О. Ледида: "Тільки мир в Україні поверне людям майбутнє!"
Проходять два останні пленарні тижні нинішньої сесії парламенту, на яких депутати повинні голосувати за зміни до Конституції в частині децентралізації. Опозиційний блок розробив свій варіант Конституції, який забезпечить мир і згоду між регіонами. Бо тільки мир поверне людям віру в майбутнє, тільки мир дасть можливість розвиватися економіці і створювати нові робочі місця. Тільки мир та розвиток дадуть людям можливість жити краще.
Лідер Опозиційного блоку в Закарпатті - Олександр Ледида:
Що ми маємо на сьогодні? Україна знову перед загрозою війни. На Донбасі знову бої. Все тому, що Мінські угоди - не виконуються. І хоч влада сама запропонувала проект Конституції з особливим статусом Донбасу і передачею влади на місця, тепер вона робить усе для того, щоб його не приймати. На Донбасі тільки офіційно вже загинуло більше 9 тисяч осіб, кожен день війни приносить нові жертви, десятки тисяч безвісти зниклих. Мільйони людей змушені були залишити свої домівки і тікати від війни. І поки не настане мир – у них не буде дому. Поки в країні не буде миру – у людей не буде майбутнього. І якщо влада не хоче миру, ми самі повинні зупинити війну. Ми самі повинні зробити так, щоб влада почала дослухатися до людей. Опозиційний блок - єдина політична сила, яка реально робить все для того, щоб настав мир. Ми постійно відстоюємо мирний план, ми постійно говоримо про те, що без миру не може бути майбутнього і стабільності в державі. Центральна влада повинна розуміти це. А місцевій владі треба віддати повноваження і гроші, і вона буде виділяти Києву стільки, скільки потрібно на потреби центральної влади. Якщо ми побудуємо таку країну, в ній ніколи не буде сепаратизму. У такій країні люди в регіонах не думатимуть, що їх обділяє чи обкрадає центральна влада. У такій країні будуть сильні і рівні регіони. Тому проект, який підготував Опозиційний блок - це те, що потрібно для виконання Мінських угод. Коли він буде прийнятий, в Україні настане мир.
Довідка: 11 пункт Мінських угод, підписаних 12 лютого 2015 року, передбачав «Проведення конституційної Реформи в Україні зі вступом в СИЛУ до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає в якості ключового елемента децентралізацію (з урахуванням особливостей окремих районів Донецької та Луганської областей, узгоджених з представниками цих районів), а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначеними в примітці 1, до кінця 2015 року ».
31 серпня 2015 року зміни до Конституції, передбачені Мінській угоді, були прийняті в першому читанні. Голосування в цілому, намічене на січень 2016 року, не відбулися.
20 червня депутат від «Самопомочі» Роман Семенуха повідомив, що 14 липня парламент прийме закон про вибори на Донбасі і зміни до Конституції в частині децентралізації. Однак, 28 червня на урочистому засіданні з нагоди Дня Конституції президент заявив, що зміни до Конституції в частині децентралізації в другому читанні будуть внесені лише тоді, коли будуть виконані умови безпеки на Донбасі.
«Умови безпеки» Петро Порошенко охарактеризував так: «Повинен бути встановлений повний і тривалий режим припинення вогню. Росія ... повинна вивести всі свої війська, зброю і техніку з території України. Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повинна отримати повний доступ на всю неконтрольовану територію, а також встановити постійний моніторинг над тимчасово неконтрольованим ділянкою українсько-російського державного кордону. Повинно відбутися реальне роззброєння всіх незаконних угруповань на цій території, встановлення зон безпеки ».
Внаслідок невиконання Мінських угод обстановка на лінії розмежування на Донбасі в останні півтора місяці загострилася. Так, 29 червня в районі Дебальцево відбувся повномасштабний бій із застосуванням заборонених Мінській угоді важких видів озброєння, в ході якого українські війська зайняли три висоти, але потім були звідти вибиті. 30 червня місія ОБСЄ повідомила, що сторони стягують війська на Луганському напрямку.
admin
Коментарі :
Додати коментар
РІО, нащо вам Ледида?