Екс- «регіонал» Ващук намагається через суд повернутися на посаду ректора УжНУ
Колишній ректор Ужгородського національного університету, екс-депутат Ужгородської міськради від фракції Партії регіонів Федір Ващук намагається повернутися на свою колишню посаду.
Ще з середини минулого року у Шевченківському районному суді Києва тривають судові засідання за позовом Федора Ващука до Міністерства науки і освіти України щодо, на його думку, незаконного звільнення з посади ректора ДВНЗ «Ужгородський національний університет» наприкінці лютого 2014 року.
Тоді активісти Майдану дійсно вимагали звільнення Федора Ващука з посади ректора через його активну підтримку влади Віктора Януковича, однак погроз фізичної розправи не було і жодних доказів тиску на Ващука немає.
Наступником Федора Ващука на посаді ректора УжНУ став Володимир Смоланка. Відомий нейрохірург має наразі потужну підтримку в університеті , колектив якого вже писав листа і в Міністерство науки та освіти і в профільний парламентський Комітет, у якому висловили свою стурбованість спробами Федора Ващука відновитися на посаді.
Викладачі переконують, що ніякого тиску на Ващука не чинилося, а Смоланка обраний цілком законно (на конференції трудового колективу «за» Смоланку було 284 голоси і всього 2 «проти».
Колектив звертався з проханням до міністра та комітету «не допустити ігнорування принципу автономії вузу та створення прецеденту зміни керівництва Університету всупереч прозорій, демократичній та законній процедурі виборів та волі трудового колективу».
Вже екс-міністр Сергій Квіт на прес-конференції 1 березня цього року гостро розкритикував спроби Федора Ващука поновитися на посаді і навіть пригадав йому видачу фальшивих дипломів двох чеських вищих учбових закладів.
А вже 25 березня Шевченківський районний суд прийняв рішення відмовити у позові Ващука.
Суд ухвалив рішення відмовити йому у задоволенні позову до МОН України за участі Ужгородського національного університету про скасування наказу, визнання контракту діючим, поновлення на роботі та зобов’язання вчинити дії щодо нарахування та виплати сум при звільненні та виплати середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Однак Федір Ващук не заспокоївся і знову подав апеляцію на рішення суду.
Після відставки з посади ректора УжНУ Федір Ващук опинився у Центральноєвропейському університеті у місті Скаліца (Словаччина), де певний час був ректором. Таку посаду він отримав за сприяння в здобутті студентами УжНУ другої освіти саме в цьому словацькому університеті. Однак згодом Ващука поло зміщено з посади ректора і він фактично залишився без роботи.
Наразі екс-ректор Ващук має певну політичну підтримку в Закарпатті. На останніх регіональних виборах він проігнорував запрошення свого колишнього партійного керівника від Партії регіонів, а нині очільника обласного Опозиційного блоку Олександра Ледиди йти кандидатом в мери Ужгорода від «опозиціонерів», а тим часом був помічений у роботі штабу кандидата в мери Ужгорода від партії «Відродження», а нині діючого мера Ужгорода, Богдана Андріїва.
У Закарпатській облраді створена не зовсім логічна коаліція з фракцій Блоку Петра Порошенка, партії «Відродження» та угорської партії КМКС. Якщо зважити на те, що лідер фракції БПП в облраді і по-сумісництву голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вважає своїм головним політичним опонентом Віктора Балогу, а нинішній ректор УжНУ Володимир Смоланка ще зовсім недавно був депутатом облради саме у фракції Балоги «Єдиний Центр», то у протистоянні між Смоланкою та Ващуком місцева влада буде на боці Ващука. Окрім того, Федір Ващук має доволі потужну юридичну підтримку з боку юриста-професора Петра Немеша, який веде його справу. Ну і не останнім аргументом у цій судовій тяганині може стати фінансовий потенціал Федора Ващука, бо про його нерухомість в Ужгороді вже ходять легенди.
Вміння Федора Ващука підлаштовуватися до влади просто вражаюча. Його кар’єра в освіті неймовірно стрімка. Ще з 1989 по 1992 рік він працював асистентом кафедри педагогіки та психології в університеті. З 1992 по 1994 рік навчався в докторантурі Ужгородського державного університету. У 1995 році захистив докторську дисертацію, а у 1996 році обраний академіком Академії інформатики України.
Тоді ж, у 1996 році, він був наближеним до мера Ужгорода Сергія Ратушняка і переконав останнього створити муніципальний вуз - Ужгородський інститут інформатики, економіки і права, який вже через рік отримав статус державного. Згодом цей заклад отримав четвертий рівень акредитації і став Закарпатським державним університетом. , який отримав четвертий - найвищий рівень акредитації.
Далі Федір Ващук став членом Партії регіонів, домігся об’єднання очолюваного ним Закарпатського державного університету з Ужгородським національним університетом і став ректором єдиного вузу аж до Майдану, коли через невдоволення громадськості , студентів та викладачів університету вимушений був піти у відставку.
І ось зараз Ващук знову намагається повернутися на посаду ректора, бо влада цьому сприяє.
Вже сьогодні, 12 травня, Апеляційний суд Києва розгляне апеляційну скаргу Федора Ващука на рішення Шевченківського районного суду Києва від 25 березня.
admin
Коментарі :
Додати коментар