Лідер закарпатських опозиціонерів Ледида проти приєднання Закарпаття до Галичини
Наше видання отримало заяву лідера Опозиційного блоку Закарпаття Олександра Ледиди з приводу територіально-адміністративної реформи.
Дорогі краяни!
Центральна влада має намір нашвидкуруч провести в Україні територіально-адміністративну реформу, яка головним чином стосується укрупнення адміністративних одиниць. На жаль, через цей незрозумілий поспіх часто ігнорується думка самих мешканців сіл та міст Закарпаття щодо бажання об’єднувати населені пункти в громади.
Я категорично проти того, щоб скинуті нам директиви з Києва бездумно приймалися без врахування думки самих закарпатців. Не писар зі столиці, а саме громада, мешканці сіл та міст Закарпаття повинні приймати рішення щодо адміністративного об’єднання населених пунктів, у яких вони живуть.
Якщо вже ми говоримо про те, що територіально-адміністративна реформа вводиться згідно європейських принципів та нормативів, тоді і діяти ми повинні так, як це робиться в таких випадках у Європі. А саме – надати право громадам вирішувати територіально-адміністративні питання.
Але ще більше хвилює те, що останнім часом в пресі мусується думка про створення в Україні крім територіальних громад також інших крупних адміністративно-територіальних одиниць – повітів та регіонів. Вже навіть центральні телеканали країни демонструють створені в органах влади карти України за принципом повітів та регіонів і на цих картах наше Закарпаття входить до так званого Галицького або Карпатського регіону.
Я категорично проти того, щоб Закарпаття ставало адміністративною частиною Галичини! Ми самобутній край зі своєю унікальною історією та культурою.
У випадку ескалації центральною владою дій щодо прийняття питання укрупнення областей в регіони, закликаю Закарпатську обласну раду, як головний орган місцевого самоврядування нашого краю, ініціювати та організувати референдум з приводу того, чи бажають закарпатці, щоб наша область входила до адміністративної одиниці Галичина з підпорядкуванням Львову.
Звичайно, що деякі адміністративно-територіальні питання не в компетенції регіональних референдумів, але нагадаю, що Стаття 46 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" дає нам можливість проведення дорадчого опитування громадян (консультативного референдуму), що проводиться з метою виявлення волі громадян при вирішенні важливих питань загальнодержавного і місцевого значення. Результати такого опитування розглядаються і враховуються при прийнятті рішень відповідними державними органами. Тобто, центральна влада повинна почути настрої закарпатців щодо територіально-адміністративної реформи і приймати відповідне рішення з урахуванням цих настроїв.
Закликаю всіх депутатів обласної ради та виконавчу владу бути патріотами Закарпаття і прислухатися до думки наших краян.
Олександр Ледида, депутат Закарпатської обласної ради, голова Опозиційного блоку в Закарпатські й області
admin
Коментарі :
PR на виссаній з пальця темі
Додати коментар
Не кажи. Ми се уже проходили. Краще з штатом Каліфорнія.