На Закарпатті обговорюють проекти міжнародної співпраці
Сьогодні, у четвер, 4 грудня, в Ужгороді розпочалося засідання Спільної Робочої Групи (Спільного програмного комітету) (Joint Task Force) Програми прикордонного співробітництва ,,Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна” Європейського інструменту сусідства на 2014-2020 рр.
Мета – розробити нове бачення щодо проектів, які варто здійснювати в рамках програми співпраці. У заході беруть участь представники України, Угорщини, Словаччини і Румунії та Єврокомісії.
На відкритті заходу учасників привітала обласна влада.Для нашого краю ця співпраця справді важлива й дієва. Закарпаття має спільний кордон з Угорщиною. Словаччиною, Польщею і Румунією, співробітництво із цими та іншими ближніми країнами, як от Чехією. "Наше сусідство дає можливості сподіватися, що Закарпаття не стоятиме осторонь програм, які пропонує ЄС, а також український уряд. Хочемо залучитися підтримкою і надіємося на дієву співпрацю" – сказав Василь Губаль. Керівник області зазначив, що Закарпаття є цільовим регіоном для здійснення міжнародних проектів, де бере участь Україна, і за двома програмами - ,,Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна” 2007-2013 рр. та ,,Україна-Польща-Білорусь” 2007-2013 рр. – вже виконано майже півсотні проектів.
Голова Закарпатської обласної ради зазначив: "Вітаємо партнерів в Закарпатській області, яка є найбільш інтегрованою в Європу і, власне, найбільш європейською в Україні". "Як представник громади, скажу: маємо тісні зв’язки з сусідами, у тому числі і родинні, тож для нас євроінтеграція важлива найбільше. Й дякуємо вам за все те, що робите для пожвавлення цього процесу" – сказав Володимир Чубірко.
Керівництво області попросило учасників робочої групи під час роботи над проектами звертати увагу передовсім на ті, які об’єднуватимуть, простягатимуть руку Закарпаттю і зміцнюватимуть зв’язки з Європою.
Майя Кошман, представниця Мінекономрозвитку України, акцентувала: ця зустріч є стратегічно важливою, й у роботі групи пріоритетними будуть ті проекти, що приноситимуть користь громаді та не потребують надто великих часу й ресурсів для втілення й матимуть максимальну ефективність.
Наразі засідання Спільної Робочої Групи (Спільного програмного комітету) (Joint Task Force) Програми прикордонного співробітництва ,,Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна” Європейського інструменту сусідства на 2014-2020 рр. покликане визначити пріоритети щодо проектів, які потім прийматимуться на розгляд і готуватимуться для втілення.
"Щодо нашого спілкування й співпраці наголошу: ми прагнемо бути прозорі, прибирати бюрократичні перепони і працювати за європейськими стандартами" – сказав голова ОДА Василь Губаль.
До слова, на 2014-2015 роки за Угодою між Закарпатською обласною радою та Міністерством закордонних справ Угорщини про співпрацю у виконанні проектів розвитку, що здійснюються у рамках Східного партнерства, було передбачено до 30 червня 2015 року реалізувати 29 спільних інвестиційних проектів із покращення інфраструктурних умов закарпатських закладів освіти та культури.
Прес-служба Закарпатської ОДА
admin
Коментарі :
Додати коментар