Поради від прикордонників

admin 03.07.2014 12:33 ПОДІЇ

Як не заробити штраф під час провадження робіт, стрибків з парашутом, відпочинку та полювання в прикордонній смузі?

Літо – пора інтенсивної заготівлі дров, випасання худоби, проведення різноманітних робіт, в тому числі і в прикордонні. Крім того, часто в прикордонній смузі люди відпочивають, здійснюють туристичні походи та займаються полюванням. Але слід пам’ятати, що прикордонна смуга – це місцевість з особливим режимом, тому ми нагадуємо гостям та мешканцям прикордонних районів положення чинного законодавства.

Відповідно до Постанови КМУ від 27 липня 1998 р. N 1147 «Про прикордонний режим», контроль за додержанням прикордонного режиму у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі здійснює Державна прикордонна служба у взаємодії з органами внутрішніх справ. Також даною Постановою передбачено порядок провадження робіт у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі, зміст якого подається нижче.

Місцевими державними адміністраціями разом з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби у межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району визначаються місця масового відпочинку населення та місця для купання і рибальства, а також встановлюється порядок їх обладнання і використання.

Утримання і випасання худоби в межах прикордонної смуги можливе лише у місцях, визначених місцевими державними адміністраціями разом з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби, за сприятливої епізоотичної ситуації на цій території та за умови належного загородження цих місць власниками худоби.

З метою охорони території України від занесення з території інших держав збудників карантинних хвороб тварин, занесення або самостійного розповсюдження з-за кордону карантинних об'єктів рослин, уздовж державного кордону встановлюється профілактична смуга, в якій

забороняється утримання і випасання худоби. Ширина цієї смуги, а також конкретні заходи щодо здійснення на її території контролю за санітарно-карантинним, ветеринарним, фітосанітарним та екологічним станом визначаються обласними державними адміністраціями разом з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби.

Авіаційні роботи, будь-яке будівництво, вирубка лісу, полювання, водокористування у прикордонній смузі проводяться після узгодження з органами охорони державного кордону та інформування відповідних підрозділів Державної прикордонної служби, у зоні відповідальності яких провадиться така діяльність, про початок і термін їх проведення. Порядок зазначеного узгодження та інформування встановлюється Адміністрацією Держприкордонслужби.

Роботи, пов'язані з локалізацією та ліквідацією наслідків стихійного лиха, аварії або катастрофи, проведенням заходів для боротьби з особливо небезпечними інфекційними хворобами і порушеннями екології в межах прикордонної смуги та контрольованого прикордонного району, провадяться у порядку, встановленому законодавством.

У межах зони з особливим режимом використання повітряного простору України, крім її частини, що межує із забороненою зоною, польоти всіх типів повітряних куль і повітряних суден та інші види діяльності провадяться відповідно до Положення про використання повітряного простору України, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Геологічні, дорожні та інші дослідження в межах прикордонної смуги, а також гідротехнічні, землевпорядні, меліоративні та інші роботи, пов’язані із зміною водного режиму прикордонних річок, озер та інших водойм, відео-, кіно- та фотознімання місцевості, туристичні подорожі і стрибки з усіх видів парашутів проводяться з дозволу органу охорони державного кордону Державної прикордонної служби, у зоні відповідальності якого провадиться така діяльність. Порядок надання дозволу встановлюється Адміністрацією Держприкордонслужби.

Керівники підприємств, установ і організацій будь-якої форми власності зобов'язані забезпечити дотримання вимог цього Положення підлеглими їм працівниками, які виконують роботи у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі, включаючи тих, що проводять у них роботи за договором, та інформування відповідних підрозділів Державної прикордонної служби, у зоні відповідальності яких провадиться така діяльність, про їх проведення.

Полювання у смузі місцевості між лінією державного кордону та лінією прикордонних інженерних споруд забороняється.

admin


За матеріалами Прес-служба Чопського прикордонного загону

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат