«Ви покладете – ми вкрадемо!» (ФОТО)
В Ужгороді починають боротьбу зі злодіями, які цуплять каналізаційні люки.
Про перші результати цієї роботи читайте і дивіться у фоторепортажі ТУТ
Певно, ви не дуже часто здаєте металобрухт, але якщо все-таки траплялося, то знаєте: кілограм заліза коштує близько 2 гривень. Коли ж спробувати «реалізувати» 70-80-кілограмовий каналізаційний люк, то вийде пристойна сума.
Вигоду від крадіжки люків в Ужгороді прорахувало вже чимало недобросовісних містян. Більше того, свої бізнес-плани вони активно втілюють у життя, залишаючи нам тільки дірки на дорогах…
Добре, коли ті дірки помітить якийсь хороший дядько, і встромить туди гілляку, аби й іншим було видно небезпеку. А якщо не помітить або гілляки поряд не виявиться? Знаєте, що стається? Ось, наприклад, у березні цього року на багатьох інформаційних ресурсах Закарпаття з’явилося повідомлення від рятувальників, про те, як вони витягували з каналізаційного колодязя песика. Влітку 2012 на Генерала Свободи у відкритий люк впала жінка. На щастя, відбулася легкою травмою ребер та переляком. Ще раніше, у 2009 році, у Минаї (Ужгородський район) у колодязі опинився кінь. А про автомобілі, які теж натрапляли на каналізаційні дірки, і, як результат, їхні водії витрачали колосальні кошти на ремонт машин – вже мовчимо…
Є в Ужгороді вулиці більш небезпечні – такі, де крадіжки люків стаються рідко. У рейтингу ж «найдірявіших» – Лавріщева, Гагаріна, Володимирська… Наприкінці минулого року (у листопаді) в місті працювала спеціальна оглядова комісія, яка виявила відсутність 522 кришок та решіток. З того часу, звісно, кількість каналізаційних ям зменшилася, бо завдяки зверненням деяких активістів, на цю проблему час від часу реагують. Але роботи ще багато, і варто визнати, що вона буде марною, поки тут не почнуть ефективно боротися із нахабними крадіями люків.
Саме ефективно, адже спроб Ужгород робив вже багато: у 2011 хотіли запровадити винагороду за інформацію про викрадачів люків, у 2013 планували встановлювати пластмасові кришки, пізніше – закуповувати «антивандальні» люки, зняти які можна лише за допомого спеціального ключа (один такий люк коштує близько 3 тисяч гривень)…
Бачимо, що реальних результатів від цих спроб поки немає. Щодня кожен із нас ризикує потрапити в аварію, вивести з ладу автомобіль, покалічитися сам… І поки ми не організуємося і не почнемо щось робити, закарпатські сайти далі сповіщатимуть про неприємні випадки, які трапилися через відсутність люків…
З огляду на безрезультатність потуг змінити будь що у цій проблемі, перейнятися нею все менше і менше охочих. Утім, рішуче налаштовані сміливці, у яких «свої методи» – таки знайшлися.
Як розповів співголова ГО «Самодопомога Закарпаття» – Володимир Химинець, саме ця громадська організація, налаштована на те, щоб зробити життя городян кращим силами самих городян, береться за вічне питання каналізаційних люків і зливних решіток, з тим, щоб «закрити» його назавжди. У прямому і переносному сенсах. Активісти готові стати на сторожі цієї проблеми, зайнятися нею щільно і активно. Аж до пошуку і покарання винуватців ситуації, що склалася. А відтак – відновлення «дірявих» ділянок міста, наведення ладу у системі люків, навчання мешканців міста тому, як не допустити наступних крадіжок.
admin
ТЕГИ : люки, Ужгород,Коментарі :
Додати коментар