Цьогоріч в області закупили житло для чотирьох родин чорнобильців
У п’ятницю, 26 квітня, голова облдержадміністрацій Олександр Ледида зустрівся із представниками громадський організацій чорнобильців краю.
Найперше, що турбує представників громадських організацій – медикаментозне забезпечення, лікування та виділення путівок у санаторно-оздоровчі заклади.
Як розповів директор департаменту соціального захисту населення Віктор Мацола, у 2012 році з державного бюджету для реалізації цільових чорнобильських програм виділено та використано 5,8 млн. грн., за рахунок яких постраждалим громадянам надано майже два десятки видів пільг та компенсацій. Вдалося оздоровити 252 чорнобильців та їхніх дітей на суму 1,1 млн. грн. На 2013 рік – на ці видатки передбачено 5,9 млн. грн. Збільшення фінансування свідчить про продовження соціальних ініціатив Президента України щодо забезпечення ліками постраждалих громадян і поліпшення житлових умов інвалідів-чорнобильців.
Також обласне керівництво намагається залучати і благодійні кошти. Керівникам санаторно-курортних закладів області надіслані листи з проханням виділити благодійні путівки пільговим категоріям громадян. У результаті отримано згоду на оздоровлення 47 осіб.
- Від імені обласної державної адміністрації та себе особисто дозвольте подякувати Вам та всім чорнобильцям краю, - звернувся до присутніх Олександр Ледида. – Ми докладатимемо максимум зусиль, аби вирішити проблемні питання, що сьогодні були озвучені. Варто зазначити, що вперше за останні п’ять років за рахунок державних коштів закуплено житло для чотирьох сімей інвалідів-чорнобильців. Вдвічі, порівнюючи з початком минулого року - з 220 до 420 тис. грн. - збільшено фінансування медикаментозного забезпечення чорнобильців при амбулаторному лікуванні. У цьому напрямку працюватимемо і надалі.
- У нас є порозуміння та плідна співпраця з обласним керівництвом, - розповів Василь Угрин, голова обласної громадської організації "Союз Чорнобиль України". - Це хороша традиція проводити подібні зустрічі –маємо змогу озвучити проблеми безпосередньо керівникові краю. Знаходимо підтримку і бачимо результат – як і в наданні медичних послуг, путівок, так і поліпшенні житлових умов. Звичайно, проблем ще багато, та спільними зусиллями, сподіваюся, нам вдасться їх вирішити.
Загалом, сьогодні в області проживають більше 4,6 тисяч громадян, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,. З них дві з половиною тисячі – безпосередні учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, 290 – інваліди внаслідок аварії на ЧАЕС.
Прес-центр ОДА
admin
Коментарі :
Додати коментар