Валерій Гелетей, автор обіцянки про парад перемоги у Севастополі, — друг президента

admin 04.07.2014 11:28 ПОЛІТИКА

Порошенко призначив на силовий блок бойових офіцерів і друзів? Президент Петро Порошенко призначив нових очільників силового блоку в уряді та у своїй адміністрації, парламент – проголосував «за».

Серед нових посадовців – люди, близькі до голови держави та офіцери з передової антитерористичної операції.
У коаліції нові призначення оцінюють схвально, а регіонали – зайняли вичікувальну позицію, і хочуть від новопризначених швидшого відновлення миру. Експерти вважають, що президент ставить на військові посади тих, кому цілком довіряє, і паралельно – намагається робити ротацію бойових генералів, оскільки побоюється зростання їхнього впливу.

У четвер парламент охороняли солдати внутрішніх військ та роти батальйону «Донбас», які цього дня готувалися вирушити в зону антитерористичної операції, але уряд попросив їх затриматися в столиці. В СБУ запевняють, що заходи безпеки викликані ризиком диверсій у Києві, про які нібито повідомив один із засланих до столиці та затриманих українськими спецслужбами диверсантів. У кулуарах Верховної Ради пояснювали такі заходи безпеки прибуттям до парламенту президента Петра Порошенка та урядовців.

У сесійній залі глава держави запропонував призначити на посаду міністра оборони одного з колишніх очільників державної охорони Валерія Гелетея, командувачем генштабу – військового генерала Віктора Муженка, відомого тим, що він неодноразово сам вів бійців в атаку під час АТО. Порошенко також повідомив депутатам, що першим заступником керівника адміністрації президента з силових питань він вже призначив Юрія Косюка. Щодо Гелетея й Муженка – то парламент підтримав ці кандидатури більшістю голосів. Попереднього керівника Міноборони Михайла Коваля провели оплесками, а Порошенко особисто подякував йому за відмінну роботу в дуже складних умовах.

Порошенко: «Нікому не дозволю паплюжити українську армію!»

Кислотна регіоналка Олена Бондаренко зашипіла і почала засуджувати дії української армії та Нацгвардії на сході України, яка мовляв, убиває дітей. Петро Порошенко відреагував на це жорстко.

«Ми не дозволимо паплюжити українську армію, підспівуючи іноземним голосам російської пропаганди! Як ми потребуємо зараз захисту нашої армії, Нацгвардії та СБУ, так і вони потребують нашого захисту. Ми створимо такі Збройні сили, що ніхто не насмілиться навіть думати про військову агресію проти нас», – наголосив президент.

Свої призначення Порошенко пояснив тим, що нині Україна потребує професійності та рішучості військових для ефективного проведення АТО. Новий очільник генштабу Віктор Муженко починав із керівництва мотострілецьким взводом ще в радянській армії, брав участь у миротворчій місії в Іраку, деякий час входив до житомирської обласної організації Партії регіонів, звідки вийшов узимку в розпал Майдану.

Новопризначений міністр оборони Валерій Гелетей служив в армії та міліції, згодом тодішній президент Віктор Ющенко призначив його керувати силовим блоком у секретаріат президента, а по тому – головою управління державної охорони. Заступник керівника адміністрації президента Юрій Косюк – один із найбільших виробників птиці у Європі, він є у списку найбагатших людей в Україні. Частина депутатів вважають Косюка ефективним управлінцем, і саме цим пояснюють його бізнесові успіхи та отриману посаду.

Україні потрібна абсолютно нова безпекова архітектура, бо силовий блок був практично знищений екс-президентом Віктором Януковичем, заявив у коментарі Радіо Свобода депутат від УДАРу Сергій Каплін.

«Я вітаю призначення першого віце-прем’єра, попри певні нюанси – це топ-менеджер. Я вітаю нового міністра – це нова людина, тож він будуватиме нову армію. Я вітаю керівника Генштабу – це, фактично, людина з передової. Наскільки виправдається така конфігурація – найближчий час покаже», – зазначив Каплін.

Він закликав президента після зміни керівництва військовиків вдосконалити й законодавство про антитерористичну операцію, давши їй де-факто статус воєнної операції, та відповідно перенести центр ухвалення рішень від СБУ до вояків.

За словами Капліна, завдяки Майдану наразі всі українські політики мають щеплення від узурпації влади, і Порошенко – не виняток. Тому, на думку парламентаря, нині не слід хвилюватися, що президент розставляє своїх людей на посади задля власного зиску.

«Якщо політик перейде недозволену межу – люди вийдуть і розставлять все на свої місця. Тому треба дати змогу президентові завершити війну», – підсумовує Каплін.

Поки Порошенко має кредит довіри, немає сенсу критикувати його кадри – Кириленко

Новий президент Порошенко слушно скористався своїм правом змінити керівництво силового блоку уряду, і фракція «Батьківщини» підтримує його призначення, заявив Радіо Свобода депутат цієї фракції Іван Кириленко.

«Поки президент має кредит довіри від виборців, нема потреби починати полеміку. Генерали Ігор Тенюх та Михайло Коваль, які керували армією до цього, добре виконували свою роботу, – вважає Кириленко. – Однак президент має змінити верхівку щоб подолати всі можливі схеми корупції в цьому секторі. Наживатися на війні не повинен ніхто, і новий міністр Валерій Гелетей має вигнати всіх корупціонерів з армії».

Колишній представник екс-президента Віктора Януковича у парламенті , депутат-регіонал Юрій Мірошниченко не поспішає критикувати призначення нового глави держави.

«Мені важко коментувати ефективність новопризначених очільників відомств. Практика покаже. Хотілося би, щоб ці люди були ефективними, і наслідком їхньої роботи стане відновлення миру, а не продовження війни. Я поважаю право президента робити такі призначення у силовому блоці», – сказав Мірошниченко.

Чимало політологів сьогодні говорять про те, що Порошенко призначив своїх людей у військовому секторі, щоб легше керувати розв’язанням кризи на Донбасі. Інші нюанси кадрових змін озвучив на своїй сторінці у Facebook політтехнолог Тарас Березовець. За його словами, Порошенко часто ставить особисту довіру до посадовців вище їхнього професіоналізму. Валерій Гелетей є фактично особистим другом президента, і відтак діятиме узгоджено з ним. Попередній керівник Міноборони Михайло Коваль, який успішно керував АТО, міг би отримати всі лаври переможця, і не виключено, що після завершення кризи на Донбасі він та йому подібні бойові командири мали б амбіції прийти до уряду чи в парламент, припускає політтехнолог.

Натомість попередні керівники силового блоку не усунуті від участі в АТО, вони отримали інші посади. Зокрема – після звільнення міністра Михайла Коваля Порошенко одразу ж призначив його заступником керівника РНБО.

****************************
Фейсбук, Тарас Березовец:

Мое объяснение назначения Юрия Косюка первым замом главы АП с зоной ответственности за силовой блок следующее. Порошенко при всех прочих далеко не прост в кадровых вопросах и везде стремится назначать собственные кадры, пользующиеся его личным доверием. То есть доверие даже в ущерб профессионализму. Как в случае с Гелетеем, являющимся личным другом Президента.
Функция Косюка, которого мало кто знает даже среди экспертов, заключается в том, чтобы быть глазами и ушами Порошенко в силовых ведомствах. Президент понимает, насколько сегодня выросло доверие к армии, и что вместе с ростом самостоятельности военных в принятии решении возрастает и их политическая значимость. Сегодня ты - руководитель добровольческого батальона - а завтра лидер фракции в парламенте. Это станет особо очевидным после полной победы на сепаратистами. Коваля пришлось убрать, так как лавры победителя, которые бы ему неизбежно достались вскорости, могли бы сделать из него одного из символов победы. В случае с серым Гелетеем этого, конечно, не произойдет. Не тот масштаб личности, да и амбиции отсутствуют.
Косюк должен отслеживать все опасные для власти тенденции роста популярности военных и силовиков и вовремя локализовать слишком самостоятельных и ярких. Увидите, в ближайшее время особо резвых полевых командиров, особенно из добровольческих батальонов, попытаются жестко задвинуть.
*****************************

radiosvoboda.org

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОЛІТИКА

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат