Скандал в Ужгороді: Чому бунтує колектив “Укрпошти»
Колективи «Укрпошти» виступають різко проти команди «реформаторів» Смілянського. Ужгород не виключення
Повідомлення про те, що директор Закарпатської дирекції держпідприємства «Укрпошта» Віктор Войтко забарикадувався у власному кабінеті і не пропускає перевірку, підтвердилося.
Згодом і тележурналісти «21 каналу» спробували розібратися у ситуації.
Що ж відбувається насправді?
«Укрпошта» величезний державний монстр. Це 11,5 тисяч відділень по всій Україні. Це крупна мережа з 70 тисячним колективом. І при цьому… ледве дихає на ладан. Тобто, коли була створена приватна структура «Нової Пошти», то за кілька років вона довела, як насправді повинна працювати справжня пошта, а державна структура «Укрпошта» була і залишається совковим болотом. Саме ця структура постійно грузне в скандалах. Навіть після Революції Гідності тут з’являлися нові керівники, але скандали не вщухали. Так і не відомо, як так було списано поштовиками розповсюдження «листів щастя» від Тимошенко на виборах 2014 року.
Потім були скандали з продажем ковбаси, потім скандали з невиплатою редакціям газет передплатних сум, потім розірвання угод на оплату комунальних послуг. Скандали, скандали, скандали…
І ось в середині минулого року прийшла нова команда «реформаторів» на чолі з Ігорем Смілянським. Той провів аудит, жахнувся тому, що наскільки неефективною є ця структура і про анонсував, що буде йти заміна автомобілів, комп’ютерної техніки, появиться Поштовий банк, а Європейський Банк реконструкції і розвитку дасть 32 млн. євро кредиту на реконструкцію.
Плани ніби й правильні, але насторожили два факти: по-перше, Ігор Смілянський призначив собі зарплату в понад 300 тисяч гривень на місяць і трохи менше своєму оточенню. А по-друге, почали купувати комп’ютерну техніку (на 60 млн. грн), але торги чомусь не проводили через систему Prozorro і так і не зрозуміло, як жереб впав на конкретного постачальника. Ну а згодом Ігор Смілянський почав чистити колективи. Згідно річного контракту з урядом, він мав права на "прополку" 4% колективу.
Йшов час, а реформи дійсно стосувалися лише кадрових питань. Створення Поштового банку гальмується, а кредиту від ЄБРР також немає. Тоді керівництво вирішило, що має забагато непотрібних приміщень та структурних підрозділів. Було анонсовано скорочення. Штат внутрішньої безпеки із складу колишніх співробітників СБУ значно поповнився (на 40 одиниць). «Безпекарі» отримали по 40 тисяч гривень зарплати і почали виконувати аудит у регіонах.
І ось регіони збунтувалися. Та й не тільки регіони. Гучним був скандал у Києві, де була зустріч Ігоря Смілянського з колективом «Укрпошти». Був там присутній і заступник міністра інфраструктури Євген Кравцов. Зустріч мало не закінчилася мордобоєм. Навіть Кравцов закликав людей «зберігати субординацію».
Щоб подібне зараз відбувається і в Ужгороді.
Але як зрозуміти цю ситуацію? Чия ж правда? З одного боку дивний персонаж із подвійним громадянством (кажуть, що є паспорт США) Ігор Смілянський, який за короткий період здобув недобру славу через призначення собі та оточенню величезних зарплат та премій та деяких непрозорих фінансових оборудок. А з іншого боку – совковий персонал нинішньої «Укрпошти». Хіба вас не гнітять сервісні послуги цієї структури? Хіба у вас немає претензій до цих тітоньок з радянськими замашками обслуговування, що сидять за віконцями відділень «Укрпошти»? Це прогнила і структура, яка дійсно потребує реформи. Але як провести реформу, коли все це совкове болото починає бунт? Навіть на прикладі Ужгорода ми розуміємо, що директор філії, для якого запахло смаженим, міг спокійно налаштувати колектив проти перевіряючих. І робиться це легко. Мовляв, прийде нове начальство і всіх вас звільнять. Лише тому, що нове начальство, а не тому, що ви не вмієте працювати і надавати сучасні сервісні поштові послуги.
Тим не менше. Не важко здогадатися, що події навколо «Укрпошти» відбуваються за сценарієм «Укртелекома». Тут виникають скандали, потім йде явне заниження вартості майна (вже такі приклади є), а потім «Укрпошту» пустять на приватизацію. Це тепер ми говоримо, що олігарх Ринат Ахметов задешево купив «Укртелеком». Здається, те саме ми скоро будемо говорити і про «Укрпошту».
Степан Форкош для Prozak.info
admin
Коментарі :
Додати коментар