Творча справа Насті Лесів: BeautyBox Studio
Уявіть яскраву коробочку з м’ятно-рожевими відтінками, дерев’яними текстурами і різноманітними красивими дівочими дрібничками. А зараз перенесіться до цієї скриньки. Скриньки, де грає приємна музика, деталі створюють настрій, вас пригощають чаєм із печивом і цукерками, а ще підкреслюють вашу красу. Йдеться про майстерню краси Анастасії Лесів BeautyBox Studio, де вона втілює свою творчість через макіяжі й зачіски.
Ні, BeautyBox Studio — не салон краси, не орендований столик у перукарні, це креативний дівочий простір, де ви стаєте красивішими, піднімається настрій, наповнюєтеся енергією. Тут свій ритм, але він стрімкий, як і намальовано на логотипі студії.
Цей текст не тільки про мейки, брівки, коси, а більше про атмосферу й натхнення мати власну справу, яку робиш професійно і з душею.
Ця «коробочка» розкриває і дизайнерську креативність Насті, адже студія має свою симфонію, створену з деталей. Дерев’яна еко-ялинка, цегляна стінка з м’ятним надписом, кремові скриньки для косметики, ароматні свічки, мотиваційна література, ліхтарики, мандаринки, абстракція, створена майже трирічною донечкою Марусею, а також годинник із закликом «It’s make up time». І це справді був час для візажу — під час інтерв’ю Настя робила макіяж.
Отже, історія Насті Лесів — журналістки в минулому, яка нині знайшла себе в beauty-середовищі.
Передісторія: жодних прогнозувань чи бізнес-планів, тільки бажання і робота
Я і раніше любила фарбувати себе, своїх родичів і друзів, однак це було більше інтуїтивно. Хоча ще в школі мама подарувала мені книжку «Макияж успеха», в якій було описано, як правильно наносити тіні, рум’яна, як краще підсвічувати шкіру...
Навесні, коли вирішили віддати дитину в садочок, натрапила на оголошення про набір на курси макіяжу від Саші Кельбас. Так, я мала певні хист і навички, але відчувала, що варто перейняти досвід у майстра. Зокрема хотіла більше дізнатися про особливості вікового макіяжу. Здебільшого наші мами бояться змін, експериментів, тож візажист має зробити делікатний макіяж, із яким кожній жінці буде комфортно. Саме на курсах ми проходили й тему антивікового макіяжу.
Курси були наприкінці квітня. На заняттях дізналася багато нових термінів, побачила, що це саме те, що мені подобається, отримала поштовх до чогось власного. Я усвідомлювала, що фінансово буде складно відкрити свою студію (витрати на косметику, навчання, оренду, оформлення приміщення). Так, для якісного початку треба вкласти ресурси (та й постійно їх вкладати), але я знала, що мені це потрібно.
Від задуму до реалізації минуло два місяці: на початку вересня студія відкрилася.
У мене не було жодного бізнес-плану. Якраз натрапила на книжку «Rework. Ця книжка змінить ваш погляд на бізнес», у якій написано, що прогнозування — це взагалі щось нереальне, головне — рухайся, працюй. За ці місяці, поки працюю, витрати ще перевищують доходи, але загалом просування уперед є. Увесь цей час я працювала, а не витрачала його на прогнозування.
Тоді, півроку тому, не могла уявити, що зараз це так відбуватиметься.
Починати завжди страшно, тому чудово, що я відчувала і відчуваю підтримку з боку близьких, особливо чоловіка.
Навчання у Києві: спецгрим, аквагрим, креативні образи
В Інтернеті дуже багато інформації, але у ній важко зорієнтуватися, тому вирішила поїхати на спеціалізоване навчання до Києва, тим паче ця сфера дуже стрімко розвивається.
На курсах ми вивчали спецгрим (створення спецефектів, до прикладу, ефект вогнепального поранення, подряпин, порізів — такі ефекти створюються з допомогою воску, пластиліну, латексу, «крові», фарб, різних уламків тощо), аквагрим (малювання фарбами на водній основі, дівчата вчилися створювати образи хеловінської тематики, такими фарбами можна малювати діток, а також доповнювати класичний макіяж)! Також ми освоювали аерограф (спеціальний пристрій для безконтактного нанесення макіяжу). З аерографом ми працювали два дні, першого — з нюдовим макіяжем, а наступного — з креативним. Був у нас практикум роботи у команді зі стилістом, фотографом та моделлю з підготовки до фотозйомок від Слави Чайки. Працювали ми і з креативними образами, які створювали з допомогою блискіток, пір’їнок, стразів, зірочок та різних підручних засобів.
Також у нас була робота з антивіковим макіяжем. Нас там навчали грамотному догляду за такою шкірою, психологічним аспектам роботи. Візажист не зможе відновити текстуру шкіри, але зможе надати обличчю сяяння і свіжості.
Проходили ми новинки і тенденції сезону. Наразі актуальними залишаються здорова, сяюча шкіра, насичені, темні губи, «металічні» тіні, блискітки на губах.
Вважаю, без навчання до багатьох речей самотужки навряд чи можна дійти. З іншого боку, має бути хист, аби вміти не просто заплести ту ж косичку, а знати, як її втілити у зачіску, чи пасуватиме вона до форми обличчя. Якщо нема відчуття естетики, хисту, то й курси не допоможуть. Зараз дивлюся багато відеокурсів із зачісок. Інколи запрошую моделей і ми експериментуємо з укладкою, заплітанням.
Візажист може бути і свого роду стилістом. Він може підказати, яка зачіска краще пасуватиме, як можна доповнити образ, або взагалі увесь образ створити. Мені дуже приємно підказати, що краще пасує клієнтці.
Фішки Насті: аерограф, «омбре», бите скло, обличчя на обличчі, гра світла й тіні
Крім візажу також займаюся дизайном брів (корекція форми), фарбую вії, плету коси й роблю експрес-укладання.
Найякіснішим і найдорожчим має бути тон, на ньому не варто заощаджувати, якщо хочеться забезпечити хороший довготривалий ефект. Зваживши все, вирішила, що мені потрібен аерограф, ним можна все робити, навіть art makeup. З його допомогою розпилюється косметичний засіб (тональний крем, рум’яна, хайлайтер, контур) найдрібнішими часточками, відтак косметика рівномірно лягає, виходить природний тон, під яким акуратно приховуються вади шкіри. Макіяж виходить стійким і волога йому не страшна. Аерограф рекомендують використовувати для макіяжу наречених, оскільки можна забезпечити ефект на 12 годин.
Я люблю експерименти, але клієнтки переважно просять максимально натуральний образ. Звісно, інколи мені хочеться зробити губи з ефектом «омбре» (градієнт від темного до світлого), і я готова довго розповідати, як це класно, але не всі готові до цього.
Мені подобаються ось ці блискітки для губ по типу від Пет Макграт, замовила спеціальну базу, з допомогою якої блискітки не «з’їдатимуться».
У мене зараз фішка — створювати ефект битого скла. Я у Києві на курсах робила таке на губах і очах, підійшла викладачка і сказала: прикольна тема.
Хочу створити акварельний мейкап. Дуже мені подобається створення на обличчі гри світла й тіні. З допомогою аквафарб можна малювати обличчя на обличчі. А ще хотіла би відпрацьовувати окремі деталі образу — тільки губи або тільки очі.
Також маю ідею фотосесії моделі у стилі street fashion. Для цього стиліст із фотографом мають підібрати типаж моделі, локацію відповідно до тематики. Мені подобається модель у динаміці, коли рух на вулиці, машини їдуть, вечірня ілюмінація. Це не мають бути банальні кадри, коли дівчина з графічними бордовими губами й стрілками на очах просто йде містом. З допомогою таких зйомок можна також обіграти різні модні тренди, ось зараз популярні пуховики-пледи. Макіяж має бути у відповідному вуличному стилі взимку: морозні щічки, обвітрені губки, скуйовджене волосся.
А найбільше мені хочеться якось попрацювати і на бекстейджах у модних журналах, на показах.
Створення образів
На моє переконання, візажист не повинен штампувати образи — він має підкреслювати природну красу, загальний look. Є почерк майстра, і в цьому його унікальність.
Образ можна створити по-різному. Ось у мене зараз «мальвінка», і я з нею просто мила, зараз ще рожеві щічки зроблю (сміється). Собі люблю робити локони, які додають романтичності, безтурботності.
Темні тіні роблять погляд загадковішим, очі ще можна підкреслити блакитним олівцем на слизовій. Стрілочки демонструють виклик. Червоні губи розпалюють пристрасть.
Наразі працюю з клієнткою, яка до весілля хоче зробити кілька пробних мейків, аби побачити результат різних технік (до прикладу, smokey eyes, градієнт — матовий, перламутровий, з блискітками). Будемо пробувати.
Професійна косметичка візажиста
Косметичка у візажиста має бути універсальною. Важливі для роботи якісні пензлики, бо вони є руками візажиста. Оскільки люблю працювати з бровами, то маю для цього спеціальні олівці, тіні, помадки, туш, гель, можна й аерограф використовувати.
Щодо косметики, то купую її за кордоном, а також замовляю з Америки, адже є продукти, які там навіть вчетверо дешевші. Використовую люксову косметику від брендів Lancome, Estee Lauder, Dior, MAC, NYX, Clarins тощо, а з професійної — Temptu, Kryolan.
Секрети щоденного догляду від Насті
Якщо говорити про мій щоденний мейк, то я використовую тональний крем, який адаптовується під шкіру у різні пори року, пудру, туш, блиск для губ.
Я взагалі фанат брів, які є обрамленням для обличчя! І вони мають створювати ефект «wow». Навіть, якщо брови мають недосконалу форму, все одно повинні підкреслювати красу, додавати виразності!
Щодо догляду за обличчям, то використовую тонізуючий засіб, демакіяж і зволожувальний крем. Також відвідую косметолога. Взагалі треба дбати про збалансоване харчування, сон, спорт.
***
Студія з домашнім затишком
BeautyBox — це свій простір, де тепло й комфортно. Використала і колір «Тіффані», бо він мені дуже подобається — такий м’який, легкий, теплий. Зараз він актуальний. Тут усе зроблено власними руками, вся родина доклала своїх зусиль. Подруги кажуть, що у них тут таке відчуття, наче вони у мене на кухні. Мабуть, цього я і очікувала, аби був затишок. Тут завжди маю печиво, цукерки, чай, усіх пригощаю.
Вся студія — це моя ідея. В оформленні знадобилися і знання з курсів дизайну інтер’єру у Наталії Шталь, які я проходила.
Зараз ми зробили новорічний декор, відзняли промо-відео святкової атмосфери BeautyBox.
Сюрпризи у коробочці
Пам’ятаю, ми організували подрузі сюрприз перед весіллям. За тиждень до свята вона мала прийти до мене, я повідомила її подруг, що вона буде у мене, а за 5 хвилин до завершення процедури надіслала sms, і в студію залетіли дівчата з кульками, квітами, шампанським, привітали майбутню наречену.
Також дівчата організували сюрприз своїй подрузі на День народження. Їй надійшло повідомлення, що вона має прийти у BeautyBox, вона прийшла, а тут її чекала міні-вечірка з шампанським і кульками. Моїм завданням було зробити укладання і макіяж. Приємно бути всередині цього процесу, організація івентів завжди мене приваблювала.
Марусине бачення мейкапу
Нещодавно ми посадили перед дзеркалом Марусю і донечку моєї куми, і вони одна одну фарбували, пензликами водили, ми зробили фотосесію цього процесу.
Маруся сама любить фарбуватися. Є один хлопчик, який їй подобається, і коли вона його бачить, то фарбує губи. Ще дочка любить щічки пудрити. Так виникла ідея зробити фотосет зі своєю Марією, як вона мене малюватиме. Мені дуже цікаво розкласти перед нею косметику й побачити, що вона зі мною зробить. Можливо, у дитячому баченні мейкапу відкриється якась надзвичайність.
Евеліна Гурницька
для ProZak.info
Коментарі :
Додати коментар