Керівництвом області робиться все для того, щоби подолати руйнівні наслідки зливи з градом (+)

admin 22.06.2016 09:48 СОЦІО

21 червня, на території області пройшли сильні зливи, що супроводжувалися градом та різкими поривами вітру. Внаслідок цього пошкоджено покрівлі більше ніж у 5 000 житлових будинках, частково зруйновано інфраструктуру, знищено гектари садів, виноградників та огородів.


Загалом негативного впливу стихії зазнали Берегівський, Виноградівський, Іршавський, Мукачівський, Тячівський, Хустський та Ужгородський райони. За попередньою оцінкою найбільшої шкоди завдано мешканцям Виноградівського району.
Представники органів державної влади та місцевого самоврядування роблять все можливе для надання першочергової допомоги постраждалим від стихії людям, а також для встановлення реальної суми завданих нею збитків.
Після того, як на місцях буде зібрана вся необхідна інформація, відбудеться засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при обласній державній адміністрації. За результатами засідання комісії, якщо власних можливостей місцевих органів влади виявиться замало, керівництвом області буде прийматися рішення про використання коштів резервного фонду для ліквідації наслідків стихійного лиха.
Також, за необхідності, в разі недостатності резервного фонду для покриття всіх завданих стихією збитків, головою обласною ради буде скликано позачергову сесію з метою вирішення питання про перерозподіл коштів обласного бюджету та прийняття звернення до вищих органів державної влади для їх залучення до участі у вирішенні даної проблеми.

В. о. голови державної адміністрації О. Петік
В.п. голови обласної ради Й.Борто

http://transkarpatia.net/

+++++++++++++++++++++++++++++

Нечуваний градобій на Закарпатті: стихія завдає нищівний удар

У вівторок зранку частина жителів Закарпатської області прокинулись від страшенного гуркоту. Картина, яку побачили люди виглянувши у свої двори, була жахливою.

Старожили селища Королево на Виноградівщині відзначають, що такого страхіття вони ще не бачили. Всього за кілька хвилин сильний град велетенських масштабів (мов куряче яйце, – ред.) наробив величезної шкоди, залишивши без покрівлі майже 90% будинків селища.

Понищена покрівля будинків, посічена городина, вм’ятини на автомобілях, розбите скло на вікнах та дверях, паркани, наче решето... Все це результат неймовірної негоди, яка пронеслася всією затисянською Виноградівщиною. Описати словами масштаби руйнуванння дуже важко.

Численні користувачі соціальних мереж від самого ранку вівторка почали оприлюднювати світлини масштабів лиха. «Побито сотні дахів, вікон, падали з неба шматки льоду, як кулак», «В нас (і не тільки) – дах, мов решето... Жах», – приблизно такими словами охарактеризовували масштаби побаченого ті люди, які публікували фотографії у мережі Інтернет.

Вже трохи згодом, оцінивши реальні масштаби природнього лиха, люди не стримували сліз.

За масштабами нанесеної людям шкоди це найбільша стихія в цьому регіоні після катастрофічного паводку 2001 року. В одному лише Текові, за попередніми підрахунками Теківського сільського голови Миколи Пенцкофера, пошкоджено або зовсім знищено покрівлі на 90-95 відсотках будинків села.

– Близько шостої години ранку ми відчули наростаючий гул з боку Чорної гори, – розповідає мешканець Текова Павло Яцура. – А потім по даху вдарив град. Льодяні кулі були величиною, як куряче яйце.

Градом цілком зрешетило покрівлю хати 80-літньої Мальвіни Параски. Але дісталося й новому будинку її дочки Віри – новий шиферний дах також у дірках, через них вода затікає по стінах у кімнати.

Як і в кожному на цій вулиці (Дружби) дворі стихією сильно пошкодило виноград, з дерев позбивало достигаючі вишні та абрикоси, постраждали поля з молодою кукурудзою.
Не чекаючи вказівок згори, в селі оперативно створили депутатські комісії, які ходять по селу й занотовують нанесену дворогосподарствам шкоду. Та люди не надто вірять, що хтось їм допоможе. Деякі, правда, хто має страховку, сподіваються на відшкодування.

Відразу після стихії господарі понівечених будинків намагаються хоч якось накрити пошкоджені дахи, рятуючись від чергової зливи. Люди скаржаться, що ні в селі, ні у Виноградові в магазинах уже немає плівки, тому їхати за нею доводиться аж до Мукачева.

Повертаючись до Королева, варто відзначити, що лише на одній центральній вулиці пошкоджені покрівлі більшої частини будинків. Ситуація тут ще гірша, ніж у всіх інших населених пунктах району. Для людей – це справжня біда.

Сильна злива із градом загалом пройшлася дев’ятьма районами області. В одних вона наробила більше шкоди, в інших – менше.

Приміром, на Тячівщині негода ламала дерева, на Свалявщині, Міжгірщині та Берегівщині подекути град потріпав урожай, а у Мукачеві кількахвилинна злива з градом посікла листя на деревах, продирявила покрівлю місцевого ринку та спричинила ріки на дорогах.


Після потужного граду величиною із куряче яйце до лікарень потрапили семеро людей. Про це заявила керівник прес-центру Обласного центру здоров’я Олена Суханова.

«Люди вийшли зранку на польові роботи й потрапили в негоду», – розповіла вона, зазначивши, що унаслідок граду до лікарні потрапили семеро людей. За словами Суханової, у всіх постраждалих діагностовано забійно-садневі рани голови, тулуба, верхніх та нижніх кінцівок.

«В однієї жінки – відкритий перелом зап’ястної кістки правої руки. Рукою вона прикривала голову від граду», – додала вона. Наразі усі постраждалі отримали допомогу медиків і проходять амбулаторне лікування. Водночас, за даними постійної бюджетної комісії Закарпатської облради, град пошкодив понад 4 тисячі покрівель лише у Виноградівському районі, також були побиті десятки машин тощо.

До того ж у ДСНС повідомили, що через зливу із градом було знеструмлено повністю 5 та частково ще 9 населених пунктів.


Представники органів державної влади та місцевого самоврядування роблять все можливе для надання першочергової допомоги постраждалим від стихії людям, а також для встановлення реальної суми завданих нею збитків. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської облради.

Після того, як на місцях буде зібрана вся необхідна інформація, відбудеться засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при обласній державній адміністрації. За результатами засідання комісії, якщо власних можливостей місцевих органів влади виявиться замало, керівництвом області буде прийматися рішення про використання коштів резервного фонду для ліквідації наслідків стихійного лиха.

Також, за необхідності, в разі недостатності резервного фонду для покриття всіх завданих стихією збитків, головою обласною ради буде скликано позачергову сесію з метою вирішення питання про перерозподіл коштів обласного бюджету та прийняття звернення до вищих органів державної влади для їх залучення до участі у вирішенні даної проблеми.

PMG.ua

+++++++++++++++++++++++++++

Через градобій на Закарпатті пошкоджено понад 6300 будинків, – УДСНС

Уночі та ранком 21.06.2016 на території Закарпатської області пройшла сильні зливи з градом. За оперативною інформацією місцевих органів влади та підпорядкованих підрозділів в області було частково пошкоджено покрівлі будівель різного призначення та сільськогосподарські угіддя у 37 населених пунктах, а саме:

Виноградівський район – попередньо 27 населених пунктів (житлових будинків та господарських будівель – 5218; загальноосвітніх навчальних закладів – 7; дошкільних навчальних закладів – 3; будинків культури – 5; ФАПів – 5; сільських рад – 3);

Хустський район – попередньо 9 населених пунктів (житлових будинків та господарських будівель – 1094);

Іршавський район – попередньо 1 населений пункт (житлових будинків та господарських будівель –15, дошкільних навчальних закладів – 1, школа мистецтв – 1).

Інформація щодо   кількості пошкоджених житлових будинків та споруд різного призначення попередня та уточнюється. Інформація про площу пошкоджених сільгоспугідь також з’ясовується.

Через негоду на території області також повалилося 20 дерев: Хустський (2 дерева) та Тячівський район (18 дерев). Усього підпорядкованими підрозділами Управління ДСНС України   у Закарпатській області розпилено 16 м.куб. деревини.

О 11:30 було залучено відділення ДПРЧ-6 м. Виноградів,   у складі 4-ох осіб, на відкачку води ( 275 м.куб.) з 5 дворогосподарств в с. Онок. Підтоплення виникло у зв’язку з розливом місцевого потічка внаслідок захаращеності підмісткового простору.

Всього для проведення аварійно аварійно-рятувальних робіт від Управління ДСНС України   у Закарпатській області було залучено   6 одиниць техніки та 24 чол. особового складу.

21.06.2016 проведено засідання комісій з питань ТЕБ та НС Виноградівської та Хустської РДА. На 22.06.2016 заплановано засідання   комісії з питань ТЕБ та НС Закарпатської ОДА.

Комісії місцевих органів влади продовжують роботу щодо обліку   пошкоджених будівель, споруд, сільськогосподарських угідь та характеру пошкоджень.

PMG.ua
+++++++++++++++++++++++++

Після граду до лікарні потрапили 7 закарпатців

Внаслідок граду, який випав у Виноградівському районі Закарпатської області, до лікарні були доставлені автомобілями екстреної медичної допомоги та самостійно звернулися по допомогу семеро чоловік.

Серед тих, кому знадобилася допомога медиків,: четверо чоловіків та троє жінок. За словами завідувача травматологічного відділення Виноградівської районної лікарні Адальберта Мезева, постраждалі отримали забійно-садневі рани голови, тулуба, верхніх та нижніх кінцівок. «Крім того, в однієї жінки – відкритий перелом п’ятої зап’ястної кістки правої руки. Рукою вона прикривала голову від граду», – зауважив лікар.

Усі постраждалі отримали допомогу медиків й наразі проходять амбулаторне лікування.

http://ua.korzonews.info/

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат