Росія розробила стратегію окупації України

23.08.2013 19:10 ПОЛІТИКА

Самі ж українці хочуть бути незалежними.

Символічно, що Росія оголосила економічну війну Україні саме перед святкуванням Дня незалежності нашої держави. Соціологи намагалися дізнатися, як самі українці ставляться до незалежності своєї країни і куди би вони воліли рухатися далі.

70 % українців вважають День незалежності святом. Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи». Респондентам було поставлене питання про те, як вони ставляться до Дня незалежності. Лише 6,1 % опитаних не вважають цей день святом і впевнені в тому, що цей день має бути робочим, 15,2 % вважають День незалежності великим святом, 30,4 % вважають його звичайним вихідним днем.

45,8 % вважають День незалежності таким же, як і інші офіційні свята.

Також респондентів запитали, як вони ставляться до офіційних атрибутів незалежної Української держави — мови, прапора, гербу, гімну, грошової одиниці. 7,3 % українців ставляться негативно до гімну, 5,3 % — до гривні. Пишаються українською мовою 31,2 % респондентів, пишаються прапором 29,2 %.

При цьому 81 % опитаних українців заявили, що в тій чи іншій мірі вважають себе патріотами своєї країни. Про це вже свідчать результати соціологічного дослідження соціологічної групи «Рейтинг». Зокрема, 40 % опитаних однозначно характеризують себе як патріотів, ще 41 % — швидше так, ніж ні. Разом із тим, 13 % опитаних не вважають себе патріотами. Ще 5 % не змогли визначитися.

До речі, у 2010 році тільки 31 %
опитаних однозначно характеризували себе як патріота, ще 45 % — швидше так, ніж ні. Таким чином, загалом кількість опитаних, які вважають себе патріотами своєї країни, зросла з 77 до 81 %.

Щодо того, куди нам краще рухатися, то 41,6 % громадян підтримують вступ України до Європейського Союзу, 31 % — до Митного союзу Єдиного економічного простору Росії, Білорусі й Казахстану. 13,5 % опитаних відповіли, що вони не підтримують вступ ні до ЄС, ні до Митного Союзу ЄЕП, а 13,7 %
не змогли відповістити на запитання, яким інтеграційним шляхом іти Україні.

Відповідаючи на запитання, чи вважають себе опитані європейцями, 10 % відповіли — безумовно так, 24,3 % — скоріше так, 29,1 % — скоріше ні, 25,9 % — безумовно ні й 10,7 % не змогли відповісти.

РОСІЯ АТАКУЄ

Тим не менше, Росія і надалі тисне на Україну в прагненні не дати їй підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. Як стало відомо, в Росії розробили цілу стратегію затягування України у «братський» Митний союз. Ця стратегія недопущення підписання Україною Угоди з ЄС і втягування її в Митний союз передбачає, серед іншого, створення потужної проросійської політичної сили, здатної висунути свого кандидата на президентських виборах 2015 року.

Про це йдеться в документі з назвою «Про комплекс заходів для залучення України до євразійського інтеграційного процесу», який опублікувала газета «Дзеркало тижня. Україна».

Загальна логіка системи заходів для залучення України до МС і ЄЕП полягає в концентрованому і всебічному впливі на центри прийняття рішень з опорою на дружні і прагматичні сили в уряді, парламенті, ділових колах, науковому та журналістському співтоваристві при активізації прихильників і нейтралізації противників участі України в МС і ЄЕП. «Створювані в результаті цього впливу ланки повинні закріплюватися в постійно діючій мережі політичної сили, що буде одночасно формуватися», — йдеться в тексті. При цьому відповідна комплексна програма дій «повинна реалізовуватися силами української громадськості, не даючи приводів представляти дану діяльність як «руку Москви».

Тиск на Україну повинен одночасно йти від бізнесу, духовенства, громадськості, ЗМІ, експертного співтовариства, а також від найближчого оточення президента Віктора Януковича, включаючи його сім’ю і придворних олігархів.

Окремо відзначено необхідність роботи з урядом. Пропонується, зокрема, дискредитувати чиновників, які «фактично є агентами євроатлантичного впливу» з метою їх витискування з керівних постів при оновленні уряду України після виборів. Одночасно передбачається всіляко сприяти посиленню позицій українських чиновників, що поділяють цілі приєднання України до Митного союзу.

Також пропонується зміцнювати і розширювати мережу проросійських організацій, що поділяють цілі приєднання до Митного союзу. «Основним завданням такої мережі має стати формування потужної проросійської політичної сили, здатної висунути свого кандидата на майбутніх президентських виборах 2015 року і нав’язати ідею приєднання українському керівництву», — йдеться в тексті. Найважливішим партнером у цьому проекті міг би виступити новоорганізований громадський рух «Український вибір» Віктора Медведчука, наголошується в документі.

Окремо виписані заходи щодо посилення залежності української економіки від Росії.

Зокрема, цей пункт включає проведення кредитного свопу «рубль-гривня» з наданням рублю статусу першокласної валюти в Україні, створення російсько-українського Міжнародного депозитарного центру, приєднання України до системи технічного регулювання МС, заснування російсько-українсько-білоруської корпорації міжнародного інноваційного співробітництва «Мир» та інше.

МИТНИЦЯ ЗАСТЕРІГАЄ

У разі підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС митне адміністрування з боку Росії буде ще більш посилене. Про це заявив радник президента РФ Сергій Глазьєв.

За його словами, в документі прописаний пункт про те, що Україна зобов’язується пропускати європейські товари практично без огляду, тобто сплати мита, без ветеринарно-санітарних перевірок. «Російська митниця досі не ставила Україні високий рівень ризику, просто не бажаючи порушувати тих операційних зв’язків, які ще підтримуються в нашому економічному співробітництві. Але якщо Україна підписує Угоду про асоціацію з Євросоюзом і бере на себе зобов’язання сліпо виконувати всі норми європейського регулювання та без контролю пропускати європейські товари, це призведе до чергового реімпорту та до витіснення українських товарів, які не будуть витримувати конкуренції», — сказав Глазьєв.

Він додав, що, за оцінками, імпорт з ЄС зросте на 4 млрд. дол. США «Це остаточно вб’є український торговельний баланс і призведе до дефолту України за своїми зовнішньоекономічними фінансовими зобов’язаннями», — вважає радник глави РФ.

РОЛЬ МЕДВЕДЧУКА

Як сказано в документі про стратегію тиску на Україну, партнерською політичною силою Росії в Україні є «Український вибір» Віктора Медведчука. Тиждень тому на міжнародному турнірі з професійного бойового самбо в Сочі разом із президентом Росії   Володимиром Путіним дійсно був присутній лідер руху «Український вибір» Віктор Медведчук. Він є кумом Путіна і готовий виконати його забаганки. Щоправда, сам Медведчук називає «вигадками» інформацію про те, що він є одним із авторів нової стратегії Росії з недопущення підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

«Моя діяльність, як і діяльність руху «Український вибір», який я ініціював, є абсолютно відкритою... Сам я продовжую наполягати, що вступ до Митного союзу є безальтернативним варіантом для економіки України і сьогодні, і завтра», — заявляє Медведчук.

Як би там не було, а перед українською владою постав важкий іспит. Влада повинна витримати шантаж Росії і протистояти економічному тиску. Інакше з нас зроблять придаток до Росії…

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОЛІТИКА

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат