Історична подія для України та всього українського народу
Сьогодні наша країна офіційно розпочинає переговори щодо вступу в Євросоюз.
25 червня 2024 року в Люксембурзі відбулася перша Міжурядова конференція між Україною та ЄС, що ознаменувало офіційний старт переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Ця подія є надзвичайно важливою для України, бо це автоматичне визнання незворотності курсу України до інтеграції з Євросоюзом.
Міжурядова конференція (IGC) — це офіційні переговори між країною-кандидатом та урядами країн-членів ЄС для обговорення та узгодження положень майбутнього договору про вступ країни-кандидата до Євросоюзу. На цій конференції Україна виступила із вступною заявою, були оприлюднені переговорна рамка та переговорна позиція з боку ЄС.
Україна виконала всі 4 кроки, визначені Єврокомісією для старту переговорів: посилення антикорупційних органів (підвищення інституційної спроможності НАБУ та розширення можливостей НАЗК), ухвалення закону про лобізм та законодавства щодо захисту прав нацменшин. У цьому контексті варто відзначити і актуальне для Закарпаття питання щодо певної кризи у стосунках з Угорщиною, яка наполягає на поновленні прав дітей угорської меншини на навчання рідною мовою.
Ще 21 червня ЄС затвердив переговорну рамку з Україною, що складається із трьох частин: 1) принципи переговорів, 2) зміст та 3) процедура. З лютого по травень відбулося 32 пояснювальні сесії в межах офіційного скринінгу ЄС. А з липня 2024 року почнуться двосторонні зустрічі щодо наближення українського законодавства до законодавства ЄС. Завершить етап офіційного скринінгу представлення Європейською Комісією звіту про стан відповідності законодавства України праву ЄС за кожним переговорним розділом.
Переговори відбуваються за 35 розділами, об'єднаними у 6 кластерів.
Звичайно ж, переговорний процес може тривати доволі довго, але ми однозначно на правильному шляху.
Початок переговорів прокоментував і голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.
"Сьогодні наша країна офіційно розпочинає переговори щодо вступу в Євросоюз. Це рішення підтримали всі країни одноголосно, що є потужним сигналом від наших партнерів про стратегічне бачення членства України в ЄС.
Знаково, що Закарпаття відігравало важливу роль у цьому процесі. Ми зробили все можливе та неможливе, щоб допомогти нашій країні на шляху до євроінтеграції.
Дякуємо команді Президента за особисте лідерство у цьому питанні й відданість українському народові", - написав Віктор Микита у соцмережах.
Редакція РІО
ТЕГИ : Євросоюз, ЄС, МикитаКоментарі :
Додати коментар