Олександр Вілкул: «Для оперативного реагування в умовах повені на Закарпатті працює міжвідомче угруп

13.04.2013 13:55 ПОДІЇ

 

За інформацією Укргідрометцентру у зв’язку з очікуваними сильними дощами 12-14 квітня на річках Закарпаття формуватиметься чергова хвиля підйому рівнів води на 0,8 - 2 метри, порівняно з поточними відмітками. У зв'язку з цим Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул, який очолює Державну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, вилетів у Закарпатську область. Він перевірив хід проведення протипаводкових дій, зробив обліт регіону, перевіривши готовність водозахисних дамб та райони у басейні річки Тиса, а також провів виїзне засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Місцева влада повинна забезпечити повну готовність до протипаводкових дій. Урядом здійснюється цілодобовий моніторинг ситуації на Закарпатті», - сказав Олександр Вілкул.

Він зазначив, що органи влади повинні своєчасно і широко інформувати громадськість у разі погіршення гідрометеорологічної ситуації під час пропуску паводка та можливого виникнення загрози підтоплення населених пунктів.

Як доповів начальник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак, у Закарпатській області гідрологічна ситуація контролюється в постійному режимі за допомогою сучасної Автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи Тиса (АІВС ТИСА). Вона складається з 54 автоматизованих вимірювальних станцій. З них 48 знаходяться на території України, 6 – на території Угорщини. «Це приклад міждержавної співпраці з моніторингу паводків. Такий підхід забезпечує якісний моніторинг ситуації та дозволяє проводити превентивні, попереджувальні заходи», - сказав Олександр Вілкул.

Віце-прем'єр-міністр України поставив завдання під час проходження повені та паводків забезпечити безперебійну роботу польдерних насосних станцій. Зокрема, на Закарпатті на відкачці паводкового стоку на польдерних меліоративних системах 25-ма стаціонарними насосними станціями щодоби відкачується 3,0-3,5 млн. кубічних метрів води. Із початку паводку відкачано вже 72,3 млн. кубічних метрів паводкових вод (для порівняння - за 2012 рік було відкачано 13,0 млн. метрів кубічних паводкових вод).

Для оперативного реагування в умовах повені в Закарпатській області працює міжвідомче угрупування сил у складі 1775 осіб. Залучено 320 одиниць техніки та рятувальних засобів, організовано чергування вертольоту. Обласний штаб працює в цілодобовому режимі.

До міжвідомчого угрупування сил включені працівники від Держслужби України із надзвичайних ситуацій, Міноборони, УМВС, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиси, підрозділів спеціальної служби транспорту Мінінфраструктури, Міненерговугілля.

Підготовлено 31 засіб подолання водних перешкод, 63 одиниці важкої та інженерної техніки, 149 одиниць насосного обладнання, 13 автономних електростанцій, 49 транспортних засобів, 10 одиниць рятувальної техніки, пункти життєзабезпечення та піротехнічні розрахунки.

В разі необхідності територіальне угрупування буде підсилене за рахунок сил із резерву Державної служби, який сформовано в Хмельницькій, Вінницькій, Житомирській областях. Це 300 осіб особового складу, 55 одиниць різного призначення та 40 одиниць насосного обладнання.

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул зробив обліт Закарпатською областю, оглянувши райони можливого підтоплення у басейні річки Тиса та перевірив готовність водозахисних дамб.

Зокрема, протягом 2010-2012 років у рамках «Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області» побудовано та введено в експлуатацію 24 км захисних дамб; 7 км берегоукріплень; 15 гідротехнічних споруд. «Завдяки підтримці Уряду на Закарпатті з 2010 року від паводку в місцях можливого підтоплення захищено 21,3 тис. га сільськогосподарських угідь та 19 населених пунктів», - сказав начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Мирослав Щербей.

Також Олександр Вілкул перевірив хід будівництва у селі Теребля житлового комплексу та об'єктів соціальної сфери для відселення мешканців смт Солотвино у Закарпатській області. В Солотвино внаслідок деформації земної поверхні відбуваються карстові провали. На сьогодні будівельна готовність об’єктів становить 85%, будівельні роботи тривають.

Прес-служба ОДА
Фоо Я. Немеша

ТЕГИ : Олександр Вілкул

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат