Закарпатські рятувальники й лісники опікуються безпекою «зелених легенів» планети

admin 30.04.2014 15:16 СОЦІО

Для перевірки організації профілактичних заходів щодо попередження пожеж в екосистемах області, за рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, працівниками Управління ДСНС України у Закарпатській області та обласного управління  лісового та мисливського господарства проводяться спільні рейдові перевірки на предмет  підготовки лісофондоутримувачів до літнього пожежонебезпечного періоду.

У ході інспектування лісогосподарських підприємств перевірялися: забезпеченість протипожежним інвентарем та обладнанням на випадок виникнення пожеж та подальшої їх ліквідації, розробка та затвердження мобілізаційно-оперативних планів щодо ліквідації можливих лісових пожеж, розроблення маршрутів патрулювання та спостереження за ситуацією в лісових угіддях, забезпечення необхідною кількістю води для цілей пожежогасіння; готовность до використання, справність пожежної і спеціальної техніки та обладнання, а також готовність особового складу держлісгоспів для залучення їх до гасіння лісових пожеж; влаштування аншлагів (заборонених знаків) з інформацією про обмеження в’їзду в ліс в межах пожежонебезпечного періоду та протипожежних бар’єрів в лісах.
Також акцентувалася увага на будівництві мінералізованих смуг, проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо попередження пожеж у зеленій царині, облаштування зон відпочинку для населення, тощо.
На даний час перевірки тривають і по їх наслідкам буде проведено чергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Однак, як запевняють фахівці,  стан пожежної безпеки й надалі в більшій мірі буде залежати від культури поведінки відпочиваючих. Тому й рятувальники й лісники в один голос закликають громадян: перебуваючи на відпочинку в лісі чи в його близькості, бути максимально обережними у поводженні з вогнем.  Зокрема:
- не розводити багать у лісі, окрім призначених для цього місць;
- намагатися не палити в лісі, не кидати недопалків на землю, особливо при наявності сухої підстилки;
- не залишати просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатувати техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системами;
- ні в якому разі не випалювати суху рослинність на землях лісового та природно-заповідного фондів та на сільськогосподарських угіддях, які межують з лісовими масивами;
- не створювати смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалювати їх;

Без узгодження з постійними лісокористувачами суворо забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин. Після відпочинку громадяни зобов’язані прибрати після себе побутові відходи.

Не зайвим буде нагадати, що, відповідно до законодавства, Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають на природі. А  порушення вимог пожежної небезпеки в лісах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.
 
 
 
 У ДСНС України у Закарпатській області

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат