Працівники Чопської митниці про «зелених чоловічків» й окупований Крим

admin 29.04.2014 12:26 ПОДІЇ

Днями працівники Чопської митниці Міндоходів у складі 22 чоловік повернулись з відрядження із Херсонської області. Протягом місяця наші земляки тимчасово підпорядковувались начальнику Херсонської митниці Міндоходів та надавали практично-теоретичну допомогу в функціонуванні пункту «в’їзд-виїзд» з материкової частини України в тимчасово окупований Крим. Місце їхньої дислокації – Чонгар в Генічеському районі Херсонської області.

– Працівники Херсонської митниці Міндоходів звернулись за допомогою. На рівні керівництва держави було прийнято рішення: з областей, де в митників є досвід роботи в прикордонній зоні, відправити на допомогу колегам своїх працівників. У складі цієї зміни разом з нашими земляками працювали й фахівці з Ягодинської, Львівської, Житомирської, Чернівецької, Запорізької та Дніпропетровської митниць Міндоходів, – зазначає Ігор Стрічик, в. о. начальника Чопської митниці Міндоходів. Та додає, – вже готується друга група, вони на днях будуть виїжджати, але буде їх трохи менше, ніж попередньо – 15.

– Під час нашого прибуття до Чонгару, відчувалась деяка напруга. Щоправда, так званих «зелених чоловічків» ми не зустрічали й по мірі перебування звикли до автоматів, БТРів та гелікоптерів. Із Закарпаття 30 березня нас поїхало одинадцять працівників, які мають досвід роботи на залізничних пунктах пропуску та одинадцять – на автомобільних, – розповідає Артем Письменний, заступник начальника митного пункту пропуску «Вилок», він саме й був у складі працівників.

– Першочергове завдання, яке ми виконували – облік транспортних засобів та товарів, які рухались в напрямку «в’їзд» та «виїзд», тобто з України на тимчасово окупований Крим та з Криму на материкову частину України. Особливо прискіпливо й уважно ми доглядали товари імпортного виробництва. Важливим є той факт, що 20 березня Кримська митниця Міндоходів припинила свою роботу й товари, які до того часу належно пройшли митне оформлення за українським законодавством та ті, які попередньо були ввезені, безперешкодно вивозились з окупованої території, при умові пред’явлення офіційних підтверджуючих документів, – зазначає Артем Письменний.    

– Сталось так, що пункт «в’їзду-виїзду» створено на трасі посеред поля й здійснювати в повній мірі митні формальності нема змоги, тому, якщо якийсь товар не можна було ідентифікувати, його відправляли на склад Херсонської митниці й там, де вже був доступ до баз, здійснювалась вся процедура перевірки, – ділиться особливостями роботи в «польових» умовах роботи Артем Письменний.

– З травня розпочнеться сезон відпочинку й місцеві митники кажуть, що в цьому пункті навантаження може становити до 20 тис. автомобілів в день. Можна тільки уявити, якою має бути там пропускна здатність, якщо, до прикладу, на митному пункті пропуску «Тиса», одному з найбільших пунктів пропуску в Закарпатській області, протягом зміни, у сезон, в середньому пропускають до 2,5 тис. автомобілів, а це – чотири полоси на «в’їзд» та стільки ж на «виїзд» й вони повністю завантажені, – інформує заступник начальника митного пункту пропуску «Вилок». Та додає, – прості пересічні громадяни вже зараз незадоволені тим, аби потрапити до своїх родичів чи з’їздити в справах їм доводиться очікувати в чергах там, де завжди вони з легкістю й без перешкод проїжджали.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській област

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат