В закарпатських школах акцентуватимуть увагу на патріотичному вихованні
В обласній адміністрації відбулася нарада з начальниками управлінь освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Участь в заході взяли голова облради Володимир Чубірко, директор департаменту освіти та науки ОДА Михайло Мотильчак, освітяни краю, фахівці обласного військкомату.
Йшлося про заходи з покращення національно-патріотичного виховання та про викладання предмета «Захист Вітчизни» в школах області.
Михайло Мотильчак зазначив, що в школах предмет викладають офіцери запасу. У нашій області цього року предмет викладають 290 фахівців, з них 58 – пенсіонери. Викладання здійснюється за типовими навчальними планами. Всіма інформаційними та методичними матеріалами викладачі забезпечені. Цього року у 10-11 класах збільшено викладання предмету «Захист Вітчизни» до 1,5 години на тиждень, у спеціалізованих навчальних закладах – 2 години на тиждень. В закладах діє 113 кабінетів «Захисту Вітчизни».
«На жаль, останніми роками на цей предмет не зверталося належної уваги. Тому нам треба обладнувати спеціалізовані кабінети. Необхідні суттєві зміни до навчальних планів до цього предмету. Адже нині країна у стані війни і нам треба формувати світогляд до нових реалій», - констатував головний освітянин краю.
Прикладом патріотичного виховання стала благодійна робота закарпатських освітян та учнів. Так, станом на 15 січня в школах зібрано для учасників АТО майже 2 мільйони гривень. «Окрім, того передали бійцям теплий одяг, продукти харчування. Це приклад – патріотичного виховання. Також школярі неодноразово передавали малюнки для наших воїнів. Наразі плануємо провести в школах зустрічі з учасниками АТО», - повідомив Михайло Мотильчак.
Іван Балашов, полковник запасу, спеціаліст обласного військкомату повідомив, що у 2014 році область о план з вступу юнаків у вищі навчальні військові заклади становив 300 чоловік. Втім, загалом з області поступило в ці заклади всього 34 хлопців, в тому числі з Мукачева - 15. Є проблеми з викладачами військової дисципліни у школах. Так, в Ужгороді з 18 викладачів – 7 не служили в армії. «Початкову військову підготовку в школах треба повертати. Тим більше, що держава повернулася обличчям до військових, їх забезпечення на контролі у влади. У квітні ми готуємося до весняного призову юнаків до строкової служби у збройних силах України. Тому роботи більш, ніж достатньо. Ми маємо дбати про патріотичний дух молоді», - зазначив Іван Балашов.
Володимир Чубірко зазначив, що в краї буде розроблено обласна програма, в якій будуть виписані заходи щодо забезпечення навчальних закладів всім необхідним для викладання цих предметів. В першу чергу має оновлюватися матеріально-технічна база. Окрім того вже найближчим часом в УжНУ та МДУ буду створені військові кафедри.
«Нам слід усвідомити, що причин війни на Сході є кілька. Одна з них – методичний розвал Збройних Сил України. Наше завдання сьогодні – якнайшвидше зупинити такі процеси і ми маємо направити всі зусилля, щоби зберегти свою державу. В державі є патріоти, які готові оберігати країну. Ми маємо готувати молодь до того, щоби в майбутньому вона була готова стати на захист рідної землі. Ми маємо вчити вже у школах первинній медичній допомозі, методам оборони. Треба ці предмети викладати в першу чергу якісно. Щодо матеріально-технічного забезпечення наших закладів, то з обласного бюджету і надалі будуть виділятися кошти. Але ще раз наголошую: наша молодь має формуватися і виховуватися в нових реаліях», - зазначив Володимир Чубірко.
За результатами наради будуть надані пропозиції до міносвіти та міноборони.
Окрім того на нараді йшлося про організацію та проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань, про організацію літніх мовних таборів, про новий порядок атестації навчальних закладів та інші.
Прес-служба облради
admin
Коментарі :
Додати коментар