Сьогодні закарпатські журналісти вшанують пам’ять Гонгадзе та інших загиблих журналістів
16-го вересня в Україні, в день зникнення Георгія Гонгадзе журналісти та медіаорганізації закликають проведуть акції солідарності та вшановуватимуть пам’ять всіх загиблих журналістів за часи Незалежності.
16 вересня.
Акція пам’яті Георгія Гонгадзе і всіх загиблих журналістів під гаслом «Озбройтеся правдою!» відбудеться і в Ужгороді.
Ужгородська міська організація «Незалежної медіа-профспілки України» запрошує всіх, хто солідарний із боротьбою журналістів за свої права і хоче вшанувати пам’ять загиблих колег, прийти на площу Театральна о 18 год.
У цей час журналісти різних міст України, зокрема, Харкова, Львова, Івано-Франківська, Чернівців, Луцька, Маріуполя, Запоріжжя вийдуть на площі своїх міст і згадають поіменно тих, хто поклав життя за свободу слова.
У Києві акція солідарності відбудеться у вигляді ходи до Майдану Незалежності, промови на Майдані та зачитування списку загиблих журналістів, Завершиться хвилиною мовчання.
Плеяду загиблих українських журналістів у часи незалежності України символізує ім’я Георгія Гонгадзе. Журналісти вклоняться портретові Георгія, запалять свічки і вшанують пам’ять колег, які пішли з життя, поплатившись за правду, хвилиною мовчання.
Запрошуємо усіх ужгородців виявити солідарність із журналістами та приєднатися до акції.
З повагою,
Комітет Ужгородської організації НМПУ
Актуальна інформацію про розслідування злочинів, скоєних проти працівників ЗМІ, підготовлена Незалежною медіа-профспілкою України
На жаль, поки рано говорити про гарантії належного захисту прав журналістів. Загальна кількість порушень свободи слова у 2014 році становила 995 випадків, що вдвічі перевищує показники 2013 року (496 випадків), і втричі – 2012-го (324 випадки). Напади стали категорією, в якій зафіксовано найбільше порушень (286 випадків, у 2013-му – 97). Пік викрадень журналістів припав на квітень, коли в полоні побували 20 з них, усі – в Донецькій області. Загалом протягом року у полоні побували 79 журналістів, загинуло – сім. Кількість випадків цензури у 2014 році вдвічі перевищила показник 2013 року (152 проти 62 у 2013-му).
Упродовж 2014 року також сталося 63 напади на офіси редакцій, що майже у вісім (!) разів більше, ніж у 2013 році (8 випадків). За сім місяців 2015 року ІМІ зафіксував один випадок убивства журналіста, 30 – побиття та нападів на журналістів, 39 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 9 випадків цензури.
Загалом у 2015 році ситуація з розслідуванням злочинів проти працівників ЗМІ в Україні, на жаль, не поліпшилася.
admin
За матеріалами Медіа-профпілки
ТЕГИ : журналістКоментарі :
Додати коментар