До механізму надання житлових субсидій внесено зміни

admin 16.07.2015 13:23 СОЦІО

Які зміни внесено у порядок надання житлових субсидій розповіла у середу, 15 липня час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ганна Морозюк.


«Кабінет Міністрів 26 червня п.р. ухвалив постанову, яка незабаром буде опублікована та набере чинності, задля подальшого   вдосконалення порядку надання населенню житлової субсидії», - повідомила посадовець.  
Згідно з постановою припиняється декларування громадянами розмірів доходів, отриманих у попередньому календарному році. Як показала практика, саме при заповненні декларації щодо розміру пенсій, допомоги та заробітної плати   виникає найбільше помилок. Тож громадяни вказуватимуть у декларації лише вид доходів та організацію, де їх одержано.
Згідно із зазначеною постановою, до сукупного доходу домогосподарств не включатимуться окремі види доходів: сплачені аліменти, грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання „Мати-героїня”, допомога на поховання.
«Постанова відкриває можливість призначати субсидію на основі вказаних людиною доходів не за календарний рік, як це було досі, а за попередні три місяці, - продовжила Ганна Морозюк. – Пенсіонери отримують змогу отримати субсидію на підставі врахування їхніх даних за останній місяць».
Врегульоване і питання визначення доходу фізичних осіб-підприємців, які
перебувають на спрощеній системі оподаткування. «Для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян», - пояснила Ганна Степанівна.
Ще серед новацій: у разі смерті власника житла, субсидію можна призначити на одну дієздатну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні.
«На сьогодні призначити субсидію до оформлення права власності на житло на нового власника та відкриття особових рахунків взагалі неможливо», - зазначила посадовець.
Постанова також надає право комісіям призначати субсидію на фактично проживаючих осіб у випадку, якщо хтось із зареєстрованих не проживає за місцем реєстрації. При цьому рішення комісії буде обов’язковим до виконання всіма надавачами послуг в частині зняття нарахувань з осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають. «Нині для призначення субсидії у такому випадку,   особа має   спочатку зняти нарахування з осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають, і після цього оформити субсидію. При цьому організації-надавачі послуг   часто відмовляють громадянам у знятті послуг, що позбавляє їх можливості оформити субсидію», - каже Ганна Морозюк.
Після закінчення терміну отримання субсидії, управління соціального захисту населення автоматично самостійно здійснюють розрахунок на наступний період   для тих домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги не перевищує обсяг визначеного обов’язкового відсотка платежу протягом двох сезонів підряд - неопалювального і опалювального - дані особи знімаються з обліку. У такому випадку громадяни мають звернутися до підрозділів з питань соціального захисту населення із заявою про призначення субсидії на наступний період.  
Уточнено також і поняття «свідоме подання недостовірних даних». «Якщо   громадянин не зазначив один з видів доходів, це є підставою для припинення виплати субсидії та повернення коштів, які були спрямовані на виплату йому субсидії», - повідомила заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА   Ганна Морозюк.
Прес-служба Закарпатської ОДА



admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат