Про   об’єднання територіальних громад говорили в Іршаві

admin 18.06.2015 13:34 СОЦІО

17 червня в Іршаві відбулася розширена нарада  з питань стану реалізації в області положень Закону України „Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

Після вступного слова голови ОДА, до виступу запросили заступника начальника управління   заступника начальника управління регіонального розвитку, містобудування і архітектури ОДА Олега Боршовського. Він, з поміж іншого, доповів, що свої пропозиції щодо майбутніх об’єднань не запропонували чи не надали у повному об’ємі Міжгірський, Хустський, Ужгородський та Берегівський райони.
Директор Офісу реформ у Закарпатській області Іван Дем’янчук поінформував присутніх про результати консультацій, проведених експертами Офісу у всіх районах та звернув особливу увагу на елемент спротиву та відвертого саботажу, які здійснюють нині опозиційні сили реформам.
Справжю жваву дискусію спровокував міський голова Мукачева Золтан Ленд’єл. Він переконкує: "Жодний голова села, навіть з тих, що вже фактично - у складі нашого міста - не виявив ініціативу до об’єднання. Навпаки, я говорив із декількома з них, пояснював: у загальному бюджеті міста - 50 млн. у фонді розвитку - ще стільки, ми готові поділитися цими коштами - провести воду, каналізацію. А у сільського голови є печатка! Я не розумію, навіщо методика, щоб розуміти очевидне! Ми не маємо права підтримувати громаду, весь бюджет якої іде на утримання її керівництва. Наше місто готове до будь-яких варіантів об’єднання. Об’єднаймося, будемо працювати спільно!".
Натомість, Лисичівський сільський голова Ярослав Пальок сумнівається у тому, що об’єднання дотаційних населених пунктів автоматично зробить громаду спроможною: "Комунальні дороги, які нам повернули, ми не ремонтуємо, бо немає грошей. А державні держава не "киває", бо грошей не має! Сільські голови не проти реформ, але треба робити їх для людей!".
Саме для того, щоб люди самі визначали і пріоритети в роботі, і розподіляли кошти, які заробить громада, і залежали від рішень, прийнятих у столиці, якомога менше, і потрібна децентралізація, каже голова Закарпатської ОДА. "Перспективний план - закарпатська громада. Мушу вам нагадати: уже готові близько 50 поправок до законодавства, які стосуються саме забезпечення спроможності майбутніх об"єднань. Я прошу вас не спекулювати на слові примусово - на зустрічі із Президентом, той вчергове наголосив: мова іде про добровільне об’єднання! Переконаєтеся, що громада, яка об’єдналася поруч, живе краще, зрозумієте. Лише втратите час…", - сказав Василь Губаль.
Ініціюючи широку закарпатську дискусію, Василь Губаль повідомив, що наступна зустріч з питань стану реалізації в області положень Закону України „Про добровільне об’єднання територіальних громад” відбудеться найближчим часом у Берегівському районі.
Офіс реформ у Закарпатській області

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат