«Яскрава країна» Закарпаття – 2014
З 25 по 28 жовтня 2014 р. в Ужгороді відбудеться І Відкритий дитячо-юнацький фестиваль-конкурс національних культур та народної творчості «Яскрава Країна» Закарпаття - 2014.
Громадська організація «ЯСКРАВА КРАЇНА», яка є ініціатором та організатором конкурсу, має десятирічний досвід проведення хореографічних та вокальних фестивалів: всеукраїнський фестиваль конкурс дитячої та юнацької творчості у м. Трускавець, фестиваль-конкурс циркового мистецтва у Дніпропетровську, дитячі фестивалі-конкурси в Криму до 2014 року, фестиваль українського народного мистецтва на Хортиці, фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості в Чернігові, фестиваль вокального мистецтва та класичного балету в Одеській національній опері.
В цьому році ми вирішили розширити географію своїх заходів і започаткувати фестиваль в старовинному місті Ужгород. Одним з нововведень буде поділ фестивалю на два конкурси: конкурс народної та конкурс сучасної творчості, які будуть проходити паралельно.
Конкурс національних культур та народної творчості відбудеться в декількох номінаціях (народний танець, стилізований народний танець, народна пісня, народна музика, обрядовий театр, фольклорний колектив) у вікових категоріях від 6 до 25 років. Конкурс сучасної творчості також буде широко представлений в різноманітних номінаціях: джаз, джаз-модерн, контемпорарі, сучасний спортивний танець, танцювальне шоу, естрадний танець, степ, чечітка, бальна хореографія. Обидва конкурси будуть проходити в найвідоміших місцях Ужгорода: Закарпатський обласний державний український музично-драматичний театр, Закарпатська обласна філармонія, Закарпатський музей народної архітектури та побуту.
Основною метою фестивалю є познайомити дітей зі східних, центральних та південних регіонів з багатою історичною та культурною спадщиною Закарпаття, унікальної області яка межує з чотирма європейськими країнами і в якій в творчій співдружності існує велика кількість національностей. На перший фестиваль подали заявки близько тисячі дітей з різних куточків України (Дніпропетровська, Одеська, Львівська, Київська, Тернопільська, Сумська, Чернігівська, Закарпатська області). Більше ніж половина учасників вперше відкриє для себе Ужгород та зможе поділитись своєю творчістю з глядачами Закарпаття.
Ми пишаємося тим, що наш проект підтримало вельмишановне журі, а саме відомі діячі культури і мистецтв, які представляють різні регіони України. Головою журі хореографічних номінацій на конкурсі національних культур та народної творчості Валентина Володимирівна Вантух, (м. Київ) - народна артистка України. Директор, художній керівник Дитячої хореографічної школи при Національному академічному ансамблі танцю України ім. П. Вірського. До неї приєднаються Ірина Миколаївна Гутник (м. Київ) - Завідувач кафедри народної хореографії Київського національного університету культури і мистецтв, кандидат педагогічних наук, професор. Художній керівник та балетмейстер ансамблю народного танцю «Київ». Член журі багатьох телевізійних проектів, міжнародних мистецьких конкурсів і фестивалів в Україні, Росії, Угорщині, Чехії, Словаччині, Австрії. Іван Іванович Пастеляк (м. Ужгород) - Заслужений працівник культури України. Завідувач хореографічного відділу Ужгородського коледжу культури та Ужгородського заочного факультету Київського національного університету культури і мистецтв. Автор багатьох хореографічних постановок.
Журі вокального та інструментального жанру буде Лариса Леонідівна Стадніченко з Одеси - народна артистка України, солістка Одеської філармонії, доцент Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової. До неї приєднаються Наталія Йосипівна Петій-Потапчук з м. Ужгород - заслужений працівник культури України. Художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Доцент кафедри «Музичне мистецтво» Ужгородського училища культури та Доцент кафедри «Музичне мистецтво» Київського національного університету культури і мистецтв. Кавалер ордену княгині Ольги. Лихач Олег (м.Львів)- Заслужений артист України. Соліст Львівського Національного Академічного театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької. Старший викладач кафедри сольного співу Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Володимир Федорович Деркач – начальник Військово-музичного управління – заслужений діяч мистецтв, головний військовий диригент Збройних Сил України, генерал-майор.
До журі хореографічних номінацій конкурсу сучасної творчості увійшли: Ірина Миколаївна Шевцова, м. Ужгород -Заслужений працівник культури України. Викладач-методист Ужгородського коледжу культури і мистецтв. Художній керівник ансамблю сучасного танцю «АКЦЕНТ» УККіМ. Оксана Богданівна Лань, м. Львів-Доцент кафедри режисури і хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. І. Франка. Заслужений діяч естрадного мистецтва України. Керівник модерн-балету «Акверіас». Юрій Пристаєцький, м. Київ – хореограф-постановник, соліст балету К. Томільченко, артист танцювального спектаклю «Барон Мюнхаузен».
До складу журі вокальних номінацій конкурсу сучасної творчості увійдуть: Галина Юріївна Голубєва, м. Київ - викладач-методист вищої кваліфікаційної категорії кафедри естрадного співу. Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв. Викладач вокалу на телевізійних проектах «Х-Фактор», «Ти-зірка», «Україна має талант». Ірина Борисюк –фіналістка телевізійного проекту «Х-фактор».
Ми вдячні за підтримку, сприяння та активну громадську позицію управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації на чолі з Глібою Ю.Ф., Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» на чолі з Ганущиною С.І. та Торговельного центру «Дастор» на чолі з Горват Р.І.
Програма фестивалю є досить насиченою і включає в себе мистецькі акції, конкурсний день та фінальний гала-концерт.
25 жовтня (субота) – день відкриття фестивалю.
З 14:30 до 15:15 на головному залізничному вокзалі міста відбудеться концерт «Ужгород вітає», учасниками концерту стануть оркестри та інструментальні ансамблі, вокалісти, що братимуть участь у фестивалі і вітатимуть інших учасників, що саме в цей час прибувають на фестиваль.
З 16:30 до 17:15 – відбудеться урочиста хода учасників фестивалю та церемонія відкриття на театральній площі міста.
О 18:00 – усі бажаючі зможуть відвідати театралізовану виставу в «Ужгородському замку» та насолодитись видовищним файер-шоу.
26 жовтня (неділя)
Конкурсний день, паралельно будуть працювати 2 конкурсні майданчики: хореографія в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості. Вокальний та інструментальний конкурс пройде в Закарпатській обласній філармонії. Обидва конкурси розпочнуться об 11:00.
27 жовтня (понеділок)
День майстер-класів, екскурсій, творчих нарад з журі, мистецька акція в с. Пийтерфолво, на меті якої є творчий обмін між колективами села та колективів-учасників фестивалю зі східних регіонів, що працюють у жанрах народного мистецтва і привезуть на фестиваль свої творчі номери і виступи.
28 жовтня (вівторок)
О 10:00 прес-конференція оргкомітету за підсумками фестивалю.
З 12:00 до 15:00 - Гала-концерт та нагородження учасників, на сцені Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру.
admin
Коментарі :
Додати коментар