Найнегативніші персонажі українського телебачення — Неля Штепа, Янукович і...Гелетей
Конфлікт на сході України є головною темою новин на українських телеканалах, натомість парламентські вибори фігурують лише у 4% повідомлень. Про це йдеться у моніторингу провідних українських телеканалів.
В новинах другого тижня вересня найбільша увага програми приділена Петру Порошенку (15%), Арсенію Яценюку (7%) та Андрію Лисенку – 6% (на третьому тижні травня Турчинову та Яценюку – по 6%).
Іронічні та негативні оцінки найчастіше адресувалися Нелі Штепі (66%), Віктору Януковичу (46%) та Валерію Гелетею (44%).
Війна на сході України – найчастіше згадувана головна тема повідомлень – 35%.
21% - міжнародна політика і міжнародні відносини, 11% – внутрішня державна політика, діяльність органів влади.
Частка репортажів із східних областей склала 44% новинного потоку (у травні 43%, у квітні 40%).
З боку України серед учасників конфлікту найбільша увага до збройних сил (41%), держави та її органів (29%), добровольчих батальйонів, поранених і загиблих – по 10%.
З боку іншої сторони – до Росії та її керівних органів (23%), її збройних сил (17%), цивільного населення східних областей та незаконних озброєних формувань "ДНР" та "ЛНР" – по 11%.
Вибори до ВР як головна тема фігурують лише у 4% повідомлень і у 2% як додаткова тема, що значно менше, аніж увага в новинах до виборів президента у квітні – 6% проти 13%.
Серед партій і блоків, що претендують на місця у вищому законодавчому органі, найчастіше згадуються Президент и Блок П.Порошенко (14% і 8% відповідно), Народний фронт (18%), Батьківщина – 6%, Самопоміч – 4%. Високою є увага до позапартійних представників центральних органів влади – 18%.
При цьому 9% повідомлень в цілому були з декількома точками зору (на третьому тижні травня 11%, у квітні 21%).
Найбільше їх на УТ-1 - 14% та Інтері - 12%.
Увага до політичних партій, політичних персон та політичних інститутів склала відповідно 26%, 48%, 89% (на третьому тижні травня 32%, 42%, 75%, у квітні 32%, 53%, 80%).
Серед політичних інститутів найчастіше згадуються силові відомства – 44% (у травні 37%, у квітні 35%%) і Україна – 26%. Сумнівні та негативні оцінки найчастіше адресовані Національному банку (25%) та міністерствам – 16%.
Контент-аналіз здійснювався Академією Української Преси (АУП) за участі вчених Інституту соціології НАН України.
Володимир Мула
http://teleprostir.com/
admin
Коментарі :
Додати коментар