Для мобілізованих закарпатців --- податкові привілеї

admin 26.06.2014 14:24 СОЦІО

В Головному управлінні Міндоходів у Закарпатській області інформують про податкові привілеї для мобілізованих осіб.

Розпочнемо з того, що не підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб та не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період. Це стосується і суми грошової допомоги, яка надається за рахунок бюджетних коштів таким громадянам, або членам їх сімей (дітям, дружині, батькам). Це може бути разова допомога, яка виплачується в разі встановлення військовослужбовцеві інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва) І, ІІ та ІІІ групи.

Крім того, на суму з середнього заробітку мобілізованих працівників, що компенсується з бюджету, не нараховується та не утримується єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне страхування. Також у відомстві зазначають, що військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам і військовозобов’язаним – з моменту призову під час мобілізації і до її закінчення штрафні санкції та пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами установами та організаціями всіх форм власності, у тому числі банками, і перед фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються. При цьому, сума ненарахованих процентів за користування кредитом не вважається доходом, отриманим у вигляді додаткового блага, а також не включається до оподатковуваного доходу мобілізованого громадянина, тобто не підлягає обкладенню ПДФО.

Що стосується   мобілізованих підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність і не мають найманих працівників, то вони звільняються на весь період військової служби від обов’язку нараховувати, сплачувати ПДФО, єдиний податок та ЄСВ за себе, а також від подання звітності, що стосується цих платежів. Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або іншого документа із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу під час мобілізації.

Ці документи повинні бути подані до органу Міндоходів за місцем реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Таким чином, контролюючі органи знатимуть про те, коли мобілізований повернувся зі служби. Також рекомендується подати зазначені документи до призову на військову службу. У разі, якщо демобілізований (самозайнята особа) перебуває на лікуванні після поранення, отриманого в період мобілізації, то такі документи подаються протягом 10 днів після закінчення лікування.

Ще одним важливим моментом є випадок, коли мобілізований (самозайнята особа) має найманих працівників і на строк своєї військової служби уповноважує іншу особу виплачувати працівникам зарплату та/або інші доходи, тоді ця уповноважена особа зобов’язана нараховувати та утримувати ПДФО та ЄСВ із таких виплат. Тобто уповноважена особа повинна тільки нарахувати працівникам мобілізованого зарплату, нарахувати й утримати ЄСВ, нарахувати й утримати ПДФО і видати зарплату за мінусом утриманого ЄСВ і податку. Перераховувати ці платежі до бюджету така особа не уповноважена.

Нараховані та утримані ПДФО та ЄСВ із зарплати працівників повинен сплатити до бюджету сам мобілізований – самозайнята особа протягом 180 днів після своєї демобілізації (без нарахування штрафних і фінансових санкцій).

Нагадуємо, що 8 червня 2014 року набув чинності Закон від 20.05.14 р. № 1275-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення оборонно-мобілізованих питань під час проведення мобілізації».   Цей ненормативний документ, зокрема, ті зміни й доповнення, які він вніс, передбачає забезпечення соціальних та податкових гарантій мобілізованим особам, що убережуть платників податків від штрафних санкцій за фінансовими зобов’язаннями.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат