Китайський капітал хоче інвестувати у Закарпаття

07.02.2019 16:34 ПОДІЇ

У четвер, 7 лютого, голова Закарпатської ОДА провів робочу зустріч із урядовою делегацією Китайської Народної Республіки на чолі із заступником голови Комітету сприяння розвитку міжнародної торгівлі Дженєм Денфенем.

Урядовий комітет займається дослідженням регіонів, що мають інвестиційну привабливість, для реалізації довготривалих проектів у галузі будівництва, енергетики та промисловості.

– Закарпаття має надзвичайно сприятливий інвестиційний клімат, – наголосив Геннадій Москаль. – Це пов’язано як із вигідним географічним розташуванням області, адже ми межуємо із чотирма європейськими державами, так і з тривалою традицією співпраці зі світовими промисловими гігантами, зокрема, з Японії, Австрії та Сполучених Штатів. Більше того, маючи виробництва у різних країнах світу, представники іноземних компаній відзначають, що саме тут їхня продукція має найменшу частку браку. Їхні відгуки – це найкраща реклама регіону для закордонних партнерів.

Джень Денфен розповів, що вже понад 60 років Китайський урядовий комітет займається питаннями міжнародної торгівлі, промисловою галуззю та інвестиційними проектами по всьому світові. Після зустрічі з українськими урядовцями та партнерами у Києві, представники Китаю поїхали у регіони, почавши із Закарпаття.

– Ми чули гарні відгуки про ваш край, маємо тут друзів, – зазначив Джень Денфен. – Китай зацікавлений, в першу чергу, у розвитку переробної галузі, а не лише у видобутку сировини. Ми говоримо про будівництво заводів, зокрема, з виготовлення будівельних матеріалів, панелей для сонячних батарей і теплоелементів для індивідуального користування. Наш досвід у цих галузях величезний, і не лише в Китаї, але й за кордоном. Я послухав вас і у мене навіть виникла ідея про створення тут масштабного технопарку.

Геннадій Москаль підкреслив, що Закарпаття багате корисними копалинами, має унікальний клімат і природу, однак для розвитку інфраструктури, переробної галузі, туризму потрібні кошти.

– Ми зацікавлені у залученні іноземних інвестицій, завжди відкриті до співпраці, – зазначив голова облдержадміністрації. – Якщо ви зайдете до будь-якої торгівельної мережі, то побачите там багато ваших товарів. Але ж їх можна виготовляти й тут – з нашої якісної сировини, із залученням наших робітників, і одночасно розвивати торгівлю на європейському ринку, з яким ми безпосередньо межуємо.

За підсумками зустрічі було підписано Угоду про стратегічне співробітництво між Відділом будівельної галузі при Китайському комітеті сприяння розвитку міжнародної торгівлі та Закарпатською обласною державною адміністрацією. Згодом сторони продовжать предметний діалог щодо галузевої співпраці.

Прес-служба ОДА

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат