Вийшла книга «Церковний живопис Закарпаття»
Унікальні дослідження зразків церковного мистецтва Закарпаття представлено в книзі «Церковний живопис Закарпаття» - видання, яке містить монументальне дослідження мистецьких процесів сакрального характеру в краї до першої половини 20 століття, презентували 2 листопада в Закарпатській ОДА.
Книга-альбом автора Михайла Приймича - це історико-мистецтвознавчі нариси про витоки, шляхи розвитку церковного малярства Закарпаття, процеси формування професійного мистецтва в краї. Друга частина видання – ілюстрації ікон та церковного розпису на 137-ми сторінках. Книга містить і перелік імен майже сотні митців, які працювали на території області протягом 18-20 століть.
«На обкладинці видання зображена унікальна ікона 18 століття, яка довгий час слугувала дошкою для східців на дзвіницю одного з храмів Воловеччини, котра була знайдена автором випадково під час дослідницької роботи. На контртитулі – ікона архангела Михаїла середини 16 століття з церкви Хустського району, - розповів під час презентації директор видавництва «Карпати» Віктор Браславець. – На звороті книги – зображення печатки та підпису єпископа Андрія Бачинського».
Мистецька школа Закарпаття сформувалася значною мірою і завдяки існуванню місцевих живописних традицій, передусім церковного живопису, - стверджує автор видання, провідний мистецтвознавець Михайло Приймич. Професійне церковне малярство стало підвалиною розвитку образотворчого мистецтва, починаючи від другої половини 18 століття, а відтак забезпечило його подальший розквіт упродовж 19-20 століть.
Книга «Церковний живопис Закарпаття» видана за кошти обласного бюджету, в рамках Програми підтримки видання творів місцевих авторів. Як повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Ярослав Галас, завдяки дії цієї програми видаються книги, багато з яких не можуть бути виданими на комерційній основі, хоча мають високу наукову та мистецьку цінність. Усього в 2017 році за рахунок цієї програми видано 16 книг загальним накладом понад 6 тисяч примірників. Наступного місяця відбудеться презентація інших книжок, виданих в рамках зазначеної програми. Серед них дитячі твори Галини Малик і Лідії Повх, казки для підлітків Олександра Гавроша, історичний роман Сергія Федаки, перевидання збірки Лінтура «Казки одного села та збірка праць журналістки Тетяни Літераті «Ужгород. Невигадані історії».
Прес-служба ОДА
Коментарі :
Додати коментар