Мило від ужгородки Ніки: як 10-річна дівчинка стала миловаром

admin 03.08.2016 15:45 ПОДІЇ

 

Учениці 5-го класу ужгородської ЗОШ №3 Ніколь – всього 10 років, а вона вже має власний невеличкий бізнес, непогано заробляє і мріє колись відкрити цілу мережу магазинів, в яких продаватиметься її натуральна косметика ручної роботи.


Вже нині ця не по роках розвинена дівчинка виготовляє і натуральне мило, і косметичні скраби для тіла, і зволожуючі бальзами для губ. Каже: це лише початок, на майбутнє має величезні плани і вже зовсім скоро хоче навчитися робити бомбочки для ванн, шампуні, креми та ще багато чого такого, що дозволить людям легко доглядати за собою, бути красивими і здоровими.

"Я приїхала до Ужгорода з Донецька 2 роки тому. Скільки себе пам'ятаю, завжди щось таке цікаве робила: то вироби з бісеру, то малювала, то ліпила. А вже в Ужгороді якось в "Ютубі" побачила відеомайстер-клас з миловаріння. Мене це так зацікавило: виявилося, що робити мило нескладно, але дуже цікаво! Я почала багато читати, дивитися відеоуроки, а далі вирішила спробувати сама. Мама мене завжди підтримує, і тоді теж сказала, що допоможе. Оскільки потрібні компоненти в Ужгороді ми знайти не змогли, замовляли їх через Інтернет", – розповіла дівчинка.



А ще пояснила, що мило можна робити двома способами: використовуючи вже готову мильну основу, або виготовивши її самостійно з допомогою лужних речовин. Другий спосіб складний і, певною мірою, небезпечний, бо працювати слід з хімічними елементами, які при необережному використанні можуть призвести до сумних наслідків. Тому 10-річна Ніколь одразу вирішила, що робитиме мило з готової мильної основи.

"Я працюю з англійською органічною мильною основою. Вона має вигляд твердого брикету. Я відрізаю від нього потрібного розміру шматок, розігріваю у мікрохвильовці, від чого основа стає рідкою. Далі туди додається барвник (це спеціальні барвники для мила) і олія. Я використовую оливкову олію, з мигдалевих або виноградних кісточок, горіха макадамія, зародків пшениці тощо – в залежності від того, яке мило хочу зробити. Коли ця суміш трохи охолоне, додаю у неї ароматизатор. Мій найулюбленіший – із запахом кавуна. Я вже чотири флакони використала!

Іноді у мило я додаю ще "начинки" – тоді вийде мило-скраб. Це можуть бути макові зернятка, мелена кава, кокосова стружка. Таке мило зберігається всього місяць, тому виготовляю його лише на замовлення, або в подарунок. Найчастіше ж роблю мило у вигляді лего-чоловічків – вони продаються в дитячому клубі-магазині "Буксвіль", де ми працюємо з мамою, – зізнається Ніколь. – Причому діти, котрі до нас приходять, часто думають, що це не мило, а якісь солодощі. Нещодавно один хлопчик ледь не з'їв шматочок!".



Мило Ніколь справді виглядає дуже гарно. Маленька майстриня однозначно має гарний смак і неабияку фантазію, а ще не боїться експериментувати, постійно вивчаючи нові техніки приготування мила і пробуючи додати у вироби різні натуральні інгредієнти, як-от трави: м'яту, чай, лаванду.

До свого хобі вона ставиться дуже серйозно, працює щодня, переобладнуючи у майстерню барну стійку на кухні. Мама і бабуся не допомагають, лише радять. Іноді до процесу приєднується двоюрідна сестричка Ніколь, котрій також дуже подобається варити мило. Для роботи майстриня використовує готові рецепти, знайдені у мережі, але, як правило, додає у них щось своє. От нещодавно, приміром, придумала, як зробити мило у вигляді кексу з "кремом" наверху. Для цього мильну основу добре збила у блендері, видавивши її на мильні кексики, як справжній крем. Коли все застигло, вийшло дуже натурально. Тепер дівчинка чекає на замовлені в Інтернеті нові формочки у вигляді плитки шоколаду. Це, каже, дасть їй змогу робити цікаве мило у вигляді шоколадки з кольоровою начинкою всередині.

Слід сказати, що Ніколь займається миловарінням всього близько півроку, але вже може похвалитися непоганим, як на її вік, заробітком. Так, продаж мила ручної роботи щомісячно приносить їй близько тисячі гривень прибутку. Більшість виробів придбали відвідувачі клубу-магазину в Ужгороді, також є замовлення через сторінки у соціальних мережах, а ще купують друзі і знайомі. Сім'я Ніколь, до слова, магазинним милом не користується взагалі. Вироби доньки всім її домашнім так сподобалися, що тепер нові вироби рідні Ніколь тестують виключно на собі.



"В майбутньому я себе бачу хазяйкою магазину, або й мережі магазинів домашньої косметики. Там продаватимуть креми, мило, шампуні, гелі для душу, олії для тіла, бальзами для губ та ще багато іншого. Все буде натуральне і корисне.

У мене дуже багато ідей, які я ще хочу втілити в милі. Навіть коли закінчаться літні канікули, свого хобі не покину, бо це уже моя робота", – посміхається талановита дівчинка з величезними планами і не меншою наполегливістю.



Тетяна ЛІТЕРАТІ, "Про Захід"  

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат