"Зелений" та "червоний" коридори на кордонах: який обрати?

admin 27.03.2015 10:49 ПОДІЇ

З початку тижня, на митних постах Закарпатської митниці, зафіксовано кілька типових випадків, коли громадяни намагаються перемістити товари через український кордон з порушенням 471 статті Митного кодексу України.

Громадяни обирають спрощений режим проходження митного контролю та оформлення – «зелений коридор», але під час огляду виявляється, що у їхніх транспортних засобах знаходиться така кількість товару, яку необхідно декларувати та сплачувати митні платежі. Від декларування й сплати податків вони відмовляються й повертаються на суміжну сторону.
Прикладом такої ситуації може слугувати випадок, що стався вчора, 25 березня 2015 року. На митний пост «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «CHRYSLER» із словацькою реєстрацією під керуванням громадянина України. Він для проходження митного контролю обрав «зелений коридор», що вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України. Згідно із законодавством працівники митниці провели поглиблений огляд автомобіля й виявили товар китайського виробництва, загальною вагою 750 кг та вартістю, згідно наданих копій рахунку-фактури – 82 088 грн.
Таким чином, в українця виявлено товари, які перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.
Працівники митниці роз’яснили співвітчизнику порядок та норми ввезення товарів громадянами, встановлені частиною першою та частиною другою статті 374 Закону України від та запропонували здійснити митне оформлення товару зі сплатою необхідних митних платежів, передбачених законодавством України.
Однак, як він від цього відмовився й повернувся з товаром на територію Угорщини. Проте митники протокол про порушення митних правил скали, адже в діях громадянина містились ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України.
Наголошуємо, це вже не перший такий випадок, тому пропонуємо та нагадуємо вам правила переміщення товарів через кордон України.
Отже, на митних постах Закарпатської митниці ДФС існує двоканальна система пропуску товарів – так звані «зелений» та «червоний» коридори.
«Зелений коридор» призначений для громадян, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо їх ввезення або вивезення. Проходження цим коридором звільняє громадян від заповнення митної декларації.

«Зелений коридор» громадяни мають право обрати у випадках, якщо вони переміщують:

1. Особисті речі:

- два мобільних телефони, одна відеокамера, один фотоапарат, два переносних персональних комп’ютера;
- спортивне спорядження;
- особисті прикраси, які були у користуванні;
- одяг, взуття, призначені виключно для власного користування;
- 500 мл туалетної води та/або 100 мл парфумів
- інші товари для особистого користування.

2. Товари, загальна вартість яких не перевищує 500 євро, а вага 50 кг (наземним транспортом) та 1 000 євро (повітряним).
3. Готівкову валюту України або іноземну валюту у сумі, яка не перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу.
4. Алкогольні напої: горілчані вироби (горілка, коньяк, віскі та інші) у кількості 1 л, вино — 2 л, пиво — 5 л;
5. Тютюнові вироби — 200 цигарок або 50 сигар чи 250 г тютюну (або 250 г цих виробів).
6. Продукти харчування для власного споживання на суму, яка не перевищує 200 євро:

– в упаковці виробника (призначеній для роздрібної торгівлі) — 1 упаковка або загальною масою не більше, ніж 2 кг кожного найменування;
– без упаковки – до 2 кг кожного найменування;
– неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання – 1 шт. кожного найменування.

6. Лікарські засоби у кількості, що не перевищує 5 упаковок кожного найменування на одну особу (крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини) або що не перевищує зазначену в рецепті (наявному в особи), виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

Проходження митного контролю по «червоному коридору» передбачає заповнення громадянами митної декларації, а у разі наявності товарів, які перевищують встановлені норми – і сплату податків.

Громадянин обирає «червоний коридор» у випадку, якщо він переміщує:

1. Товари :

– загальна вартість яких перевищує 500 євро, а вага 50 кг (наземним транспортом), або вартість яких перевищує 1 000 євро (повітряним);
– загальна вартість яких не перевищує 1 000 євро та ввозяться частіше одного разу протягом однієї доби.

2. Готівкову валюту України або іноземну валюту в сумі, яка перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу;
3. Домашніх тварин за наявності оригіналів міжнародних ветеринарних сертифікатів країн, з яких походять ці тварини.
4. Якщо пасажир переміщує товари, загальна митна вартість яких не перевищує 500 євро (наземним шляхом) або 1 000 євро (повітряним) та ввозяться особою, яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, або товари, загальна митна вартість яких від 500 до 10000 тис. євро (наземним шляхом) або 1 000 до 10 000 євро, то такі товари оподатковуються ввізним митом у розмірі 10 % митної вартості, податком на додану вартість.

Якщо ж загальна митна вартість товарів перевищує 10 000 євро, такі товари оподатковуються ввізним митом за повними ставками згідно з Митним тарифом України, податком на додану вартість.
Податки нараховуються із розрахунку вартості товарів. Для цього пасажирам слід пред’явити посадовій особі митниці товарні чеки, ярлики та інші наявні цінові документи. Якщо такі документи відсутні, посадові особи митниці визначають митну вартість товарів на підставі цін на ідентичні або подібні товари.

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат