Нова влада дає в Ужгороді землю, не дивлячись на мораторій. Навіть під крумплі
На цьоготижневу, 11 квітня, сесію Ужгородської міської ради депутатам видали… методичку. Саме товщиною з добру методичку пакет із 20 проектів рішень, які виносяться на засідання і стосуються тільки земельних питань.
А практично у кожному проекті – надцять позицій. Скажімо, у проекті №1249 їхзагалом 84, у №1248 – 37.
Проте всі, кому треба дати землю, у проекти однаково не влізли – до одного з них – №1249, уже є й окреме доповнення. За ним тільки за однією адресою – Гранітна, 11 аж шестеро громадян сподіваються кожен отримати по 10 соток в майбутню оренду. Троє з них, до речі, «чомусь» із однаковим прізвищем.
Проекти рішень, підписані Щадеєм, -- щедрі на ужгородську землю. Наприклад, № 1248 пунктом 1.9 передбачає затвердити проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,1 га громадянину Р. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд по вул. Кошицькій, 24а та передати її у власність. А наступний пункт пропонує такі ж десять соток дати уже жінці, теж Р. за адресою Кошицька, 24. Схоже, за купою «розумних» слів усе просто: родина бере для власного будинку територію на схилі нижче університетських гуртожитків на БАМі. І щоб «не тиснутися» -- дві сусідні ділянки.
Таких «квартальних» ділянок у проектах багато. Скажімо, дозвіл на розробку проектів відведення земельних ділянок з подальшою передачею їх у власність тільки на Урожайній, 46 та 46,а заплановано для 5 шматків – трьом по 10 соток і двом по 0,063 га. Три із п'яти прізвищ теж однакові, у двох ще й однакове по- батькові (проект 1249).
У двох із трьох громадян С. теж, напевно, був один тато, а хочуть вони – кожен із трьох – по 0,1 га за адресою Гагаріна,233.
Зовсім різні жінки, принаймні за прізвищами, потребують по 10 соток за одним номером – 20, на вул. Тихій.
А ось дві Ганни Михайлівни, щоправда з різними прізвищами, за проектом про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок із подальшою передачею їх в оренду, хочуть отримати по 0,09 га кожна за однією адресою – вул. Дендеші, 121. І не для чого-небудь, а, очевидно, аби долати кризу – садити крумплі і парадички, або й худобину випасати. В усякому разі, за проектом – «для ведення особистого селянського господарства». І вони не самотні – на вул. Янтарній, 2 жінка збирається отримати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки розміром 0,1 га з подальшим отриманням «сотин» у власність теж для особистого селянського господарства. Старожили Ужгорода запевняють, що не пригадують, аби в місті роздавали землю зі статусом сільгосп призначення.
Ну а під різний бізнес взагалі землі планують багато. Комусь дати дозволи на розробку проектів відведення з подальшою передачею в оренду, комусь – поновлення угод про оренду, а комусь і затвердити оцінку вартості та продати.
І не думайте, що землі, наприклад у центрі міста вже давно нема – є! Невеличкі шматочки можна знайти для торгівлі, скажімо, на вул.Гойди, 28 (проект 1249) або і на набережній Незалежності.
Хоче отримати дозвіл на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки розміром 0,04 га й ПП «Іппон» для будівництва і розширення інфраструктури на вул. Франка, 1. За «дивним збігом» саме за цією адресою будується багатоповерхівка поруч із «Падіюном», яку пов’язують з нардепом Сергієм Мошаком, а засновником «Іппону» є Анатолій Перцев – віднедавна уже колишній голова Перечинської райради, якого на посаду просував саме знайомий із ним по туркомплексу «Воєводино» Мошак.
Запланували депутатам і питання трьох ділянок для фірми «Злагода» -- під магазин на вул. Острівній і склад-магазин на Електрозаводській, 35. На сесії 14 березня уже виділили цій структурі 6 ділянок під МАФи на пл.Кирила і Мефодія, на вул. Заньковецької (район ринку), на вул. Грушевського (біля «Осетії»), на вул. Джамбула (район ринку), на вул. Перемоги, на пр.Свободи (район автовокзалу).
І все це -- при тому, що на першій же сесії після усунення з посади попереднього мера, 28 лютого, депутати вирішили не роздавати земельних ділянок -- до 1 липня на це запровадили мораторій.
Відзначимо, що до деяких проектів рішень є пояснювальні записки з прямими рекомендаціями відмовити у задоволенні заяв. Але всі пам’ятають голосування за розмір зарплат секретарю ради та в.о. міського голови Віктор Щадею та керуючому справами Олександру Волосянському. Хлопці посилено відмовлялися від усіляких надбавок і премій, але – що поробиш, – «громадськість» сказала: треба. Тож тепер мусять отримувати всілякі доплати і премії, наприклад, за інтенсивність роботи. Тому і з землею може статися така «вистава» – комусь покричать і дадуть, іншим відмовлять, а комусь і все пройде, як по маслу.
admin
За матеріалами 7dniv.info
Коментарі :
Додати коментар