Повітряна тривога. Штаб цивільного захисту інформує
Щоб своєчасно одержувати в загрозливий період сигнали оповіщення, необхідно на кожному підприємстві, в кожній установі, навчальному закладі, а також у кожному будинку тримати постійно ввімкнутими в мережу радіоприймачі, гучномовці, телевізори, наладнані на одну з радіомовних станцій країни або основну програму.
Щоб швидко орієнтуватися у складній обстановці, кожному необхідно сигнали, вміло й чітко діяти за ними.
Сигнал «Повітряна тривога» попереджає про безпосередню небезпеку нападу противника. Його повідомляють по радіотрансляційній мережі словами: «Увага! Увага! Говорить штаб цивільного захисту! Громадяни! Повітряна тривога!» і дублюють електричними і ручними сиренами, переривчастими гудками підприємств, локомотивів і теплоходів. Тривалість подачі сигналу 2-3 хв. Цей сигнал попереджає і про загрозу ядерного нападу.
З моменту подачі сигналу до можливого нападу для вжиття заходів захисти може виявитися всього кілька хвилин. Тому діяти треба швидко й організовано.
Якщо сигнал застав у будинку, потрібно швидко одягтися, допомогти одягти молодших дітей, взяти індивідуальні засоби захисту, заздалегідь приготовлений запас продуктів і води, особисті документи і кишеньковий ліхтар, закрити вікна, виключити світло й усі нагрівальні прилади, перекрити газову мережу, загасити нагрівальні прилади і негайно піти в притулок або укриття, попередити сусідів.
Не можна залишатися в будинках, тому що вони можуть зруйнуватися від впливу ударної хвилі.
По шляху в притулок або укриття, а також при вході в них необхідно дотримувати спокій і порядок, допомагати молодшим дітям, старим і інвалідам.
З виникненням загрози нападу в притулках буде встановлене чергування зі складу груп (ланок) обслуговування притулків (укриттів). Їхній обов'язок: стежити за правильним заповненням притулків, щоб громадяни не вносили громіздкі речі, пальні речовини і матеріали з неприємним або різким запахом, не приводили домашніх тварин. Крім того, засоби цивільного захисту забезпечують нормальну роботу фільтровентиляційній установки, своєчасне закриття дверей притулку (за сигналом «Закрити захисні споруди» або самостійно). Вони спостерігають за станом тих, хто вкривається, роблять їм першу медичну допомогу, користуючись наявною аптечкою з набором найбільше часто застосовуваних лік.
В укритті всі громадяни виконують вказівки старшого по укриттю.
Якщо сигнал «Повітряна тривога» застав у міському транспорті, після зупинки трамвая, тролейбуса або автобуса пасажири негайно виходять і направляються в найближче сховище або укриття, дорогу до якого вкажуть працівники цивільного захисту або міліції.
За сигналом «Повітряна тривога», який застав у магазині, на спектаклі, концерті, лекції, люди за вказівкою адміністрації направляються в притулки або укриття.
У школах за сигналом «Повітряна тривога» учнів організовано виводять у найближчі притулки або укриття. Старшокласники повинні показувати приклад спокою, правильно діяти і допомагати молодшим.
Якщо вибух застав поза притулками й укриттями, варто вжити всі можливі заходи захисту. У школі, будинку слід укритися в найбільш міцних частинах (підвалі, під сходовою кліткою), лягти на підлогу під простінком зовнішньої стіни, під столом або ліжком. Це може захістити, від ураження світловим випромінюванням, осколками скла розбитих вікон і дрібних предметів, що летять.
Коли вибух застав на вулиці, можна використовувати низькі кам'яні огорожі, канави, ями, траншеї та інші поглиблення, що знаходяться поблизу.
Значно знижують ефективність впливу вибуху на людину глибокі яри, ущелини, лісові масиви. Радіуси зон ураження ударною хвилею у молодому лісі або чагарнику в порівнянні з відкритою місцевістю скорочуються приблизно у 1,5 раза.
Якщо противник не наніс удару по місту, подають сигнал «Відбій повітряної тривоги» по радіотрансляційній мережі словами: «Увага! Увага! Говорить штаб цивільного захисту міста. Громадяни! Небезпека нападу минула. Відбій повітряної тривоги! Відбій повітряної тривоги! Відбій повітряної тривоги!».
Джерело: Штаб цивільного захисту Ужгородського міськвиконкому
admin
Коментарі :
вот ты уже и пердишь
против кого вы собрались воевать. против россии? Воевать против россии, всеравно. что в муку пердеть.
Додати коментар
не об том речь, видно, тебя любов к путику спасет -каждому расейскому псу расцелуешь немитий зад-может и не надо будет прятаться