Нардеп Бушко ініціює введення подвійного громадянства з країнами ЄС, США та Канадою

admin 03.07.2014 11:16 ПОДІЇ

Народний депутат України Іван Бушко звернувся до Тимчасової спеціальної комісії з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України з проханням посприяти імплементації в законодавство України інституту подвійного громадянства. Згідно з цим зверненням, подвійне громадянство пропонується запровадити виключно з країнами Європейського Союзу, США та Канадою.

Своє звернення політик пояснює тим, що до нього вже протягом кількох років із проханням запровадити можливість подвійного громадянства звертаються багато виборців Закарпаття. Адже для регіону, який межує з чотирма країнами Євросоюзу, як і для інших прикордонних областей України, це питання напрочуд актуальне.

«Я представляю прикордонні райони Закарпаття, в яких сконцентровано чимало представників національних меншин. Левову частку мешканців області складають українські або етнічні угорці, русини. Вони втомилися оббивати пороги мого кабінету з проханням запровадити в Україні подвійне громадянство», - пояснює свою ініціативу Іван Бушко.

Нардеп переконаний, що подвійне громадянство матиме чимало практичних переваг, особливо для тих людей, котрі в основному працюють за кордоном.

«Багато не тільки закарпатців, але і мешканців інших регіонів країни проживає та працює в Європі і Америці. Логічно, що ці люди хочуть мати рівні права на соціальне забезпечення, медицину, стабільну роботу, освіту тощо з тими громадянами країн, де вони працюють. Однак при цьому українці не хочуть втрачати контакти з рідними, розривати не тільки культурних, але й правових зв’язків зі своєю батьківщиною», - зазначає Іван Бушко.

Водночас нардеп усвідомлює, що подібне законодавче нововведення може в певній мірі зашкодити національній безпеці України. Тому Іван Бушко запропонував заборонити обирати на посади вищих категорій (І-ІІІ) державної служби тих чиновників, які мають кілька громадянств, а також дозволити подвійне громадянство в Україні виключно із країнами Європейського Союзу, Сполученими Штатами Америки та Канадою.

Варто зазначити, що практика подвійного громадянства є дуже поширеною у Європі. Так, із 28 країн Європейського Союзу тільки в 3 країнах воно заборонене, а в інших 25 повністю дозволено або дозволено із певними обмеженнями.

Нагадаємо, що, згідно з чинним законодавством, в Україні існує єдине громадянство, а підстави його набуття і припинення визначаються законом. Водночас, у преамбулі Конституції України чітко вказано, що Верховна Рада України при прийнятті та внесенні змін до Основного закону повинна діяти від імені українського народу, виражаючи його суверенну волю, дбаючи про забезпечення прав і свобод людини.

admin


За матеріалами Прес-служба народного депутата України Івана Бушка

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат