У сусідній Словаччині 295 людей отримали теплловий удар цими днями. Закарпатці тримаються...
Найбільше страждають від спеки жінки - 172 випадки, серед постраждалих також 105 чоловіків та 18 детей, - повідомляє служба порятунку Словаччини. Загалом 188 чоловік було доправлено до лікарень, найбільше постраждалих від спеки у районі Жиліна та Трнави (на півночі та заході країни).
Дивним чином на Закарпатті повідомлення про тих, хто зазнав теплового удару, поки що нема. Зокрема у Мукачеві такі поки що не зверталися до лікарів. Хоча минулого року у Мукачеві в цей період було зафіксовано приблизно з десяток пацієнтів, у яких діагностували саме перегрів організму. Мабуть це тому, що у найближчі дні температура не перевищить рекордно зафіксований максимум у 36 градусів. Триматиметься вона у рамках 27-33 градусів.
Найчастіше люди стають жертвою спеки, коли переоцінюють власні сили і довгий час перебувають на сонці, нехтуючі елементарними засобами безпеки - наприклад, не захищають голову від перегрівання. Наприклад, словацькі рятувальники радять уникати прямих сонячних променів у проміжок часу між 12.00 та 16.00 годинами. Особливо небезпечно, знаходячись біля кондиціонеру одразу виходити на сонце. Також важливо вживати достатню кількість води у спекотні дні. А ось від алкоголю слід утриматись.
У спеку можна не тільки перегрітися, а й застудитися від перепаду температур і постраждати від зневоднення… До речі, чим вища температура повітря, тим гарячіше повинна бути вода в крані, коли ви приймаєте душ. І ніяк не навпаки! Від холодної води судини звужуються, а потім ще сильніше розширюються. У спеку краще приймайте теплий душ: коли ви вийдете, температура навколишнього середовища здасться нижче, ніж вона є насправді.
Якщо спека не дає нормально жити у власній квартирі, тоді запасіться фольгою. Нею можна прикривати вікна від прямих сонячних променів, а також обгортати гарячі труби або рушникосушки у ванній кімнаті. Це знизить нагрівання повітря в кілька разів.
Що стосується салону автомобіля, то і тут на стекла потрібно повісити сонцезахисні шторки, а на лобове скло купити «дзеркальний» екран. Встановлювати його потрібно зовні автомобіля. Якщо зробите це зсередини, левова частка відбитого їм тепла і сонячного світла залишиться в салоні.
Симптоми перегріву. Перші ознаки — млявість, сонливість, запаморочення. Температура тіла може перевищувати 41 градус. Обличчя червоніє, відчувається часте серцебиття, людина скаржиться на нудоту.
Спека — подвійне випробування для сердечників і гіпертоніків: адже їм шкідливо пити багато рідини. Єдиний вихід — чітко приймати всі прописані ліки, пити часто, але потроху, найкраще мінералку або зелений чай, і шукати прохолоду.
Профілактика. Уникайте в спеку важкої фізичної роботи, знизьте інтенсивність тренувань. Носіть легкий одяг і не переїдайте. Замість води краще пити квас або прохолодний чай з лимоном.
Ще одна суто літня проблема — зневоднення організму. У спекотний день за годину ми втрачаємо до 1,5 л рідини. Однак у багатьох людей притуплено відчуття спраги, і їм найсильніше загрожує зневоднення. Якщо вам рідко хочеться пити, керуйтеся правилом: на добу вживайте не менше 1 склянки води на 30 см зросту. У спеку ця норма подвоюється.
Пам’ятайте, що міцний чай і кава підсилюють обезводнення. Так що, через 10–15 хвилин після чаювання випивайте також склянку простої води.
Перша допомога при тепловому ударі. Якщо ви відчуваєте, що тільки «закипаєте», потрібно швидко зняти весь зайвий одяг, прилягти, попити прохолодної води, обтертися вологою холодною тканиною. І обов’язково виміряти температуру, частоту пульсу і артеріальний тиск. Якщо потерпілий втратив свідомість, головне — всіма доступними способами швидко знизити температуру тіла до 38 градусів. І зрозуміло, відразу ж викликати швидку допомогу.
Джерело :mukachevo.net
admin
Коментарі :
Додати коментар