44 посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування притягнуто до відповідальності
Прокуратура встановила, що в основному порушень у сфері поводження з відходами припускаються органи місцевого самоврядування та державного контролю.
Тільки після втручання органів прокуратури області одне із товариств, що здійснює операції з небезпечними відходами передало на утилізацію накопичені ще із 2010 року понад 100 тис. шт. люмінесцентних ламп (відходи першого класу небезпеки), які містять у своєму складі ртуть.
Органами прокуратури області проведено ряд результативних перевірок додержання вимог Закону України „Про відходи" та іншого природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами органами державного управління, контролю та органами місцевого самоврядування щодо поводження з промисловими і побутовими відходами.
Найактуальнішим залишається на сьогодні питання законності експлуатації сміттєзвалищ і полігонів побутових відходів.
Реагуючи на порушення у сфері поводження з відходами органами прокуратури області забезпечено розгляд 49 подань, до відповідальності притягнуто 44 посадові особи органів державної влади та місцевого самоврядування, із них 20 посадовців органів контролю.
В області налічується 609 населених пунктів, на території яких лише поточного року виявлено понад 3 тис. стихійних сміттєзвалищ.
Із діючих 174 сміттєзвалищ, розміщених на площі 189 га, 97 (понад 50%) - не паспортизовані та не відповідають санітарним та екологічним нормам. Майже всі діючі місця видалення відходів вичерпали свої потужності та заповнені на 85%.
За останні два роки зросла кількість твердих побутових відходів (з 0,7 млн. тонн у 2011 році до 1,6 у 2013 році.
Поруч з цим, посадовими особами органів державного управління та місцевого самоврядування не в повній мірі реалізовуються, надані законодавством повноваження, щодо здійснення належного державного контролю у сфері поводження з відходами.
За результатами перевірок з наведених питань органами прокуратури області двічі вносились відомості до ЄРДР про кримінальні правопорушення, передбачені: ч. 1 ст. 364-1 КК України (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) за фактом невжиття заходів службовими особами одного з товариств області щодо утилізації використаної тари і пакувальних матеріалів з-під реалізованої на території України імпортованої продукції, ч. 2 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів) за фактом ухилення службових осіб одного із товариств області від сплати екологічного податку, внаслідок чого втрати бюджету склали понад 3,1 млн. грн.
З метою реального впливу на стан законності в регіоні у сфері поводження з відходами, зокрема у частині зменшення кількості стихійних сміттєзвалищ органами прокуратури області до судів заявлено 5 позовів про визнання протиправною бездіяльності сільських рад з питань поводження з відходами та зобов’язання їх вжити конкретні заходи по впорядкуванню сміттєзвалищ, два з яких вже задоволені.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області
admin
Коментарі :
Додати коментар