Під головуванням нардепа Бушка в парламенті відбувся круглий стіл по туризму

admin 23.11.2013 12:32 ПОДІЇ

У п’ятницю, 22 листопада, народний депутат України, Голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Іван Бушко взяв участь та виступив модератором на круглому столі «Сільський туризм – важливий чинник сільського розвитку».

Участь у ньому взяли не лише політики, а й експерти у галузі сільського туризму - представники Академії наук, Інституту економіки, міністерства доходів і зборів, громадських організацій.

Метою зустрічі стало обговорення актуальних питань подальшого розвитку сільського зеленого туризму в контексті   Проекту Закону «Про внесення змін до Закону України "Про особисте селянське господарство" щодо розвитку сільського зеленого туризму» та Проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування наданих послуг у сфері зеленого туризму».

Досвід зарубіжних країн яскраво свідчить, що поширення сільського туризму є важливим позитивним чинником соціально-економічного розвитку села. Однак сьогодні в Україні нормативно-правова база розвитку цього виду туризму остаточно не сформована. Тому цілком логічною є пропозиція групи народних депутатів України – Івана Бушка, Ігоря Бриченка, Іштвана Гайдоша та Катерини Ващук внести зміни до Закону України «Про особисте селянське господарство» щодо уточнення змісту поняття «послуги у сфері сільського зеленого туризму», зайнятості членів особистих селянських господарств (ОСГ) у цій сфері та інші доповнення.

- В Україні передумови для швидкого розвитку сільського туризму. Це три основних показники:
1) приватне житло.   В селах України нараховується 6,3 млн. житлових будинків, з яких 98% - у приватній власності. Потенційно майже 10% житлових будинків можуть використовуватися для прийому гостей;
2) незайняте або частково зайняте населення, що спонукає їх шукати роботу за межами села, або за межами країни. За статистикою у сільській місцевості на основі трудових договорів зайнято менше 10% сільського населення працездатного віку;
3) сільськогосподарська продукція – 2/3 якої виробляється у приватних особистих селянських господарствах. Є проблема з її реалізацією;

Крім цього, сільська місцевість України є привабливою краєвидами, природним заповідним фондом, багатою культурно-історичною спадщиною, місцевими традиціями, ремеслами, гастрономією та гостинністю сільського населення, - зазначив Іван Бушко.

Запропоноване законопроектом уточнення змісту поняття «послуги у сфері сільського зеленого туризму» важливе і для ефективного правового поля щодо оподаткування. Документ пропонує внести відповідні зміни до Податкового кодексу України, зокрема, оподатковувати дохід від надання послуг у сфері сільського зеленого туризму згідно з правилами щодо оподаткування доходів від продажу особистими селянськими господарствами власної продукції, оскільки надання послуг у сфері сільського зеленого туризму є продуктом діяльності ОСГ (оподатковується дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати).

- Важливо усвідомити значимість подібних законодавчих змін. Сільський туризм вже давно популярний на теренах Закарпаття та Івано-Франківщини. І в Європі турист – бажаний гість у селі. Тому ми повинні працювати над тим, щоб розвивати напрямок, який має у нашій країні колосальний потенціал. Зміни, які ми пропонуємо затвердити, допоможуть розбудовувати село, удосконалювати якість надаваних послуг, щоб ми могли бути не просто конкурентоспроможними, а взагалі вивести його на якісно інший, вищий, рівень. Ми маємо всі можливості для того, що втерти носа навіть закордонному досвіду. Переконаний, у нас це вийде. Українські села - унікальні. І сьогодні перед нами важливе завдання: їх берегти і розвивати,- підсумував Іван Бушко.
Обговоривши законопроекти, учасники круглого столу підтримали проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про особисте селянське господарство" щодо розвитку сільського зеленого туризму» та Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування наданих послуг у сфері зеленого туризму», а також звернулися до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин підтримати дані законопроекти та винести на сесію Верховної Ради України   для прийняття у першому читанні.

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОДІЇ

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат