Медики трьох прикордонних областей спільно боротимуться проти катастроф і стресу
Як допомогти в стресових ситуаціях людям, що постраждали від повені або техногенної катастрофи обговорювали фахівці-психологи, психіатри та духовенство під час конференції, що пройшла на початку листопада в румунському місті Сату-Маре.
Про особливості та основні можливі ризики надзвичайних ситуацій, що можуть статися в Закарпатті розповів присутнім завідувач відділення інтенсивної терапії Берегівської психіатричної лікарні Мозговий С.О під час своєї доповіді «Загрози природніх та техногенних катастроф в Закарпатті».
Його колеги лікарі-психіатри Ковач Е.Й. та Ромачевська-Губинець М.Ф базуючись на дослідженнях та даних, які надав асистент кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії УжНУ Бучок Ю.С. детально проаналізували вплив стресової ситуації, яка виникла внаслідок повені 1998 та 2001р.р. на психічний стан мешканців постраждалих районів як безпосередньо після цих подій, так і впродовж наступних 10 років. Також лікарі-психіатри обласної психіатричної лікарні м. Берегово підготували повідомлення про можливі загрози природніх та техногенних катастроф, зробивши акценти на можливих паводках в регіоні, аваріях газотранспортних систем, хімічних виробництв. Разом із Закарпатськими психіатрами питання надання допомоги та координації спільних дій обговорили й медики обласної лікарні швидкої медичної допомоги румунського міста Сату-Маре та угорські колеги-медики.
Обласний психіатр Тетяна Алмашій узагальнила результати конференції і відзначила важливість проведення таких спільних міжнародних кординаційних форумів.
Конференція відбулася в рамках реалізації проекту «Прикордонне співробітництво для попередження та ліквідації надзвичайних психіатричних кризових ситуацій», який втілюється завдяки програмі прикордонного співробітництва між Угорщиною, Словаччиною, Румунією та Україною та реалізується за фінансової підтримки ЄС.
Джерело: прес-центр УОЗ в Закарпатській області
admin
Коментарі :
Додати коментар