Новини
Аналітика федералізації: Україну розкладують на частини
Лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук приступив до реалізації ідеї переходу України до федеративного устрою. Про це пише газета Комерсант-Україна.
Обережно, змії!
Спека на Закарпатті спонукає більшість мешканців, принаймні у вихідні, тікати від пекучого сонця з сім’єю та друзями кудись подалі. Чимало закарпатців із-поміж варіантів відпочинку обирають пікнік чи прогулянку лісом, щоб там не було багато людей... Однак, тікаючи подалі від цивілізації,
не слід забувати про вірогідну небезпеку,
яка може там чатувати.
Аналітика мовою оригіналу: ФІФА і корупція, або Землетрус у світовому футболі
ФИФА – коррумпированная организация. То, о чем раньше можно было только догадываться, теперь подтверждается материалами швейцарского суда. «Вечный» президент футбольного союза Жоао Авеланж (Joao Havelange) и его бывший зять Рикардо Тейшейра (Ricardo Teixeira) в течение многих лет получали взятки от одной маркетинговой фирмы.
Аналітика мовою оригіналу: Що приніс візит Путіна
Приезд президента России Владимира Путина может растопить лед в наших отношениях, уверяют эксперты. По мнению политолога Сергея Тарана, у российского президента есть личная заинтересованность в этом.
В УжНУ створять військову кафедру?
Із дня на день приймальна комісія продовжує підбивати підсумки вступної кампанії, а потім оголошує їх привселюдно на щоденних засіданнях.
Топ-новина: Мартынюк підпише закон про мови!
Народний депутат від фракції Партії регіонів, заступник голови Комітету ВР з питань регламенту, депутатської етики і забезпечення діяльності ВР Василь Кисельов не виключає, що на позачерговій сесії ВР у кінці липня депутати можуть відправити керівництво парламенту у відставку
Аналітика у блогах: "І хто кого ”розвів” у голосуванні щодо мови? Хто і кому ”кошеня”?"
Радість українських політиків із більшості після ухвалення ”мовного закону” була настільки всеохоплюючою, що вони встигли сказати чимало не надто розумних речей про ”розводняки” та кошенят.
Аналітика мовою оригіналу: Сільки Україна заробила на ЄВРО-2012
Эксперты рассказали журналисту ЛIГАБiзнесIнформ о том, что Евро-2012 позитивно отразилось на экономике, но насколько позитивно - мнения разошлись
Футбол, ЧЗ. Гольові шоу в Іршаві, Середньму та Плоскому
У неділю, 8 липня, відбулися чергові матчі чемпіонату Закарпаття з футболу у Вищій та Першій лігах.
Аналітика: Український спікер у своєму лабиринті
(мовою оригіналу) Стране не нужен Литвин. Вопреки известному лозунгу, под которым Владимир Михайлович покорял в свое время политические вершины, сейчас все выглядит именно так.
Аналітика мовою оригіналу: Розізлити президента. Технологія
Далеко не секрет, что политическая атмосфера в очередной раз явно накаляется. Почему? Вопрос, скорее, риторический. И уже давно имеет стандартные ответы. Правда, мы эти ответы категорически отвергаем. Но в любом случае они имеются.
Мова в Україні: російська чи українська (ІНФОГРАФІКА)
За статистикою кожен п'ятий громадянин України користується і українською, і російською мовами, а кожен третій вважає російську своєю рідною
Десант на полонину
20 липня 1944 року на полонині Руна була висаджена десантна група на чолі з Героєм Радянського Союзу підполковником Олександром Тканком. На групу, що складалась з тринадцяти диверсантів і отримала спецпідготовку на базі УШПР у селі Обарові на Рівенщині, були покладені великі надії. До середини липня 44-го року на Закарпатті були висаджені сім десантних груп: Олекси Борканюка, Ференца Патакі, ім. Суворова, ім. Ватутіна, І.Маслова, С.Сопілкова, В.Бурого, І.Косика. Перші три були розгромлені повністю, а наступні чотири, зазнавши серйозних втрат під час висадки і переслідувані угорськими солдатами, не змогли розгорнутись і завдавати тилам ворога серйозної шкоди. Тому на Тканка та його людей були покладені особливі сподівання.
На Закарпатті вилучили 201 ігровий автомат
Боротьба з гральним бізнесом на Закарпатті і надалі одна з найактуальніших проблем для працівників правоохоронних органів. На цьому сьогодні, 9 липня, наголосили у прокуратурі Закарпатської області учасники міжвідомчої наради щодо стану додержання вимог Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні».
Чи почує президент?
4 липня, об 11:30 в «Українському домі» президент Віктор Янукович мав провести підсумкову прес-конференцію. «Українська правда» традиційно збирала запитання до прези-дента, найцікавіші з них мали бути озвучені під час прес-конфе-ренції. Однак після прийняття закону про мови «Український дім» був заблокований патріотами, тому прес-конференцію пере-несли. А питань до президента назбирало-ся багато. І серед них не тільки запитання, а й репліки та заклики. Був серед них і злободенний заклик Сергія Ратушняка.
Нас знову «кинули»?.. Цього разу із реконструкцією Швабської?
Ще від зими 2011 року влада годувала обнадійли-вими обіцянками, а наприкінці квітня офіційний сайт Ужгородської міської ради таки опублікував проект реконструкції вулиці Швабської, яка з’єднує центральну частину міста, а саме площу Ш. Петефі, з площею Кирила і Мефодія і є однією з основних транспортних вулиць міста. Затамувавши подих, ужгородці почали чекати на заявлену реконструкцію.
Президент відзначив орденом «За заслуги» відомого закарпатського діяча
Народний депутат Сергій Мошак отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня.
Вступаєш в УжНУ, опинишся… в ЗакДУ?
Закон про вищу освіту знову набув актуальності у Верховній Раді. Його імовірне прийняття, як свідчать експерти, неодмінно призведе до давно планованого укрупнення вузів, тобто їх об’єднання.
Аналітика: Лекарственная мафия наживается на украинцах. Правительство или в доле, или бессильно
(мовою оригіналу) Широко разрекламированная властями реформа в фармацевтике закончилась пшиком – как и следовало ожидать. Правительство и президентская администрация не сумели упорядочить ценообразование на лекарства. Поэтому их стоимость остается недоступной для большинства жителей Украины. Впрочем, искренность намерений президента Виктора Януковича и премьера Николая Азарова навести порядок в этой сфере - вызывает обоснованные сомнения.
Аналітика: Що буде з країною років через 10, якщо запрацює мовний закон регіоналів
Мовна «проблема», через котру штучно лихоманить Україну, має багато рис, що не вельми привертають до себе увагу. Значною мірою тому, що «лінгвістичний» простір, котрий намагаються врегулювати сумнозвісним законом Колесніченка – Ківалова (напрочуд вдало поіменованим нещодавно КаКа), має набагато важливіше значення, аніж статусний елемент національної гідності й тотожності.