Оглядач: Балога як яскравий приклад азіатщини в політиці

admin 13.03.2013 14:10 ПОЛІТИКА

Фактор родичів в українській політиці, на жаль, відіграє далеко не останню роль. Представники різних партійних таборів однаково активно "протягують" на владний Олімп своїх менш підкованих в політичному плані родичів. І тут однаково "хороші" всі українські партії.

Однак найчисленнішим сімейним кланом, представленим як на центральному, так і на регіональному рівні, є сім'я колишнього головного рятувальника країни, екс-глави президентського секретаріату Віктора Балоги.

На даний момент рідні брати Віктор і Павло Балоги є володарями мандата депутата ВР. Аналогічну "корочку" має і кузен двох вищеназваних панів - Василь Петьовка.

Ще один брат Віктора Балоги - Іван не зміг перемогти на одному з мажоритарних округів рідного Закарпаття і згодом залишився за парламентським бортом. Однак це зовсім не означає, що Іван Іванович Балога залишився біля розбитого владного корита. У Раду він балотувався в якості мажоритарника, займаючи пост голови Закарпатської облради.

На цю ж посаду, після фіаско на парламентських виборах і повернувся Іван Балога. Його рідний брат Павло, якого (разом з вінницьким мажоритарником Домбровським) ВАСУ позбавив депутатських повноважень, до обрання в Раду виконував обов'язки депутата Закарпатської облради. Того самого, який очолює його рідний брат ...

Після парламентських виборів-2012 в Закарпатській облраді звільнилися кілька депутатських крісел. Одне з них раніше обіймав вищезгаданий Павло Балога. Молодший з братів Балог, 35-річний Павло Іванович, в політичну ріку занурився в 2006-му. У цьому році він отримав мандат депутата Мукачівської райради. І саме в цьому році (а конкретно - 15 вересня) колишній товарознавець Віктор Балога очолив секретаріат Президента Ющенка. До депутатства Павло Балога працював спочатку на посаді помічника прокурора, потім - керував "сімейним" підприємством - компанією "Барва".

Не беремося стверджувати напевно, що стежину у велику політику Павлу Івановичу топтали один з його братів, але опоненти Віктора Балоги переконані в цьому на 100%.

Ось що, наприклад, сказав після того як ВАСУ позбавив Павла Балогу депутатського мандата всезнаючий генерал і нардеп Геннадій Москаль: "Навіщо було Віктору Балозі водити за руку молодшого брата Павла по всіх кабінетах влади, коли у них були проблеми в окрузі, і клястися, що Павло вступить у фракцію ПР, якщо регіонали погодяться з його "перемогою" по Хустському окрузі? Навіщо було Павлу Балозі писати заяву про вступ до фракції ПР навіть до дня виборів (!), а потім її дезавуювати? ".

Про домовленостях братів Балог з владою в недавньому інтерв'ю "Оглядачу" говорив і опонент Павла Івановича на 71-му окрузі Закарпаття Степан Деркач. Пікантність ситуації в тому, що пан Деркач балотувався в Раду від провладної Партії регіонів.

"Пан Балога, який в період виборчої кампанії жорстко критикував Партію регіонів і Президента Януковича, написав заяву про входження у фракцію ПР. Незабаром він, правда, звідти вийшов, але, думаю, певні домовленості все ж існували. Наскільки мені відомо, мова йшла про тому, що в Партію регіонів після виборів повинен був увійти Віктор і Павло Балоги, а також Василь Петьовка. Так що, цілком ймовірно, спрацював математичний розрахунок, адже троє - це більше, ніж один ", - сказав" Оглядачу "ключовий опонент молодшого з братів Балог. Тобто, пан Деркач чітко дав зрозуміти: його "злили" свої ж, тому що він - один, а братів Балог - троє.

Втім, на думку Степана Деркача, Павло Балога переміг на виборах не тільки через відповідних домовленостей з можновладцями. Деркач (як і судді ВАСУ) переконаний: молодший з братів Балог в ході виборчого дербі-2012 підкуповував виборців: "Був підкуп, були фургончики, де наливали горілку і давали по 200 грн. Людям, які ще не визначилися з тим, за кого голосувати . Словом, було багато чого, що до чесної виборчої боротьби не має ні найменшого відношення ".

Але як би там не було, до рішення Конституційного суду (куди звернувся спікер Рибак і ще 61 нардеп) Павло Балога залишається народним депутатом України. А поки тривають "розбірки" на вищому державному рівні, його попереднє крісло - депутата Закарпатської облради зайняла ... дружина Віктора Балоги. За свою другу половинку на довиборах до Закарпатської облради агітував особисто Віктор Балога.

"Так сталося, що Павло Балога вийшов з обласної ради і постало питання, хто прийде на його місце. Не я пропонував свою дружину в депутати - ініціатива пішла від моїх колег і однопартійців. Я можу вам гарантувати, що дружина буде чесно виконувати ті завдання, які в мене стоять перед вами. Я прийшов до вас просити підтримки для неї. Щоб вона мала таку ж підтримку, яку у вас маю я ", - заявив колись сірий кардинал Секретаріату Президента Ющенка.

Примітно, що одночасно з дружиною балотувався і син Віктора Балоги - 25-річний Андрій. За нащадка Віктор Балога публічно не агітував. Але, тим не менше, і дружина, і син Віктора Івановича вже святкують перемогу.

За попередніми результатами, у п'ятому виборчому окрузі, де голосували мукачівці, переміг Андрій Балога, якому висловили довіру 4413 закарпатців. На 29-му окрузі Закарпаття більшість (6 тис. 525) виборців підтримали Оксану Балогу.

Перед підготовкою даній публікації ми довго і ретельно моніторили закарпатські ЗМІ, знайомилися з думкою пересічних громадян про "хрестовий похід" сім'ї Балог в політику. Ситуація тут 50 на 50. Одні переконані, що сімейство Балог - чи не корінь всіх бід жителів Закарпаття, інші впевнені, що саме Балоги є рятівним колом для їхнього регіону.

Судити про тактику, яку застосовує в політико-виборчих іграх Віктор Балога, не станемо. Констатуємо лише наступне. Перше. Віктор Іванович мав доступ до владного керма за президентства і Ющенка, і Януковича. З владного поїзда він зістрибнув у 2012-му, в розпал виборчої кампанії, вирішивши, що мандат депутата ВР - перспективніше крісла глави МНС. Тобто, як не крути, а до влади, яку він тепер жорстко критикує, він мав саме безпосереднє відношення.

Друге. Віктор Балога - вельми і вельми цинічний політгравців (і він, втім, не самотній - такі правила в існуючій системі політичних координат). У 2008-му він створив кишенькову партію "Єдиний Центр". Сказати, що ця політсила ніяк себе не проявила - нічого не сказати. ЄЦ, в якості повноцінного гравця, не брав участі у виборчих кампаніях загальнонаціонального масштабу. У 2012-му Віктор Балога - реальний лідер і спонсор ЄЦ, прийняв безпрецедентне рішення. Він не став виставляти на вибори по загальнонаціональному округу свій "Єдиний центр". А ось у мажоритарних округах ЄЦ висунув близько десяти кандидатів. Четверо з них представляють сім'ю Балог. Крім безпосередньо Віктора Івановича (69 округ Закарпаття), це його рідні брати Іван (73 округ) та Павло (округ 71), а також кузен Василь Петьовка.

У своїх публічних виступах, записах на сторінці у Facebook Віктор Балога дуже часто говорить про європейську інтеграцію. Але "сімейний" підхід у політиці аж ніяк не європейська - азіатська традиція. До речі, у Віктора Балоги, крім новоспеченого депутата 25-летнегоАндрея, є ще двоє дітей: 19-річний Павло та 14-річна Софійка. Так що цілком можливо, скоро на політичному небосхилі країни засвітяться нові зірочки з прізвищем Балога ...

Олена Славіна, Оглядач
http://transkarpatia.net

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ПОЛІТИКА

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат