Ужгородські депутати віддали під забудову землю в мікрорайоні Боздош, де мала бути школа і садок

Депутати віддали під забудову землю в Боздоші, де мала будуватись школа і садочок – поіменний список тих, хто за це проголосував, - повідомив депутат міськради, військовослужбовець 101 бригади ТрО і керівник Закарпатського центру підтримки ОСББ Олександр Волосянський.
- Півтора гектари землі міська рада без аукціону надала комерційній структурі під житлове будівництво в Боздоському парку – це трикутник, розташований справа на виїзді з парку в сторону нового транспортного мосту. Забудовник вже огородив територію, але кожен може на власні очі переконатись, що ділянка абсолютно вільна, без нерухомості, а це значить, що міська рада не мала права надавати її.
Ще в 2010 році на цій ділянці запланували збудувати школу на тисячу місць і дитячий садочок на 200 місць. Павло Чучка, який тоді був депутатом міської ради, ініціював виділення коштів для проектно-кошторисної документації для будівництва нових об’єктів.
І ось, поки вся увага ужгородців прикута до подій на фронті, депутати міської ради дружно проголосували, щоб віддати цю землю в приватні руки.
Не уявляю, які виправдання ненажерливі депутати можуть придумати цього разу. Можна багато розповідати про юридичні процедури і тому подібне, але факт залишається фактом: нема жодної процедури, яка б змусила міську раду, як колективний орган, прийняти те чи інше рішення. Все рівно останнє слово за депутатами, які і приймають рішення: проголосувати За чи ПРОТИ. Як бачимо, знайшлось 28 депутатів, у яких не здригнулась рука і які нажали кнопку ЗА.
Хоча з року в рік всі постійно обговорюють проблему нестачі шкіл і дитячих садочків в місті, особливо в спальних районах, через що перевантажуються навчальні заклади в інших частинах міста.
Та якщо чомусь депутати і вирішили, що шкіл і дитсадків в Ужгороді вистачає на всіх дітей, є і інший аспект питання. 150 соток землі, яку «роздерибанили», в цьому мікрорайоні коштує по 20 тис.дол. сотка – всього виходить 3 млн. дол., це більше 123 мільйони гривень.
123 мільйони, яких міський бюджет не побачить, бо землю віддали без аукціону в оренду – а це значить, що, в кращому разі, новий власник пізніше просто викупить її по номінальній вартості, яка суттєво нижча. А в гіршому разі – просто за час оренди збудує об’єкт і продасть квартири, а місто отримає лише невеличку орендну плату.
Віддати землю, де мали бути садок і школа – цей вчинок депутатів по своїй нахабності перевершує інші, про які нам з вами тут часто доводиться говорити.
І це чергове нагадування всім нам: подібні ситуації можливі по одній причині – бо в 2020 р. ужгородці не прийшли на дільниці і не поклали край вибудованій Андріївом земельній схемі – замість цього 72% людей залишились дома, що дозволило Андріїву втриматись на посаді і продовжити разом з депутатами нищити наше місто.
П.С. Хотів би подякувати ужгородцям, які прийшли на минулу сесію ради і змогли захистити від депутатів і мера зелені зони на Минайській, 67 (навпроти «Доміону»), Легоцького, 17 (біля «Токіо») і парковку навпроти «Сільпо» на Генерала Свободи.
Це добре, що вдалося здобути ці перемоги.
Але неправильно, що ужгородцям доводиться ось так приходити і наглядати за депутатами, які, немов дрібні жулики-шулери, на кожній сесії пробують щось вкрасти у громади. Має бути інакше – люди мають один раз прийти на вибори, замінити цього мера з депутатами і наступні 5 років бути спокійними за своє місто, - повідомив Олександр Волосянський.
Коментарі :
![]() |