Перші протистояння

Prozak.info 25.05.2019 17:49 ПОЛІТИКА

З початком тижня після інавгурації Володимир Зеленський офіційно став президентом. Під час звернення до народу він пообіцяв звільнити керівників силового блоку, розпустити Верховну Раду, зняти недоторканність із депутатів і провести нові вибори до парламенту виключно за пропорційною системою і з відкритими списками.

Що стосується першої обіцянки, то президент її потихеньку виконує. А от нинішній склад   Верховної Ради таки пручається. Депутати таки не проголосували за проект Зеленського і вибори у нас відбудуться таки за нинішньою системою — половина депутатів обиратимуться за пропорційною системою із закритими списками, а половина — в мажоритарних округах. Щоправда, вибори відбудуться не в жовтні, як воно повинно було бути, а вже 21 липня.

Наразі народ прицінюється до нового президента і слідкує за першими рішеннями. З позитивного — Зеленський доволі радикальний та рішучий. З негативного — кілька сумнівних призначень і повернення в Україну «старої гвардії».

Але попри прогнози скептиків, у Зеленського таки немає руху на зближення з Росією і є чітка орієнтація на Європу. Тепер народ очікує від президента рішучих дій щодо покращення рівня життя. Він повинен довести свою незалежність від олігархату і почати повертати вкрадені гроші в казну.

Ну а нас чекають чергові виборчі перегони, адже багато що залежатиме від нового парламенту. Чи буде це конструктивний і дієвий орган влади, чи знову до парламенту пройде інертна маса.

<h2><b>Перші рішення нового президента</b></h2>
<p>Відбулася інавгурація президента Володимира Зеленського і відразу ж почалися кадрові призначення та різкі політичні зміни.
<h3>Що знакового було у промові нового президента під час інавгурації</h3>
<p>По-перше, він не говорив про чіткий курс в Євросоюз та НАТО, але натякнув, що ми саме туди йдемо, і Європу ми повинні створювати в Україні.
<p>«Європейська країна починається з кожного. Європа не десь там, вона в серці. Це наша спільна мрія», — сказав Зеленський.
<p>Володимир Зеленський також закликав українців, які живуть за кордоном, повернутися в Україну.
<p>«Нас 65 мільйонів. І ви всі нам необхідні. Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому. Сувеніри з-за кордону не потрібні, привезіть нам свій досвід і ментальні цінності», — промовив президент.
<p>Що стосується війни на сході, то припинення вогню він визнав першим своїм завданням. Є натяк про переговори з Росією щодо припинення, а згодом було озвучено і плани про проведення референдуму в Україні щодо потрібності/непотрібності переговорів про припинення війни.
<p>«На що готові ви, українці, заради життя близьких людей? Щоб зберегти життя наших героїв, я готовий на все ... Без вагань залишу свою посаду, щоб тільки настав мир ... Не втрачаючи наші території — ніколи! Історія несправедлива, це правда. Не ми почали цю війну. Але нам цю війну закінчувати», — сказав Зеленський.
<p>Далі Зеленський з якогось дива наїхав на уряд і вирвав з контексту цитату одного з Президентів США Рональда Рейгана: «Уряд не вирішує наших проблем, уряд став нашою проблемою».
<p>«У нас уряд можливостей відкатів і дерибану. Ми побудуємо уряд інших можливостей», — сказав Зеленський і запропонував урядовцям звільнитися. Цей наїзд на уряд досить дивний, бо власне є ряд дуже ефективних міністрів, які би стали в нагоді і в уряді, який хоче побудувати сам президент. Звичайно, що уряд, який проводить реформи, у всіх країнах є непопулярним, бо безболісних реформ не буває, але цей уряд залишив у казні 75 мільярдів наднормових гривень, тому Зеленський тут, м’яко кажучи, не правий.
<p>Було в інавгураційній промові багато популізму. Як-от прохання не вішати його портрети в кабінетах чиновників, але серед популістських висловів були і такі, які президент таки має намір реалізувати відразу ж. Зрештою, так і сталося.
<p>По-перше, це зміна у виборче законодавство. І дійсно, вже наступного дня Зеленський зібрав голів фракцій і оголосив про призначення позачергових виборів на 21 липня. При цьому вибори повинні пройти за пропорційною системою, бар’єр для проходження становитиме не 5, а 3 %. Але Зеленський говорив на інавгурації і про відкриті списки, щоб люди бачили, кого саме та чи інша партія тягне до парламенту, однак у Зеленського зіслалися на те, що для таких змін у законодавство потрібен час, тому списки поки залишаться закритими. Саме такий законопроект президент і подав до Верховної Ради. Але нинішні депутати цей законопроект про вибори не підтримали. Вони кажуть, що якщо мажоритарну систему скасовувати, то пропорційна система повинна бути за відкритими списками.
<p>Один дивний факт. Оголошуючи про необхідність розпуску Ради, Зеленський сказав, що парламенту довіряють лише 4 % українців. Звідки взялася така цифра — ніхто не знає. Керівник соціологічного фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна здивована цією цифрою, бо навіть останні соціологічні дослідження свідчили про те, що довіра до Верховної Ради складала 12 %. Звичайно, це також мало, але звідки взялася цифра 4 %?
<p>Окрім того, соціологічні опитування свідчать, що й система голосування, яку пропонує президент, також не дуже подобається народу. Ось дані останнього соціологічного опитування з цього приводу:
<p><b>«На вашу думку, за якою виборчою системою мали би відбуватися наступні вибори до Верховної Ради?»</b>
<ul>
<li>За пропорційною системою, коли всі депутати обираються за партійними списками, які формують партії — 9,8 %</li>
<li>За пропорційною системою із «відкритими» списками, коли виборці можуть голосувати не лише за партію, а й за окремих кандидатів зі списку, що визначає порядок їх проходження до Верховної Ради — 37,3 %.</li>
<li>За мажоритарною системою, коли всі депутати обираються в округах — 12,1 %.</li>
<li>За такою, як зараз — половина депутатів обирається за списком, половина в округах — 12,3 %.</li>
<li>Важко відповісти — 28,6 %.</li>
</ul>
<p>Здається, з «голосом народу» все ясно. Але, на жаль, його чують вибірково...», — написала соціолог Ірина Бекешкіна.
<h3>Призначення двозначні</h3>
<p>Звичайно ж, Зеленський відразу ж оголосив, що звільнить керівників СБУ, Генпрокурора та міністра оборони.
<p>Ну а потім почалися призначення. Начальником Генштабу було призначено генерала Руслана Хомчака. Єдиний з генералів, який ходив на слідчі допити щодо Іловайської операції, у якій загинули сотні українських вояків. Він не тікав від слідства і готовий був розповісти все, що ж там трапилося насправді.
<p>Потім Вoлoдимиp Зеленський пpизнaчив пеpсoнaльний склaд кеpівництвa свoєї Адміністpaції. Головою Адміністрації став юрист Андрій Богдан. Його ще називають адвокатом олігарха Коломойського. Підпадав під люстрацію за те, що працював у владі часів Януковича. Однак ніякого криміналу за ним помічено не було.
<p>Пеpшим зaступникoм гoлoви AП пpизнaченo Сеpгія Тpoфімoвa. Він є викoнaвчим пpoдюсеpoм «Студії Квapтaл-95» і був куpaтopoм кінемaтoгpaфічнoгo нaпpямку poзвитку студії.
<p>Зaступникaми голови Адміністрації пpизнaчені також Oленa Зеpкaль, Pуслaн Pябoшaпкa, Киpилo Тимoшенкo тa Юpій Кoстюк.
<p>Пеpшим пoмічникoм пpезидентa пpизнaчений Сеpгій Шефіp. Пoмічникoм Зеленськoгo тaкoж стaв і Aндpій Єpмaк.
<p>Paдникaми пpезидентa пpизнaчені Pуслaн Стефaнчук, який тaкoж буде пpедстaвникoм пpезидентa у Веpхoвній Paді, тa Михaйлo Федopoв.
<p>45-pічнa Oленa Зеpкaль із сеpпня 2014 poку булa зaступникoм міністpa зaкopдoнних спpaв з євpoпейськoї інтегpaції, oчoлювaлa укpaїнські делaгaції у міжнapoдних судaх у спpaвaх Укpaїни пpoти Poсії. Пaні Зеpкaль бpaлa учaсть у пеpших зустpічaх Вoлoдимиpa Зеленськoгo з лідеpaми деpжaв у день інaвгуpaції. Згодом стало відомо, що Зеркаль таки відмовляється від посади заступника глави Адміністрації Президента.
<p>42-pічний Pуслaн Pябoшaпкa у 2010—2011 poкaх був диpектopoм Бюpo з питaнь aнтикopупційнoї пoлітики Секpетapіaту Кaбміну, у 2011—2013 poкaх — зaступникoм диpектopa Депapтaменту юpидичнoгo зaбезпечення Секpетapіaту Кaбміну. Пізніше він oчoлювaв у 2013—2014 poкaх Депapтaмент aнaлізу aнтикopупційнoї пoлітики у неуpядoвій opгaнізaції «Transparency International Укpaїнa», був зaступникoм міністpa юстиції в уpяді Apсенія Яценюкa, a в 2016—2017 poкaх був членoм Нaціoнaльнoгo aгентствa з питaнь зaпoбігaння кopупції.
<p>30-pічний Киpилo Тимoшенкo — кеpівник телепpoдaкшн-кoмпaнії GoodMedia, яка знімaлa всі poлики Зеленськoгo.
<p>Юpій Кoстюк є сценapистoм сеpіaлу «Слугa нapoду».
<p>54-pічний Сеpгій Шефіp — сценapист, пpoдюсеp тa диpектop «Студії Квapтaл-95», який бaгaтo poків співпpaцює з Вoлoдимиpoм Зеленським.
<p>Pуслaн Стефaнчук — дoктop юpидичних нaук, член-кopеспoндент Нaціoнaльнoї aкaдемії пpaвoвих нaук Укpaїни. Під чaс вибopів він був paдникoм Вoлoдимиpa Зеленськoгo, відпoвідaв зa ідеoлoгічні aспекти тa poбoту з poзpoбки зoвнішньoпoлітичнoї пpoгpaми кaндидaтa.
<p>Aндpій Єpмaк — юpист, зaснoвник «Міжнapoднoї юpидичнoї кoмпaнії», щo здійснює юpидичний супpoвід кінoкoмпaній тa ЗМІ. Є тaкoж зaснoвникoм Garnet International Media Group тa пpoдюсеpoм кількoх фільмів.
<p>Михaйлo Федopoв був кеpівникoм діджитaл-стpaтегії у кaмпaнії Вoлoдимиpa Зеленськoгo. Зa дaними «Укpaїнськoї пpaвди», діджитaл-відділ Федopoвa відпoвідaв у «Зе! Кoмaнді» зa пpoсувaння кaндидaтa в Telegram, Instagram тa YouTube.
<p>Звичайно, що поява в команді Зеленського представників, які вже були при урядах, як Тимошенко, так і Яценюка, спростовує обіцянки самого Зеленського щодо виключно «нових облич у владі. Але краще вже нехай ті, хто хоч трохи має досвід, ніж ті, хто взагалі не має уяви про роботу в державних органах. Ну і найбільше розчарування в нових призначеннях. Президент хоче бачити першим заступником глави СБУ юриста Студії «95-й квартал», голову партії «Слуга народу» Івана Баканова. Таке призначення не сподобалося вже і самим прихильникам Зеленського, бо держава це таки не «95-й квартал».
<p>Експерти також помітили й інші негативи у нового президента. Він обіцяв менше пафосу та «мигалок», але у перший же день роботи приїхав на Банкову з кортежем у 6 автомобілів. Та найбільше насторожує те, що з обранням президентом Зеленського повертаються в Україну люди з оточення Януковича. Мова про головного юриста президента Януковича Портнова та навіть екс-голови СБУ періоду Януковича Хорошковського.
<p>Дехто вже жартує, що з такими темпами незабаром в Україну повернеться і сам Янукович.

Prozak.info

Коментарі :


 

 

 

Погода

ПОЛІТИКА

Оголошення

Архів новин

Квітень
Січень
Лютий
Березень
Квітень
Травень
Червень
Липень
Серпень
Вересень
Жовтень
Листопад
Грудень
2025
1950
1951
1952
1953
1954
1955
1956
1957
1958
1959
1960
1961
1962
1963
1964
1965
1966
1967
1968
1969
1970
1971
1972
1973
1974
1975
1976
1977
1978
1979
1980
1981
1982
1983
1984
1985
1986
1987
1988
1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030
2031
2032
2033
2034
2035
2036
2037
2038
2039
2040
2041
2042
2043
2044
2045
2046
2047
2048
2049
2050
НдлПндВтрСрдЧтвПтнСбт
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат