На Закарпатті спад народжуваності й приріст смертності
На жаль, демографічна статистика в нашій області поки що не покращилася. До редакції надійшли нові статистичні дані щодо демографії й позитивної тенденції не спостерігається.
Станом на 1 червня 2013 р. в області проживало 1254,8 тис. осіб. Упродовж січня—травня відбувся загальний приріст населення на 409 осіб, що у розрахунку на 1000 мешканців становило 0,8 особи. Природний рух населення області у січні—травні поточного року характеризувався зниженням народжуваності та зростанням смертності.
Протягом січня—травня в області народилося 7099 дітей, тоді як у минулому році за такий же період народилося 7 465 дітей. Кількість померлих осіб в області за січень—травень цього року було 6 458, а за такий же період минулого року померло 6 546 чоловік. Тобто, хоч за звітний період цього року померло трохи менше людей, ніж у минулому році, однак природний приріст склав лише 641 людину, тоді як за відповідний період минулого року він був 919 чоловік.
До речі, загалом за п’ять місяців цього року померло 70 дітей віком до 1 року, а це всього на одну дитину менше, ніж минулого року.
Структура причин смерті населення не змінилася. Перше місце посідають хвороби системи кровообігу, друге — новоутворення, третє — зовнішні причини смерті.
Як бачимо, зменшується кількість померлих від хвороб системи кровообігу, однак стало більше тих, хто помер від раку. Крім того, більше людей загинуло в автомобільних аваріях, від утоплень і більше людей покінчили життя самогубством.
Якщо ж взяти загалом по Україні, то, на жаль, у жодній області не народжувалося більше людей, ніж за відповідний період минулого року, а народжувалося більше, ніж помирало, лише в Закарпатській, Рівненській областях та місті Києві. Причому природний приріст порівняно з відповідним періодом минулого року найвищий саме в Києві, а не у нас.
Андріана Мегіц, студентка відділення журналістики УжНУ
Коментарі :
Додати коментар