На Закарпатті розпочалася імунізація диких тварин
З 22 травня на території області буде проводитись весняна кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин шляхом розповсюдження приманок з вакциною.
Основним джерелом сказу у домашніх тварин є лисиця, яка є джерелом збудника інфекції та забезпечує постійну циркуляцію вірусу в природі. Так, за 2023 рік в Закарпатській області зареєстровано 5 випадків сказу тварин.
Досвід боротьби зі сказом в дикій фауні показує – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Для імунізації диких м'ясоїдних тварин використовується пероральна вакцинація, яка здійснюється шляхом обробки усієї території мисливських угідь області, через розкладання принад з вакциною.
Приманка з вакциною безпечна для тварин і людей, має вигляд невеликих брикетів розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині желеподібна капсула з вакциною проти сказу.
У зв’язку з війною, розповсюдження приманок з вакциною буде здійснюватися вручну. Приманки розповсюджуватимуть у всіх середовищах існування лисиці: с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони. Дані заходи проводяться по всій території області.
На кожен квадратний кілометр має потрапити 25 доз вакцин. Всього по області планують розповсюдити 42 тис. 240 доз приманок з вакциною на площі 1689 км². Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в районі.
У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Закарпатській області просять мешканців області при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки.
Коментарі :
Додати коментар