Рятувальники нагадують: будьте обережні – ВНП!

admin 10.09.2015 16:07 СОЦІО

Хоча Закарпаття й не було ареною найбільших баталій Другої Світової війни‚ однак вибухонебезпечні знахідки в регіоні не така вже й рідкість. Підтвердженням цьому - щорічна статистика групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області.

 Так,  з початку  2015 року  (станом на 10 вересня)  фахівцями–піротехніками було вилучено та знищено 554 одиниці вибухонебезпечних предметів та обстежено контрольною очисткою понад 15 гектарів закарпатських земель.
 
Піротехніки розповідають, що найчастіші знахідки  краян - це артилерійські снаряди та мінометні міни. Нерідко виявляють й гранати. Із загальної кількості, виявлених ВНП, 105 одиниць - це артснаряди, 80 та 61 відповідно мінометні міни та гранати. Знаходять такі «відлуння війни»  у ході будівельних робіт, при проведенні сільськогосподарських польових робіт (особливо часто навесні та восени), під час збору металобрухту, екскурсій, туристичних походів, відпочинку в горах тощо.
 
Незабаром краяни почнуть осінньо-польові роботи на полях та власних присадибних ділянках тож в рази зростуть повідомлення про виявлення підозрілих предметів,  зовнішньо схожих на вибухонебезпечні. Не рідкістю є й виявлення ВНП під час прогулянок чи збирання грибів в лісі, туристичних походів в гірську місцевість чи просто відпочинку на природі. З огляду на це, рятувальники Закарпаття нагадують мешканцям краю правила поводження з вибухонебезпечними знахідками.
 
Як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів
Головну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху. Від вологи, тривалого перебування в землі, внаслідок взаємодії металу та вибухівки на поверхні ВНП (а їх спектр представлений доволі широко: від авіаційних бомб, снарядів, інженерних та артилерійських мін, гранат  до набоїв) утворюються хімічні сполуки – пікрати (зовні мають вигляд своєрідних білуватих порошкодібних наростів). Небезпека пікратів в тому, що вони здатні вибухати навіть від найменшого тертя, іскри або удару. Саме тому піротехніки не рекомендують навіть не те, що самовільно діставати подібні «знахідки» із землі, але й навіть торкатися їх. Також фахівці піротехнічної справи радять це правило застосовувати й до предметів, які за обрисами схожі на вибухонебезпечні предмети.
Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити місцеві органи влади, правоохоронців або рятувальників). Також бажано до прибуття  представників органів влади подбати, щоб місце знахідки охоронялося, аби виявлений вами вибухонебезпечний предмет не став, скажімо, знахідкою дітей або людей менш освічених.
Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з ВНП.
Батьки! Ви відповідаєте за життя й здоров'я своїх нащадків. Поясніть дітям, що будь-який предмет знайдений на вулиці або у під'їзді, може становити небезпеку для їх життя та здоров’я.
 

У ДСНС України у Закарпатській області

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат