Майбутні соцпрацівники УжНУ навчалися в Угорщині

admin 27.06.2014 09:05 СОЦІО

Кафедра соціології і соціальної роботи за сприяння різних міжнародних проектів та спонсорів уже 9 рік поспіль улаштовує в Ужгороді літні табори для закарпатських дітей з обмеженими можливостями та малечі ромської народності. Цього року відбулися перші заїзди в Ужгородській ЗОШ №14, де навчаються переважно ромські діти, та Часлівецькій школі-інтернаті для дітей з ментальними вадами розвитку.

Табір організовується завдяки співпраці кафедри з громадською організацією «Альтер еґо» (Угорщина) й іншого проекту «Touch» (США). Під час співпраці зі школярами Ужгорода найактивнішим був перший курс факультету суспільних наук з кафедри соціології і соціальної роботи. Молодь узялася за роботу з ентузіазмом, за що дістала чимало схвальних відгуків. Керівники таборів відзначили ініціативність студентів, уміння працювати з дітьми.
Наступним етапом, передбаченим у рамках проекту, стала поїздка за кордон. Цього року з роботою своїх угорських колег ознайомлювалися студенти ІІ і V курсів, які попередні роки активно працювали в таких таборах.

Тематика літніх таборів цього року – «Здоровий спосіб життя». Волонтери обговорюють зі школярами теми харчування, а також важливість руху, спорту, гігієни. Вони пояснюють, що здоров’я – це і хороший настрій. Навчають дітей комунікувати між собою, а також пояснюють, як бути щасливими.

Зіта Баторі-Тарці
Втілювати проект уже не перший рік допомагає доцент кафедри Зіта Баторі-Тарці за підтримки завідувача кафедри професора Ірини Козубовської та членів кафедри. Вона ж знаходить і спонсорські кошти для організації таборів. «Під час поїздки ми побували в різних закладах медичного і соціального спрямування, ознайомлювалися з методикою медико-соціальної роботи. Під час екскурсій вразила активність директорів, завідувачів відділів. Вони активно готували презентації, проводили з нами теоретичні заняття. Саме угорська сторона забезпечила в таборах муляжі для того, аби наші студенти показували школярам, як надавати першу медичну допомогу. А в Дебреценському університеті нам показали муляж за 12 мільйонів форинтів, який може повністю змоделювати реакцію людини під час надання першої допомоги», – розповіла Зіта Баторі-Тарці.

Черговий заїзд з участю волонтерів УжНУ розпочинається наступного тижня. Майбутні соціальні працівники допомагатимуть школярам з обмеженими можливостями.

Медіацентр УжНУ

admin

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат