На Закарпатті є хірурги, які деградують
Начальник Управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Роман Шніцер, відповідаючи на запитання журналістів у телепрограмі «Зона особливої уваги» на каналі «Тиса-1», визнав, що в нашій області хірурги проводять надто мало операцій. Це означає, що в області є достатньо багато хірургів, котрі не те що не розвиваються – а взагалі деградують.
«На сьогодні у нас є надлишок вузьких спеціалістів особливо на вторинному рівні. В районних лікарнях вже є і лори, і дитячі лори, і хірурги, і дитячі хірурги. Є наказ МОЗ №208, який чітко формулює кваліфікаційні вимоги до вузького спеціаліста. Наприклад, пульмонолог повинен вміти зробити бронхоскопію, тарокоскопію, і т.д., а це в області здатні зробити 1-2 фахівці… Кардіолог повинен не лише носити титул і вміти читати кардіограму, -- зауважив Роман Шніцер.
По-друге, потрібно постійно працювати із хворими. Хірург, який робить менше, ніж 200 операцій на рік, не розвивається, якщо робить менше 100, він деградує. Якщо ж поділити кількість операцій, що їх проводять у нас на рік, на кількість хірургів Закарпаття за штатним розписом, то вийде 62! Значить, є певна кількість лікарів, які не повною мірою виконують свої функціональні обов’язки. Чому? Не хочуть? Хочуть, але немає стільки пацієнтів, і з цим треба розбиратися. Треба щоб люди працювали щодня, вдосконалювалися і росли, створюючи конкурентне середовище, яке також стимулює якість роботи. Тому, апелюючи класичним висловом, кадри й надалі вирішують, практично, все!»
Джерело: uzhgorod.in/ua
admin
Коментарі :
Додати коментар