Закарпатські ветерани Великої Вітчизняної війни охоплені цілковитою диспансеризацією
«В Закарпатській області усі ветерани охоплені 100-відсотковою диспансеризацією, тобто знаходяться на обліку у лікарів в залежності від тієї чи іншої патології. Більшість ветеранів страждають хронічними захворюваннями, перебіг яких ускладнюється перенесеними під час війни пораненнями та контузіями. Тому, з метою профілактики, призначення своєчасного лікування та оздоровлення, щорічно проводяться медичні огляди осіб цієї категорії
Майже в усіх медичних закладах є палати (загалом їх в області 408) підвищеної комфортності для ветеранів Великої Вітчизняної війни. Також в краї діє обласний госпіталь інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, де для ветеранів війни розгорнуто 50 ліжок. У закладі ветерани мають можливість проконсультуватися у вузьких спеціалістів – кардіолога, хірурга, уролога, ендокринолога, офтальмолога, стоматолога, отоларинголога, невролога, психіатра, гінеколога, дерматолога. У стоматологічному кабінеті госпіталю надається невідкладна стоматологічна допомога пацієнтам і проводиться їх допротезна підготовка. Минулоріч в госпіталі проліковано 512 ветеранів війни» - повідомила головний спеціаліст відділу організації лікувально-профілактичної роботи управління охорони здоров»я Закарпатської ОДА Емілія Венгер. У найближчих планах: капітальний ремонт із реконструкцією будівлі дільничної лікарні с. Кушниця Іршавського району, де буде відкрито сателітне реабілітаційне відділення на 25 ліжок обласного госпіталю інвалідів війни.
За 9 місяців 2013 року зубопротезовано 171 інвалідів і ветеранів війни на суму 169 тис. грн. та забезпечено слуховими апаратами 13 інвалідів і ветеранів війни на 27, 2 тис. грн. На сьогодні на черзі для слухопротезування перебувають ще 12 ветеранів війни. До кінця року їх буде забезпечено слуховими апаратами. Також щороку 300 - 400 ветеранам війни усіх категорій безкоштовно проводиться імплантація штучних кришталиків. В області діють програми, які поліпшують фінансування медичного забезпечення пільгових категорій населення, зокрема ветеранів війни, а саме: Програма забезпечення медикаментами ветеранів війни та виробами медичного призначення пільгових категорій населення на 2011-2016 роки. Щороку з обласного бюджету субвенція на виконання Програми – 1 200 тис.грн. В ході виконання обласної Програми поліпшення стоматологічного здоров’я населення області на 2008 – 2012 роки в райони щороку передається субвенція 600 тис. грн., а на 2013 рік буде передано 700 тисяч гривень. Із місцевих бюджетів для забезпечення лікарськими засобами безоплатно та за пільговими рецептами щороку фінансується 3 – 3,2 мільйонів гривень. Разом із субвенцією з обласного бюджету сума складає 4,2 мільйона гривень, із субвенцією на стоматологічне лікування – біля 5 мільйонів гривень. Джерело: прес-центр УОЗ в Закарпатській області.
admin
Коментарі :
Додати коментар