«Конвертована» зарплата позбавляє працівників соціальних благ
Органи Міндоходів Закарпатської області спільно з місцевою владою постійно вживають заходи, аби працедавці легалізовували працю своїх працівників та офіційно виплачували їм доходи. Всього з початку року органи Міндоходів області виявили 1954 найманих працівників, праця яких використовувалася працедавцями без укладення трудових угод. Завдяки вжитим заходам наймані працівники реалізували своє законне право, а до місцевих бюджетів області додатково спрямовано 356 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Також підрозділами оподаткування фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Закарпатській області з початку року проведено 160 перевірок підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців, які проводили виплату громадянам заробітної плати та інших доходів. У всіх випадках виявлені порушення вимог чинного податкового законодавства, в результаті чого суб’єктам господарювання донараховано податку з доходів фізичних осіб і штрафні санкції.
Головне управління Міндоходів у Закарпатській області щоквартально проводить аналіз наявних баз даних та виявляє суб’єкти господарювання, які нарощують обсяги виробництва та збільшують прибутки, однак виплачують заробітну плату найманим працівникам у розмірі нижчому за законодавчо встановлений рівень.
Фахівці підрозділів Міндоходів беруть активну участь у складі робочих груп з координації роботи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення створених при міських та районних державних адміністраціях. Крім того, працівниками органів Міндоходів області проводиться індивідуальна роз’яснювальна робота з керівниками підприємств, які виплачують заробітну плату найманим працівникам у розмірі нижчому за законодавчо встановлений рівень, та з’ясовуються причини виплати низької заробітної плати.
Згідно з результатами, у поточному році керівниками 642 підприємств було підвищено рівень виплати заробітної плати, до бюджету додатково надійшло майже 193 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.
Головне управління Міндоходів у Закарпатській області нагадує, що у особи, яка офіційно не отримує заробітну плату, відсутні жодні соціальні гарантії, передбачені для працівника:
- право на відпустку, зокрема – додаткову та без збереження зарплати, відпустку з вагітності та пологів;
- право на оплату листа непрацездатності;
- право на достроковий вихід на пенсію, якщо він працює в шкідливих умовах;
- право на скорочений робочий день, тиждень, якщо він працює в шкідливих умовах;
- право не працювати у вихідний та святковий день;
- право не залучатися до наднормових робіт без власного бажання;
- право на охорону праці;
- право на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;
- право на гарантії за колективним договором.
Також у громадянина не нараховується стаж роботи та реально зароблена пенсія.
Часто саме необізнаність пересічного громадянина може стати причиною погодження працювати із працедавцем, який порушує закон, не укладаючи трудову угоду з найманим працівником, і вдається до виплати заробітної плати в «конверті».
Таким способом роботодавець приховує доходи, не подаючи звітність до органів доходів і зборів, а також може звільняти працівників без пояснення причин та змушувати працювати понаднормово. Що, в свою чергу, порушує права громадянина та несе шкоду соціально-фінансовій стабільності держави.
Головне управління Міндоходів у Закарпатській області
admin
Коментарі :
Додати коментар