Діаманти зберігаються в Ужгородському національному університеті
У мінералогічному кабінеті-музеї географічного факультету УжНУ зібрано найбільшу колекцію корисних копалин Закарпаття. Крім закарпатських, тут є і корисні копалини з різних куточків України та планети загалом. Фонд музею налічує понад 600 зразків гірських порід, кристалів, мінералів.
Частину експонатів в експедиціях зібрали студенти та викладачі-географи. Але в основному це дарунки із приватних колекцій. Так, один із меценатів подарував музею діаманти.
«Закарпаття багате на корисні копалини і сюди треба віднести різні глини за призначеням, величезні поклади різних будівельних матеріалів, чим славиться Закарпаття і це єдина видобувна промисловість, яка працює до сьогодні, це видобування різних каменів. Славиться Закарпаття і покладами різних мармурів, кольорових туфів», - розповів декан географічного факультету УжНУ професор Степан Поп. За його словами, на Закарпатті є поклади ртуті, вугілля, баритів, ліпаритів. « І такий важливий ресурс, який ми маємо в області, це розвіданий свинець і цинк».
На Закарпатті 217 розвіданих родовищ, у них 30 промислово значущих корисних копалин. Не випадково Закарпаття - «Срібна земля». Окрім кам’яної солі, яку називають «білим золотом», Закарпатська – єдина область в Україні, де є запаси золота із кольоровими похідними металами – сріблом, платиною. У одній тонні золотовмісної руди сконцентровано від 3 до 7 г золота. Можна бачити, як воно виблискує в цій золотовмісній кварцбаритзалізистій породі.
У колекції присутні і онікси. Із цих напівкоштовних каменів виготовляють прикраси. Однак промислових запасів оніксів на Закарпатті немає. Проте у кабінеті-музеї їх достатньо, як і інших, вартих уваги експонатів.
Володимир Немировський
ТЕГИ : Ужгород, УжНУ, діаманти,Коментарі :
Додати коментар