400 закарпатців щороку захворівають на рак легень

22.11.2012 10:52 ЗДОРОВ'Я

В Ужгороді онкологи та пульмонологи обговорювали методи діагностики та лікування раку легенів.

У середу, 21 листопада, в Ужгороді відбулась науково-практична конференція ''Проблеми надання медичної допомоги хворим злоякісними захворюваннями легенів, бронхів та середостіння ''. Онкологи спільно з лікарями-пульмонологами та торакальними хірургами   Закарпаття обговорювали питання діагностики та лікування раку легенів.
За словами головного лікаря обласного онкологічного диспансеру, президента асоціації онкологів Закарпаття Андрія РУСИНА щорічно в Закарпатській області виявляється понад 400 випадків захворювань на цю важку патологію. Головний фактор, що провокує рак легенів – паління.
Особливу увагу було закцентовано на діагностиці та своєчасному обстеженні пацієнтів із вікової «зони ризику». Адже перші стадії раку протікають майже безсимптомно і своєчасна діагностика (особливо у чоловіків старших 40 років) допоможе запобігти розвитку цієї небезпечної патології.
На сьогодні основним із методів лікування раку легень залишається своєчасне хірургічне втручання.
Також медики обговорювали сучасні   можливості променевого лікування. Останнє здійснюється за допомоги комп»ютерного планування зони опромінення, що значно знижує променеве навантаження на здорові частини тіла і дозволяє прицільно знищувати ракові клітини.    
Аналізучи ситуацію із захворюваністю на рак легенів доцент кафедри онкології УжНУ Василь ПЕТАХ змалював вельми неоптимістичну картину:
«Темпи зростання цієї хвороби надзвичайно високі в усьому світі. Серед патології органів грудної клітини рак легенів займає центральне місце. Це в пов»язано із забруденням зовнішнього середовища та техногенними факторами. На, жаль більшість пацієнтів звертається по медичну допомогу вже тоді, коли ми нічим не можемо зарадити. Навіть в розвинутих Європейських країнах кількість людей, що вилікувалися від раку легенів становить 12-15 відсотків. У нас цей показнк – вдвічі менше».
Про актуальність проведення таких вузькопрофільних спільних з конференцій зауважив заступник головного лікаря ЗОКОД   Олександр ЧЕМЕТ. Він зазначив, що це допомагає   виробити чітку тактику лікування пацієнтів з дотриманням національних стандартів і сприяє впровадженню сучасних методик лікування раку.


За матеріалами прес-центру УОЗ у Закарпатті

ТЕГИ : рак легеньУжгород

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

ЗДОРОВ'Я

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат