Молоді активістки зможуть реалізувати соціальні проекти у Закарпатті

Евеліна Гурницька 05.12.2012 12:47 СОЦІО

Юні лідерки з України, Молдови та Білорусі створили стратегію розвитку в регіональних громадах трьох країн під час міжнародної зустрічі “Благодійна діяльність молоді об’єднує країни” в Києві. І вже незабаром активні дівчата реалізують проекти (у тому числі в Закарпатті), чим покращать якість життя своєї громади, додадуть ковтка свіжого повітря мешканцям різних місцевостей трьох країн і це буде черговим успіхом у становленні молодих жінок трьох країн. Та успіх для них — не кінцевий результат — це подорож життям.

Триденний захід, організований Українським жіночим фондом (УЖФ), був насичений тренінгами, майстер-класами, презентаціями й обміном досвідом дівчат із передніх рядів трьох країн. Українську делегацію представили переможниці різних років програми “Перший крок до успіху” з різних регіонів України.
Наталія Тарасенко з Житомира після перемоги в “Першому кроці до успіху” створила громадську організацію “Паритет”, а у 2011—2012 роках організувала “Школу молодої сім’ї”, під час якої розглядалися проблеми та шляхи їх подолання у студентських подружніх парах. Цього ж разу Наталія під час свого майстер-класу розвінчувала гендерні стереотипи, а Яна Вертеба з Маріуполя зробила презентацію “Вихід за рамки” за методикою форум-театру (інтерактивна робота серед різних прошарків суспільства, мета якої — вирішення соціальних проблем). Учасниці від України також працюють у різних напрямках роботи фонду — Лідія Кожевникова з Луцька презентувала фотопроект “Я хочу бути здоровою” — стратегію розповсюдження інформації про рак молочної залози. Катерина Коротченко з Запоріжжя провела майстер-клас про мотивацію щодо подальшої громадської діяльності, аби в дівчат не гаснув вогник і не зникла наснага до нових перемог.
Представниці Білорусі та Молдови презентували свої напрацювання у сфері громадської діяльності. І їхньому завзяттю та бажанню допомагати варто повчитися. Успіх Ольги Стороженко з Білорусі — бажання молодих людей зробити тест на СНІД.
«Вони самі захотіли це зробити», — додає дівчина. А ще у свої 20 вона навчилася тримати увагу великої кількості дітей, а в живописі вчить дітей не академізму, а нестандартним рішенням.
“Академічний підхід робить нас усіх однаковими, а креатив проявляється через емоції, кольори і позитив”, — висловлювалася під час своєї презентації Ольга.
Ще одна представниця Білорусі Олександра Дубровська в організації “Вітебський жіночий клуб” сприяє навчанню жінок англійської мови, проведенню водійських курсів та інших занять.
“І це піднімає їх соціальний статус”, — зауважила дівчина.  

По всій Україні та в Закарпатті зокрема будуть реалізовані соціально важливі проекти

За словами координатора програми “Перший крок до успіху”, співорганізаторки Анни Кононенко, одна з основних цілей міжнародної зустрічі — розробка стратегії спільних дій задля посилення молодіжного жіночого руху. Відтак, як зазначила співорганізатор, триденний захід матиме конкретний і глобальний практичний результат, оскільки делегація з кожної країни підготувала попередню стратегію соціальних проектів задля покращення життя громади в цілому. Українська команда працювала над проектом, в основі якого програма “Перший крок до успіху”, що діє з 2006 року. Щороку авторки соціально важливих і цікавих проектів з усіх регіонів України (які вони готували, після чого комісія обирала переможниць — Авт.) приїжджали до столиці на урочисте нагородження. А під час перебування в Києві вони мали змогу спілкуватися з жінками-лідерками з України та з-за кордону, відвідувати майстер-класи та тренінги і загалом отримати дуже хороший досвід. При цьому на “першому кроці” все не завершувалося, адже УЖФ протягом програми профінансував 66 соціальних проектів українських активісток “Першого кроку”, а загалом із часу заснування фонд підтримав 450 проектів на 1,5 мільйона доларів.
Сьогодні ж йдеться про те, аби ще більше популяризувати серед молодих українок програму “Перший крок до успіху”, а також у подальшому мотивувати переможниць минулих років до активної громадської діяльності. Початковий етап уже за плечима, у січні 2013 року команда представить готовий проект, а в лютому буде фінансування. Відтак ще більше українських дівчат дізнаються про програму, отримають досвід написання власного проекту, проведуть незабутні дні, сповнені нових вражень, ідей та емоцій, у столиці України. Опісля за підтримки УЖФ вони зможуть реалізувати проекти, спрямовані на покращення якості життя громади свого регіону. І це надто вже успішний старт для активісток, який стане поштовхом до нових успіхів, про що свідчать нові перемоги учасниць усіх років проекту “Перший крок до успіху”...    

P. S. Незабаром Закарпаттю теж слід чекати позитивних змін, тим паче до справи беруться молоді, активні й безкорисливі люди. Крім того, закарпатки віком від 16 до 23 років зможуть взяти участь у програмі «Перший крок до успіху» та здійснити свої мрії з допомогою Українського жіночого фонду — про це «РІО» писатиме у подальшому. Тим паче, що дівчата з нашого краю — Ганнуся Тарканій, Сніжана Колодій, Жанна Мігалі — вже мають такий позитивний досвід...

Евеліна Гурницька

ТЕГИ : Український Жіночий ФондПерший крок до успіхуЗакарпаття

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат