На Закарпатті встановили першу вітротурбіну в горах
На Закарпатті змонтували першу вітротурбіну вітряного парку «Островський» у гірському селі Нижні Ворота. Вітряк встановлений на кордоні Львівської та Закарпатської областей. Про це Укрінформ повідомила заступник директора із зв’язків з громадськістю ТОВ “Френдлі Віндтехнолоджі” Ольга Поштак.
"Завершено монтаж першої вітротурбіни вітропарку "Островський", розташованого на території Нижньоворітської громади на кордоні Львівської та Закарпатської областей. Вітротурбіна з одиничною встановленою потужністю 4,8 МВт має висоту башти 120 м і діаметр ротора – 152 м", – повідомила Поштак.
За її словами, цей вітроенергетичний проєкт впроваджує компанія "УК "Вітряні парки України", що релокувалася на Закарпаття зі сходу країни після повномасштабного вторгнення.
За технічними характеристиками цей вітряк є "вітротурбіною середнього розміру", порівняно з іншими вітротурбінами, що працюють сьогодні в Україні. Він є першим із десяти, які заплановані тут для встановлення. Наразі проєкт встановлення другого вітряка проходить процедуру оцінки впливу на довкілля.
Як зазначається, змонтований вітряк іще не працює, адже не підключений до мережі. Вітропарк назвали "Островським", бо початково він планувався в селі Острів на Миколаївщині. Цей проєкт згорнули через повномасштабну війну.
"Загальна встановлена потужність запланованої ВЕС становитиме 80 МВт. Обсягу електроенергії, який буде вироблятися, достатньо для щорічного забезпечення 50 тис. домогосподарств. Вироблена електроенергія йтиме в єдину енергетичну систему України", – зазначила представниця компанії.
Також вона зазначила, що договір про соціальне партнерство укладений між вітряним парком "Островський" та Нижньоворітською громадою, передбачає направлення 3% доходу від продажу електроенергії до бюджету громади. В щорічному еквіваленті – це майже півтора мільйона гривень, зазначила Поштак.
Наразі, з'ясував Укрінформ, на 6 лютого заплановані громадські обговорення щодо встановлення вітропарку на полонині Руна в межах Ужгородського району Закарпатської області.
Як раніше повідомляв Укрінформ, у 2019 році аналогічні слухання відбулися щодо встановлення вітряків на хребті полонини Боржава.
Укрінформ
Коментарі :
Додати коментар