Україна підписала контракт з Угорщиною про реверс газу

15.05.2014 14:20 СОЦІО

Україна 14 травня уклала контракт з однією з найбільших європейських газових компаній, яка буде здійснювати постачання газу в Україну реверсом з Угорщини.

Про це РБК-Україна повідомила прес-служба Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

При цьому назва європейської компанії та умови контракту "Нафтогаз" не розкриває, посилаючись на конфіденційність.
Початок реверсу очікується з 21 травня.

Таким чином, станом на 15 травня в України укладено контракти з двома постачальниками газу з Європи. Один з них - німецька компанія RWE, газ якій йде в Україну через Польщу.

Україна також домовилася про реверс газу через Словаччину, початок якого очікується до осені. Однак "Нафтогаз" поки не уклав контракт з постачальником за цим напрямом.

Угорщина порушує питання гарантій прав угорської меншини в Україні, оскільки немає гарантій, що в Україні буде утверджена демократична влада й важко щось прогнозувати напередодні виборів 25 травня, - передає   Укрінформ.

Про це заявив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час дискусії в ході Міжнародної безпекової конференції GLOBSEC 2014 у Братиславі, - повідомляє Радіо Свобода .

«Я не бачу сьогодні в Україні ніякого плану, бачення майбутнього економіки, що забезпечить її належне функціонування», - зазначив Орбан.

На його думку, за таких обставин ЄС доведеться платити за те, щоб Україна могла вирішувати свої проблеми. А викликом є не лише політика Росії, але й Україна сама по собі. За таких умов, як вважає угорський прем'єр, «є легітимним порушувати питання гарантій прав національних меншин» в Україні. Водночас він наголосив, що угорці України самі мають вирішувати, які правові механізми використати для захисту своїх прав, а нова Україна має бути демократичною.

У цьому зв'язку Орбан навів приклад скасування Верховною Радою мовного закону, який гарантує мовам меншин статус регіональних, одразу після перемоги Майдану. (Нагадаємо, що в.о. президента України Олександр Турчинов ветував скасування мовного закону після його ухвалення у парламенті - Ред.).

У відповідь прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, який також брав участь у дискусії, зауважив, що не варто «об'єктивно чи суб'єктивно висловлювати меседжі, які підтримують головну лінію російської пропаганди». За словами голови польського уряду, проблемою є не український націоналізм, а агресія Росії.

Підготував МИХАЙЛО ЮРИК

Коментарі :


Додати коментар

 

 

 

Погода

СОЦІО

Оголошення

Архів новин

Влада

Чи влаштовує вас влада в Україні?


Влаштовує
Не влаштовує
Мені однаково


Голосувати/результат